SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] padme

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 92013

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
masz rację Rion w 100%.
tym bardziej, że do tej pory to mi się wydawało, że kombiuję. teraz pewnie też będzie mi się tak tylko wydawało, ale postaram się trochę "odważniej" testować różne ustawienia w ćwiczeniach, z nogami bardziej tak czy owak, z wychyleniem mniejszym, większym, i nawet nie mówię tu tylko o tym nieszczęsnym ht ale i innych ćwiczeniach.



23/09 - DNT

24/09 - DT


Nogi + Kuper + brzuch

1. Przysiad bułgarski 5x10 + 1 max
7/7/7/7/7/ccx17
2. barbell glute bridge 6x12+ 1max +1max+1max
85/85/80/80/80/80/60x24/60x18/60x13
3. zbieranie grzybków 5x10
9,5/9,5/9,5/9,5/9,5
4. uginanie nóg ze sztangielką 5x10
9,5/9,5/9,5/9,5/9,5
5. chodzenie z gumą na boki 4x40 kroków na stronę
ok
6. brzuch - freestyle - 4 serie
trx pike 4x10

treningowo - czwarty trening w tym tyg. zrobiony. można powiedzieć, że z nowego planu jestem zadowolona.
trening wszedł jak nigdy - i w dupsko i w tył udźca. pewnie w dużej mierze wyniknęło to z prób takiego czy owakiego ustawienia stóp w glucie, dłuższych spięć - w efekcie czego po drugiej serii zeszłam z ciężaru. to samo w grzybkach - mniej na patyku, ale głębsze pochylenie i lekkie wydłużenie fazy. tak mnie się wydaje przynajmniej. mam nadzieję, że to co robię ma sens.

plany krótkoterminowe...

zrobiłam wczoraj foty sylwetki i wychodzi na to że jestem ulana. piszę to serio, nie po to, żeby tak pisać, tylko tak jest. widoku oszczędzę. ale też to wynik tego, że jednak ostatnie dwa miechy z treningami, a już tym bardziej z michą to bywało różnie.

stąd postanowienie że przez październik będę liczyć miskę, po to głównie, żeby potrzymać tłuszcze w ryzach (nie więcej niż 60 g /dzień).
drugie postanowienie jest takie, że zacznę sobie pierwszy w życiu cykl kreatynowy - tutaj cel czysto poznawczy/ciekawość jak to jest.

różne - tymczasem nadchodzący tydzień znów będzie w kratkę z treningami (mam nadzieję że ze dwa uda się zrobić), bo od wtorku do piątku znów wyjazd - tym razem Germania. Ale miasto ładne, nad Dunajem i z wysoką strzelistą piękną luterańską katedrą gotycką - będzie zatem, zgodnie z tradycją już, fota i katedry i rzeki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
No i fajnie, że trening wszedł jak należy troszkę się zmieniło w wykonaniu ćwiczeń i od razu lepiej.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rion10
No i fajnie, że trening wszedł jak należy troszkę się zmieniło w wykonaniu ćwiczeń i od razu lepiej.



No to prawda. A nawet domsy były z dwa dni, a to juz sukces ;)

Wpis trochę nietreningowy.. a w sumie trochę treningowy

25/09 - dnt
26/09 - d trochę t

Po 10 godzinach w podróży przeplatanej oczekiwaniem na różne środki transportu (m.in opóźniony lot) dotarłam na miejsce, do germanii. autem do waw, pózniej samolot, pózniej pociąg a pózniej jeszcze jeden pociąg. I kawałek z buta ;)

Treningowo (pseudo) I po tych 10 godzinach zachciało mi sie basenu jeszcze. A ze nikt normalny wieczorem na baseny hotelowe nie chadza, to miałam cały dla siebie wiec juz idealnie. A na poważnie - było to moje pierwsze pływanie od zawodów, bardziej rekreacyjnie niż na czas, totez mega mnie to zrekaksowalo i pozytywnie domeczylo. Spać będę jak susel dzis. Poniżej dla odmiany nie siłowa ale basenowa fota t (widać ulanie)
Paszowo - oj dzisiaj to była naprawdę pasza nie jedzenie. Z ciekawostek - sfotografowałam dzis przykładowy skład takiego jednego wynalazku co jadłam dzis. Makro dobre a składowo to












3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Dobry basen nie jest zły, a jeszcze do tego jakaś chwila w saunie

Padme jakaś taka niepodobna do siebie jesteś w tym czepku

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Bez przesady z tym ulaniem... ale michę zawsze warto przypilnować
Kreatyna 1st time na pewno będzie poczuta, szczególnie przy tych ostatnich 1-2powt, jak siła i wytrzymałość wzrosną

Ten skład to dobry esej, odechciewa się czytać...i jeść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rion, w czepku (i okularach do pływania) to można być podobnym jedynie do:
</a>

Czawaj - no też właśnie nie mogę się doczekać jej zastosowania i działania. Oczyma wyobraźni widzę już ten wzrost siły ;) a na poważnie to się tak teoretycznie zastanawiam, na ile kreatyna będzie w stanie poprawić wyniki siłowe (przy załozeniu bycia na kalorycznym zerze albo lekkim plusie)

już nie robiłam drobniejszych wypisek/wpisów do dziennika, co by jeden zbiorczy zapodać..

wypiski zatrzymały się na 26/09

27-29/09 - DNT

wyjazdowo, z czasem tak sobie. aktywność wpadła niewielka ale zawsze coś. okazało się że na miejscu można wypożyczyć rower, sztrucel straszny, ale darowanemu koniowi...
no i raz tym rowerem na zwiedzaniu starego miasta z 5 km zrobiłam, a drugi raz z 13 km wzdłuż Dunaju. wtedy też pstryknęłam foty gotyckiej katedrze i Dunajowi.
</a>
</a>

29/09 powrót późnym wieczorem, znowu 9 godzin w podróży.
z ciekawostek - pierwszy raz dotknęło mnie "osobiście" na lotnisku zjawisko overbookingu. odprawiając się nie dostałam już numeru siedzenia w samolocie bo nie było wolnych miejsc. już się zaczęłam zastanawiać jak to będzie. rozwiązano to tak, że z pół godz. przed wpuszczeniem na pokład, zapodano, że szukają dwóch ochotników, którzy za 100 euro "rekompensaty" dobrowolnie zrezygnują z tego lotu i polecą późniejszym. dwie osoby sie zgłosiły i tym samym wszyscy mieli miejsce. nie wiem, mi się takie praktyki linii lotniczych nie podobają.

30/09 - DT

tył uda, kuper, barki

1. barbell glute bridge 10x10
80/80/80/80/80/80/80/80/80/80/
2. zuraw 5x10
ok
3. RDL 5x10
40/40/40/40/40
4. wznosy stojąc 5x25
3,25/3,25/3,25/3,25/3,25
5. wznosy w opadzie 5x25
3,25/3,25/3,25/3,25/3,25

01/10 - DT

góra - klata, plecy, biceps, triceps

1. wyciskanie sztangielek na skosie 5x10
10,75/10,75/10,75/10,75/10,75
2. wiosło sztangą 5x10
30/30/30/30/30
3. wiosło sztangielką 5x10 +1max
14,5/14,5/14,5/14,5/14,5/9,5x20
4. uginanie sztangi na biceps 4x10
15/15/15/15
5. czachołamacze do nosa/ust 4x10
15/15/15/15

treningowo - to powtórzenie obciążeń z ostatniego razu w jednym i drugim przypadku. ale też przy takiej sobie ostatnio regularności to ciężko o progres. grunt że chociaż dwa treningi udało się zrobić. weszło dobrze, bo jednak jak jest kilka dni przerwy to zaczyna czegoś brakować.

paszowo - na wyjeździe było tak paskudne jedzenie, że ehh.
sobota i niedziela już na szczęście po swojemu.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Widziałem, że treningowo niedługo się przenosisz do ladies

Ciekaw jestem co by się stało jakby się nikt do takiej wysiadki nie zgłosił

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rion - zgłosiłam się do programu bo jakby wychodzi naprzeciw temu, czego staram się treningowo poszukiwać od dobrych kilku miesięcy. znam na pamięć art. Ronniego o priorytetach: https://www.sfd.pl/[Art]Ustalanie_priorytetów_w_treningu_zaawansowanego_kulturysty-t895106.html i milion razy czytałam to co pisaliście na ten temat w temacie "Dyskusja z moderatorami". a jak przychodzi co do czego to nie do końca mi wychodzi niestety przełożenie na praktykę
***
Z tego co natomiast udało mi się zorientować, to jakby nie udało się znaleźć przy overbookingu wolontariuszy, to wówczas z kwitkiem odprawia się tych, co odprawiali się jako ostatni (czyli nie dostali numeru siedzenia na bilecie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Padme bo planowanie mikrocykli wbrew pozorom nie jest takie łatwe jakieś doświadczenie trzeba mieć. I mało kto dobrze wychodzi na spontanach i nie planowaniu na przyszłość. Ja już wiem co będę robił w styczniu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Wow, ale piękna katedra, ile szczegółów
Mnie strasznie stresują takie sytuacje w miejscach publicznych, pociągach, że coś odwołali, czegoś nie ma, a tu człowiek wkurzony z walizami czeka
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Najlepszy zestaw cwiczeń własnym ciałem

Następny temat

plan trening

WHEY premium