SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

coś na siłe dla was

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 214091

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 307 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2506
Tak sobie mysle i mysle jaki wpływ na siłe ma okreslony skok cieżaru.
Przy małym skoku jak moj te 2.5kg to narazie cwiczy sie typowo wytrzymałosc.Odpowiednio dlugi trenign napewno wymusi tez siłe.
Isteniej tez to o czym wczesniej wspomiałes o "łykaniu" cieżarów.
Natomiast wiekszy skok napewno lepiej wpłynoł by na przyzwyczajanie sie do wiekszych cieżarów.
Stosujac 2.5kg to zawsze 5 beda najciezsze : 50 powtorzej * X , 30 * X+5kg to duza roznica. jest regresja.

Tak sie nudze wiec pisze

Niepatrz na to co zrobiłes, tylko na to co mozesz zrobic .....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
Ludojad - wiesz że skoki nie muszą być duże , a już napewno nie jest według mnie wskazane by były zbyt duże , ja bym bez względu na rekord nie skakał z ciężarem więcej niż o te 2,5 do 5 kg, tym bardziej że im więcej ciśniesz tym trudniej potem zrobić kolejny wynik takie skoki co popisałeś to narazie możesz zachować , jednak kiedy takie skoki zaczną się wydawać nie do przejścia to zamiast przy zastoju przechodzić na zakres 3-1 to spróbuj najpierw zmniejszyć skoki do 2,5 kg , a potem dopiero gdy przy tych skokach przyjdzie stagnacja to wtedy zmień na 3-1

i ważna sprawa , zdecydowanie wywal ten drugi tydzień , albi zacznij ten cały cykl w tygodniu drugim albo ten drugi tydzień zrób też wolny , bo zauważ że pierwszy trening 10/5 który w tym cyklu wykonasz to jest to ciężar praktycznie równy 75% maksa , pomyśl chwilę i sam powiedz czy to ma sans , olej to , jak chcesz ćwiczyć siłowo to nie zażynaj się już przed , i pamiętaj że prawidziwą absolutną siłe dają ci włókna białe szybkokurczliwe odpowiadające na obciążenie na 6 i mniej powtórzeń , zakres 10-12 to już inna bajka , chcesz siły to ćwicz siłowo a nie staraj się robić takiej rozgrzewki


Gulises - i to niewiarygodnie się nudzisz
wiesz , więcej nie znaczy lepiej , pamiętaj że musisz brać pod uwagę regenerację jaka następuje i jak wiele twój organizm nadbudowuje w jej wyniku , pomyśl sobie tak , jeśli ostatnio wyciskałeś 100 kg , to twój organizm przez nadbudowę ubezpieczy się dodając ci sił na dodatkowo jakieś 3 kg , i na następnym treningu będą twoje mięśnie ćwiczyć obciązeniem 104 kg z takim samym wysiłkiem jak to było przy 100 kg
teraz robiąc na kolejnym treningu skok o 2,5 kg , czyli wyciskając 102,5 kg zostawiasz pewien zapas sił ale twój organizm znów ubezpiecza się na kolejny skok i dodaje ci kolejne 3 kg do siły maksymalnej , czyli po tym skoku twój organizm jest zdolny do wycisku 106 kg , nie przemęczając się na następnym trenigu dodajesz znów 2,5 kg a twój organizm znów nabiera 3 kg siły - to jak nazwałem ubezpieczenie jest stałe bo odzwierciedla zdolności organizmu do nadbudowy, teoretycznie ona się zmienia , rośnie lub maleje - ale nigdy nie wychodzi poza swoje maksymalne zdolności - bez względu na siłę bodźca
a teraz zrób to samo robiąc większe skoki po 5 kg , wyciskasz 100 kg , zyskujesz 3 kg - zakładamy że jest to maksymalna zdolność tylko na porzeby tego przykładu/zobrazowania , po tym treningu jesteś w stanie 103 wycisnąć z tym samym wysiłkiem co poprzednio , ale uderzasz do 105 kg , może i podniesiesz , ale pamiętaj o maksymalnej zdolności nadal jest 3 kg , potem znów organizm jest w atanie wycisnąć 106 kg ale ty ładujesz 110 kg , itd. w ten sposób twój zastuj pojawi się w mgnieniu oka , a na dodatek walcząc z ciężarem załapiesz się na przetrenowanie i kontuzje

dlatego własnie ten systemik jest taki super , bo wykorzystuje pierwszy sposób dający ci stały bezpieczny skok , optymalnie twoje zdolności regeneracyjne i do nadbudowy sił , to tak jakbyć robił 3 kroki w przód i cofał się dla stabilności postawy o 1 krok w tył - pierwszy sposób
oraz jakbyś starał się od razu skoczyć na odległość 4 kroków i tam się przewrócić

mam nadzieje że nie zamotałem za bardzo

ale wiesz o co mi biega

jaby co to pytaj

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 307 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2506
no wiem o co ci chodzi ale :

10x5x100>10x4x102,5>10x3x105

wiec z treningu na trening robimy wiekszym obciazenie ale "słabszy siłowo" trening. moze gdyby roznica ciezaru bylo by nieco wieksza to pokryło by sie ze wzrostem wysilenia na treningu.

Niepatrz na to co zrobiłes, tylko na to co mozesz zrobic .....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
pamiętaj żę na tą regenerację wpływa bardzo dużo zmiennych rzeczy, czasem pomagają czasem utrudniają wyciągnięcie z organizmu tych maksymalnych możliwości, dopóki dajesz sobie taki margines błędu [ mówię tu o tym zapasie sił ] to w ten sposób przygotowujesz się na różne ewentualności związane ze słabszym albo gorszym odpoczynkiem
jeśli natomiast wszystko będzie na styk, tak dokładnie wykorzystywałbyś to co ci organizm daje to gdy zdarzyło by się że organizm dał mniej [ nie ma szans byś to zauważył tym bardziej w kilogramach ] a ty wciąż bazowałbyś na swych maksymalnych możliwościach to stało by się tak jak w drugim przypadku który opisałem wcześniej , poprostu zaczął byś się przetrenowywać
w sukcesie musisz najpierw zaplanować jakieś porażki i zrobić margines błędu , tak żeby cię nic potem nie zaskoczyło

inaczej , wszystko się może zdarzyć

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 307 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2506
narazie trenuje tak jak polecasz aby w przyszlosci miec punkt odniesienia.
cya

Niepatrz na to co zrobiłes, tylko na to co mozesz zrobic .....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
wiesz na początku nie za dobrze jest przedobrzyć, narazie jak mówisz ćwicz optymalnie a potem jak już poznasz dobrze siebie i swoje możliwości to wtedy będziesz mógł poszaleć/poeksperymetować z różnymi takimi skokami i innymi elementami treningu

powodzenia i narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 329 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20911
Mam małem pytanko np jeżeli wyciskam 100 to na serie robie 80 czyli mam zrobić na pierwszym treningu zrobić 10 serii po 5 powtórzej po 80 kg na następnym mam podnieść 84 kb bo to o 5% więcej ale nie wiem ile podnieść na następnym czy dalej zwiększaćo 5% z ty 80 kg czy już 5% od 84 kg.Prosze o odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 329 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20911
i jeszcze jedno ..... czy np. mógłbym dołorzyć do tego treningu ćwiczenia na biceps i triceps... czy nie popsuje to treningu????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
jeśli tą 80 robisz maksymalnie 10 powtórzeń to wtedy idzie tak jak to napisałeś , 10 serii po 5 powt.
na nastepnym to ja bym zaczął od skoków o 2,5 kg, naprawdę o wiele lepiej jest skakać spokojniej niż złapać zastój zaraz po paru pierwszych treningach, skacz o 2,5 kg [ nie wiem jak u ciebie z regulacją ale niech będzie na poziomie 2 do 3 kg ]
czyli następny to 82,5 kg , i za każdym razem jak planowany jest skok to dodawaj te 2,5 kg tyle wystarczy

co do dodawania trica i bica to wszystko zależy jak chcesz ułożyć trening klatki tzn. ile razy w tygodniu chcesz ją robić
dla mnie jednak ćwiczenie bicepsa, tricepsa, przedramion i łydek jest poprostu nie potrzebne , wystarczą złożone ciężkie ćwiczenia - przy nich nie ma mięśnia nie przećwiczonego

jak ci się chce to poczytaj parę pierwszych stron , ja np. nie robiąc nic poza wyciskaniem w łapie 2 cm złapałem, nic prócz głównych ćwiczeń na duże mięśnie nie jest ci potzrebne

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 299 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8502
Ja ćwicze tym treningiem z 3 miesiace z tygodniowa przerwa moze troche dluzej , i chcialem sie podzielic swojimi spostrzezeniami kiedy robilem standardowo 5-4-3 no nieszlo mi prawie ze wogole , kiedy juz za 3powtorzeniem tygodnia niedawalem sobie rady z ciezarem , zmienilem cykl na 3-2-1 i od kad zaczolem wszystko idzie rewelacyjnie , zmienilem tylko mala rzecz zamiast dodawac sobie po 2,5 kg to w dzien w ktory mam zrobic 1 powtorzenie dokladam zawsze 5 kg niz dzien wczesniej ( przy innych dniach dodaje po 2,5) .Na 1 powtorzeniu moge dac z siebie wszystko co mysle ze mnie bardzo dobrze przyzwyczaja do duzych ciezarow i pozwalo na latwosc przy kolejnych dniach z 3 i dwoma powtorzeniami
Ogolnie jestm bardzo zadowolony z treningu przed rozpoczeciem go wyciskalem kolo 68 a teraz 80 pare ( puki co niesprawdzalem rekordu )
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co sie dzieje Z Jarkiem Dymkiem ?

Następny temat

Rzygac sie chce...

WHEY premium