SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZDJĘCIA NASZEJ SZAMY v2

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 208255

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 1967 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17778
zarąbiste ;D prosimy przepis:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
cwiary z kuraka, razowiec und marchewka z groszkiem omomom
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 409 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5083
Marchewka z groooooszkiem :3 Jaka szkoda, że został mi już tylko twaróg w postaci ptasiego mleczkaaaaa ! Xdd

Soooooooooo I'm Awesome.

Twarrrogowe Ptaasie Mleeczko
[www.sfd.pl/Twarogowa_rozkosz.-t1018957.html]

Dietetyczne Gofry dla każdego.
[www.sfd.pl/Sobotnia_Rozpusta_u_Thisisosom.-t1020277.html]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
Niebo w gębie

ja zrobiłem to w takich proporcjach:
~300g zwykłej mąki pszennej
- 150ml ciepłej wody
- 1/2x łyżki cukru
- 1/2x łyżki soli
- 2x łyżki oliwy / oleju
- niecała paczka drożdży instant (jakieś 5g)

Przepis jak na ciasto do pizzy. Wyrabiamy dokładnie, aż powstanie elastyczne i gładkie ciasto. Oprószamy mąką i odstawiamy na 40min w ciepłe miejsce. Po tym czasie odrywamy małe kuleczki ciasta i odstawiamy jeszcze na 15min. I teraz opcje są dwie:

1) albo gotujemy już takie na parze przez jakieś 15 minut.

2) albo każdą kuleczkę, przed drugim odstawieniem do wyrośnięcia!, rozpłaszczamy i faszerujemy gęstym mięsnym sosem / wieprzowinką po azjatycku itd.
Takie zafaszerowane odstawiamy na 15min i po tym czasie gotujemy na parze.

Takie zwykłe dzisiaj zrobiłem w postaci (2x z wołowym gulaszem w sosie grzybowym z surówką z czerwonej kapusty - TRADYCJA!) oraz (2x przekrojone jak bułki i podane z wieprzowiną w gęstym i słodkim sosie z imbirem, chilli, kolendrą i czosnkiem w środku. Do tego marynowana kapusta pekińska i niebo w gębie!)

Fotek już nie robiłem, bo byłem w amoku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 409 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5083
Panie, makro Pan znasz ? xdd

Soooooooooo I'm Awesome.

Twarrrogowe Ptaasie Mleeczko
[www.sfd.pl/Twarogowa_rozkosz.-t1018957.html]

Dietetyczne Gofry dla każdego.
[www.sfd.pl/Sobotnia_Rozpusta_u_Thisisosom.-t1020277.html]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 194 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21537
Co do tej rozkoszy to nie mam pytań...

Serek wiejski lekki, białko orzechowe, 3 łyżki nutelli, 5 tab słodzika, mala łyżeczka kakao



.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 2431 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 74125
Jak to robisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 194 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21537
Jeżeli chodzi o tą rozkosz to masz przepis stronę wcześniej - zapomniałem o żelatynie :)

Dorzucam moje frytasy z kurakiem i brokułami

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 206 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15760
Frytasy robiles sam czy mrozone? Jak sam to wrzuc / wrzuccie jakies Wasze sprawdzone spoosby na ziemniaki z pierkanika ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tu nie ma co kombinowac :).
Kroisz ziemniaki, przyprawiasz czym lubisz, np. oregano, bazylia, sol, pieprz, ukladasz na blaszce pokrytej folia aluminiowa, troche oleju (ale tylko posmarowac papierem/pędzelkiem, zeby fryty nie przywarły), pieczesz w 200 stopniach, az sie zarumienia i masz gotowe fryty bez tłuszczu :)

Zmieniony przez - Leszkesz w dniu 2014-04-29 00:18:33

Zmieniony przez - Leszkesz w dniu 2014-04-29 00:18:59
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

„Nie Ma Bardziej Szczerej Miłości Od MIŁOŚCI Do Jedzenia”

Następny temat

NAJPROSTSZY PRZEPIS NA PRAWDZIWE TORTILLE!

WHEY premium