SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja - od grubasa do....

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 41937

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
to co teraz napiszę nieco nakreśli problem
to nie chodzi o to czy Ci to "wystarcza", widzisz to jest kwestia psychiki i metabolizmu, Tobie się tak wydaje, bo jesteś przyzwyczajony do jedzenia nieregularnie różnych rzeczy, Twoja podświadomość mówi "wow człowieku, rozpieszczasz mnie, regularne żarcie, mięsko, kaszki, super, nawet oliwa wpadła, ee styknie stary! bo pękniesz, jak chcesz schudnąć? tyle żresz i chcesz schudnąć?!" i to jest problem
tak jak mówi Xeor, nawet nie zauważysz jak w końcu będziesz to wszystko wcinał i 2-3h po posiłku będziesz czuł potrzebę zjedzenia czegoś, wróć wtedy pamięcią do dnia dzisiejszego i spytaj sam siebie : "dałbym radę tak jeść jak wtedy czy padłbym z głodu?". Wiadomo z głodu byś nie padł, ale zrozumiesz o co chodzi Metabolizm przyspieszy - będziesz mógł wcinać więcej.
Obserwuj wagę 2 razy w tygodniu rano na czczo, daj taką liczbę kalorii żeby był nieznaczny minus (-200kcal np.) i obserwuj, być może w pierwszym tygodniu zanotujesz wzrost wagi albo brak zmian - dlaczego? kilka powodów : organizm jeszcze się nie przyzwyczaił, 2- trenujesz siłowo jak mniemam od niedawna, zaczniesz dostarczać więcej kcal i może się to przyczynić do lekkiego wzrostu masy mięśniowej, brzmi absurdalnie bo jesteś na redukcji, ale tak może być, obetnij wtedy kolejne 50-100kcal i obserwuj, jak zacznie lecieć o 0,5kg na tydzień to obcinaj nieznacznie dalej (powiedzmy o 50kcal), jak poleci za dużo (ponad 1kg) dodaj niewiele, albo nie rób nic nawet, banalne rady- ale to jedyna słuszna droga.
Zadbaj o tłuszcze, tak naprawdę dla Ciebie to nie one są groźne tylko węglowodany, ustaw białko na 2,2g/kmc , tłuszcze na 1g/kmc i reszte zapotzrebowania z węglowodanów. Skoro jesz ostatni posiłek 4h przed snem to zmień go na inne potrawy, a bezpośrednio przed snem (ok 30 min) zjedz ten ser + nawet jakieś warzywo czy oliwę. Obserwuj, zapisuj, konsultuj
Co do rowerka rano, zapomniałem wcześniej się do tego ustosunkować. Odradzam, lepiej po południu, po jedzeniu, chyba że nie zależy Ci na mięśniach..

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5756
Carbon zrobię mały offtop, po przebudzeniu bieganie 30min to dobry pomysł? Mówię przed śnadaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
nie wiem, to jest temat na długą dyskusję, rózne są opinię, ja bym odradzał, oczywiście jest to lepszy pomysł kiedy masz bardzo dobrą dietę i wdrożoną suplementację okołotreningową (BCAA, jakieś wpc zaraz po treningu takim czy nawet carbo) niż "na sucho", ale tak normalnie to bym jednak obstawał przy wieczornym bieganiu + dobra, zdrowa micha

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 733 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13457
pierwszy tydzień ciężko będzie przeżyć.
2 dni diety a już zakwasy po siłce, nawalają mnie stawy od roweru. A poza tym muszę jeszcze dostosowywać dietę i czas treningów.

Z racji że duży ruch panuje na siłce, jutro I posiłek będzie bez tłuszczów czyli sam kurak z ryżem potem lecę na siłkę.
A po południu rower.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
jak już pododajesz produkty do dietki to wklej rozpiskę wraz z podsumowaniem Białko/Tłuszcz/Węgle/kcal , postaram się pomóc jeśli coś będzie źle

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5756
O zakwasy się nie martw, ja wróciłem po dwóch latach to mi zakwasy klatki przeszły po 7 dniach, a w poniedziałek jak byłem to wtorek i dziś to takie lekkie, nie przeszkadzają w poruszaniu. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 733 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13457
pierwszy tydzień tak jak przewidywałem mija na dostosowywaniu się do nowych warunków: tzn. co mi smakuje do jedzenia podczas diety, dostosowywanie godzin i czasu ćwiczeń na siłce itd.

Jak na razie wiem że nie lubię: kaszy, ryżu, kus-kusa. I muszę czym je zastąpić.

Siłownia zaraz po pierwszym posiłku( W takim wypadku I posiłek bez tłuszczy)- na siłowni nikogo w zasadzie nie ma, a mi się z rana lepiej ćwiczy.

Co do zakwasów to jest masakra
Ledwo się ruszam wszystkie mięśnie mnie bolą do tego jeszcze stawy w kolanach. Ale jak już byłem na siłce dzisiaj w ogóle tego nie odczułem. Tylko przed i po siłce mnie na****iają

Rano był pierwszy kryzys, nie mogłem się podnieść z wyrka: ale rozsądek przemówił podniosłem się i udałem się na siłkę. I bardzo dobrze bo super mi się ten 2 raz trenowało.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5756
Ryż Ci nie smakuje bo jest suchy i bez smaku, uduś sobie na wodzie marchwii z cebulą i przyprawami i wymieszaj z ryzem, do marchwi dodaj troche pory, selera wszystko starte. :) przed chwila zjadlem lososia z tym, mniam! tak to wygląda:



:D

A kaszę możesz zastąpić ryżem, a ryż kaszą. No w grę wchodzi też makaron ale nie przy naszym smalcu - za dużo jaj, tłuszczy itd. :)

Zmieniony przez - Xeor w dniu 2010-03-24 16:17:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 733 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13457
Twoje jedzenie przy moim wygląda jak obiad z sheratona do jedzenia ze stołówki monaru
muszę zmodyfikować jakoś jedzenie które jadam. Btw. fajny łosoś, jak go zrobiłeś? kupiłeś surowy?

Póki co trzymam się diety i nie brakuje mi jedzenia śmieciowego typu: burgery,pizze itd. ale czasami, szczególnie wieczorem mam ochotę na coś słodkiego, na szczęście jeżeli już muszę coś zjeść konsumuje banana.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1606 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10034
witam. widze, ze mamy 2 nowych panow (autor i xeor) ktorzy startuja z konkretnego pulapu i zmotywuja mnie pewnie beda odwiedzal obu. ja wracam chyba dopiero po swietach bo przed nie ma juz co kombinowac i zapedzac sie, ale bede odwiedzal bo sam tez wygladam dosc konkretnie mozna zajrzec na pierwsza strone linku pod spodem i zobaczyc jaki ze mnie konik

co do diety to na pewno kalorie warto podbic smialo do 3tys. policzyc dobrze i na poczatku nie ucinac. tluszczu dac nawet 1,3g smialo na korzysc weglowodanow. to te ostatnie sa grozniejsze jak dla nas

jesc duzo, nadrabiac ruchem, obserwowac i nie ciac kalorii bez pojecia od poczatku, przyjdzie jeszcze na to czas, a do zrzucenia sporo.

warto zadbac o dobre dopracowanie treningu silowego i robic konkretne FBW. do 30min aero po jest bardzo ok. w DNT rowniez ok.

byla mowa o bieganiu na czczo. mysle, ze przy takiej wadze nie ma co wnikac w jakies katabolzimy, ktore tak na serio nie wystepuja bcaa czy porcja bialka przed bedzie ok, pobiegac, zjesc sniadanie.

bede odwiedzal, pozdro i powodzenia zycze!

Nie krępuj się z tym SOG'iem, no dalej!

http://www.sfd.pl/WPC_fan/Blog/Redukcja-t543349-s22.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocencie Meine pleine :)

Następny temat

Trening na redukcje do oceny

WHEY premium