SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

madu24/blog/lecimy z wagi... I hope :-)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71976

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
E... a co jej robiłeś Królu?

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44470
rozmowa...
ale ona chyba sobie coś wyobrażała

co prawda idealna nie była, ale wujek by ją wziął na warsztat, lekki szlif i była by jak diamencik

(to po stormie )

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
a czegoż brakowało do ideału?

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Jasiu nie doczekal ?
A wiesz z tymi aerobami to sie kiedys zastanawialam, jak to jest, i powiem tak, teoretycznie 60 min =2x30min na kalkulatorze kalorii, ale w 60min nie utrzymamy takiego samego tempa jak w 30min. Wiec jezeli rano zrobimy ile sie da 30min i wieczorem ile sie da drugie 30min to bedzie to lepiej niz raz 60min.
Druga sprawa, na pewno czym wiecej czasu sie meczymy tym bardziej nasz organizm wlacza swoje jakies tam sposoby na ochrone tej energii, najlepszy dowod ze wchodzimy po tych 20min w stan kataboliczny (czy jakos tak ). W tej chwili z punktu widzenia spalania tluszczu optowalabym za podzielonym dluzszym czasem 2x30min w wiekszym tempie, to ma zapewne rowniez lepszy efekt potreningowy niz 1x60min w mniejszym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
Obli no tak, racja, z jednej strony bo z drugiej, to ja jestem w stanie trzymać tempo i dłużej niż godzinę... No ale dobra, walnę jeszcz jutro rano zamiast basenu rower, o ile się nie zasmarkam (Mera!!!) na amen

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Ale nie takie same no way
A tak w temacie ogolniaka, to o ile pamietam wtedy juz wszyscy robili co chcieli, nawet na 1 maja dyrekcja nas nie kaptowala, generalne rozprezenie. A w podstawowce nasza wychowawczyni byla w Solidarnosci i nikt sie tym nie przejmowal, Nawet na demonstracje nas zabrala A kolezanki ojciec tez ja na jakas "rozrube" wzial to tylko tyle ze sie w smietniku schowala bo by ja ZOMOwiec spalowal. W Trojmiescie bylo wesolo

Witam w gronie przeziebionych

Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-02-18 22:00:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44470
Jasiu nie doczekal ?

Obli o co chodzi, bo wątek do mnie...


(o co by tu zganić madu, żeby nie zarzuciła mi spamowanie...)

Zmieniony przez - King89 w dniu 2008-02-18 22:02:26

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
Jasiu nie doczekal ?

Obli o co chodzi, bo wątek do mnie...

(o co by tu zganić madu, żeby nie zarzuciła mi spamowanie...)


Co do Jasia, to po prostu nie odpowiedziałeś na pytanie poprzednie

A mnie możesz ganić za co chcesz i tak Ci wybaczę Słabość jakąś mam do Ciebie czy cuś Zaraz tam spam...

-ograniczamy tłuszcz, na redukcji to wiadome

to jest cytata z bloga Szmermelka

King i inne mądre Głowy w takim razie proszę o szersze wyjaśnienie tematu. Jak to jest przy low carbach, gdzie węgle ewidentnie zastępujesz tłuszczem i nadal jest to dieta redukcyjna. Ba! Nawet bardzo redukcyjna.

Zmieniony przez - madu24 w dniu 2008-02-19 07:20:23

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
aeroby jeszcze raz. Bo skoro w ich przypadku jest tak, żeorganizm przestawia sie na palenie tłuszczu po 20-30 minutach, to może jednak lepiej jest machnąć 60 minut na raz? Błądzę, co?

To tyle w kwestii porannych przemyśleń zakatarzonych

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Madu, z tymi badaniami odnosnie spalania tluszczu to nie tak. Owszem, jadac jakims tam tempem 120 proporcjaonalnie stwierdzono, ze wiecej spala sie tluszczu. Ale jest jeden myk , jezeli w tym samym czasie zasuwasz np.160 to mimo, ze proporcjonalnie spalisz mniej tluszczu to ogolny bilans tego czasu jest na korzysc szybkiej jazdy. Jadac wolno spalisz mniej kalorii i nawet jak 10% wiecj z nich bedzie pochodzilo z tluszczu niz w przypadku szybkiej jazdy to i tak jadac szybko spalasz tak wiecej kalorii i tak globalnie wiecej tluszczu... A jeszcze w dodatku nasz organizm uczy sie jak zapobiegac zbytniemu wydatkowaniu energii w przypadku dlugich jazd, co nie zdazy w przypadku krotkich i intensywnych. Dobrym w obu przypadkach jest to, ze cwiczone miesnie ucza sie spalac wiecej tluszczu na swoja prace niz niecwiczone. Kurcze mieszam, ale mam nadzieje, ze rozumiesz
Druga sprawa- efekt pocwiczeniowy, w przypadku wolnej jazdy, schodzisz i konczysz spalanie, w przypadku szybkiej (intensywnejpowyzej 70%max) i krotkiej (<20min) efekt zwiekszonego metabolizmu utrzymuje sie do 24h po cwiczeniu, bo twoje cialo podjelo duzo wiekszy wysilek zwiekszenia tetna, zwiekszenia przplywu tlenu, zwiekszenia, termoregulacji itd Na tym opieraja sie te krotkie intensywne cwiczenia jkak TABATA, HIIT, MAX-OT.
Slowem robiac aeroby krotko i intensywnie, masz zysk na czasie, zysk w spaleniu tluszczu do czasu w czasie cwiczen i zysk pocwiczeniowy w zwiekszeniu metabolizmu.
Strength & Conditioning Journal 28;70-71, 2006.
Journal of Applied Physiology, 575:901-911, 2006.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny!

Następny temat

Atlasy Kettler vs York

WHEY premium