SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tygrysica/Kontynuacja walki o super sylwetke / nowy plan str. 76

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 67807

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Rion, wow, to się nazywa fachowiec :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6521 Napisanych postów 62327 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777939
Lena_k fachowcem żadnym nie jestem ale czasem lubię pomóc

w razie pytań pisz , chętnie odpowiem na jakieś pytania

Tygrysku napisz mi jeszcze jak wyglądają chwyty w bicepsie tzn czy we wszystkich ćwiczeniach masz podchwyt czy zmienia się on w poszczególnych ćwiczeniach?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1473 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7072
Falusia nie wiem jak to bedzie bo chyba wypilam przeterminowany kefir i straszliwie mnie kreci z zoladku, niedobrze mi i tak jakos dziwnie.... moze byc ciekawie

Clearwater dzieki i zapraszam

rion dziekuje za odpowiedz, filmik jestes wielki wlasnie dopadalam kompa po pracy zaraz przeczytam na spokojnie i napisze co i jak. Szybka odpowiedz to tak porecze mam ale zielonego opjecia jak to bedzie wygladalo, znaczy sie nigdy nie probowalam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6521 Napisanych postów 62327 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777939
to spróbujesz sobie pompek na poręczach bo to super ćwiczenie jak będzie trzeba opiszę Ci technikę wykonania

ustalimy wszystko tak żeby było dopięte na ostatni guzik

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1473 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7072
Kolejnosc klatki juz poprawilam

Wyciskanie hantli moltkowo na skosie dodatnim hmmm zaraz zobacze na necie czy dobrze sobie to wymyslilam. Lubie wyciskanie sztangi i chyba nie chicla bym sie tego pozbyc, ale jesli uwazasz ze warto... zobacze jak to cw wyglada.

Tyl nog ogladalam zurawia - ciekawe cw, musiala bym pomyslec, sprobowac. Na maszynie uginanie odpada (kolano boli) ale zamiast tego moge robic takie uginanie nog na pilce (hammstrings curl)

We wszystkich cw na biceps jest podchwyt.

Zebym sobie tylko zebow w tych pompkach nie wybila, wstawie filmik do oceny/poprawy techniki po pierwszym razie.

Tak, tak, tak bede miala super plan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6521 Napisanych postów 62327 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777939
jeśli jest kontuzja kolana żuraw odpada bo kolano jest tutaj elementem podporowym i to mogłoby pogorszyć jego stan

nogi ach te nogi masz ładne ale mogą być lepsze będę nalegał prędzej czy później żeby włączyć tam RDL

klatka wycisk hantli młotkowy jest bardzo fajnym ćwiczeniem ale jeśli chcesz zostawić wycisk to ok ale na skosie dodatnim

w bicepsach trzeba zmienić proponuje tak
1) uginanie ze sztangą podchwyt
2) mds uginanie w oparciu o kolano nachwyt/podchwyt/neutral
http://www.youtube.com/user/niwixior#p/u/76/9NzxzCgWH1o
filmik z wykonania
po takim zestawie po 3 serie masz przetrenowany biceps, ramienny, ramienno promieniowy

co do pompek na poręczach wersja na klatkę łokcie idą na boki tułów delikatnie pochylony głowa w dół

Pytaj, pytaj, pytaj

dotąd aż wszystko będzie jasne

Ps jakieś przeciwwskazania medyczne są?

Ps 2 to są moje propozycje ćwiczeń jeśli chcesz jakieś ćwiczenie mieć w planie pisz to je zostawimy

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2010-04-19 18:22:21

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1473 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7072
Przeciwwskazan medycznych nie ma. Kolano to nie kontuzja tylko jakies cos dziwnego, w tym tylko cw mi przeszkadza i nie moge tego wykonac poprawnie.

Ja chce lepsze nogi (ladne??? dziekuje) zrobie co tylko moge zeby miec ladne RDL chyba jeszcze za wczesnie...

Zrobie wyciskanie na skosie

Lubie laczone cw filmik super, bede tak robic

Pytanko czy nie lepiej zamiast uginania ze sztanga dac wyciag?

Zmieniony przez - TygrRyseK w dniu 2010-04-19 18:44:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6521 Napisanych postów 62327 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777939
więc tak w tym filmiku który dałem do bicepsa dobierasz ciężar tak aby zrobić 10 powtórzeń w pierwszym członie w kolejnych ciężar ten sam, bez przerw jak na filmiku pokazane ale zapewne powtórzeń już będzie mniej niż 10 to z reguły jest zależność w ilości powtórzeń człon 1 > człon 2 > człon 3

spoko jak będziesz gotowa to damy rdl

nie lepiej niech zostanie sztanga i uginanie nią lepsze ćwiczenie , wolny ciężar wymusza większą pracę stabilizującą innych mięśni , technika ponad wszystko

wrzuć końcową kompilację treningu

jeszcze rzucimy okiem na niego

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1473 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7072
Ok, tak to wyglada na chwile obecna, nie wiem co z tymi nogami, jaka kolejnosc i czy wszystkie cw robic, moze cos zmienic? Zagubilam sie.

Poniedzialek Nogi i Barki

1. Przysiad ze sztanga 4x15
2. Wypychanie nog na suwnicy 4x15
3. Boczny przysiad – plie 4x15
4. Wykroki 3x10
5. Zuraw?

6. Push Press 3x12
7. Unoszenie sztangielek bokiem 3x12
8. Unoszenie sztangielek do przodu 3x12

Środa Plecy i Biceps

1. Podciąganie 3x12
2. Przyciąganie linki wyciągu siedząc 3x12
3. Face Pull 3x12
4. Unoszenie z opadu 3x12

5. Uginanie ze sztanga podchwytem 3x12
6. MDS uginanie w oparciu o kolano nachwyt/podchwyt/neutral 3x10/?/?

Piątek Klatka i Triceps

1. Dipsy – pompki na drążku 4x12
2. Wyciskanie sztangi na skosie 4x12
3. Rozpietki na plaskiej laweczce 4x12

4a. Prostowanie ramion na wyciagu 3x12
4b. Wyciskanie francuskie 3x12
5. Pompki na lawce w podporze tylem 3x12

Chyba wszystko poprawilam.

Mam jeszcze pytanie co do ilosci serii i powtorzen w seriach zmienilbys cos? Moze na nogi za duzo? Powinnam zmienic na 3 serie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6521 Napisanych postów 62327 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777939
jeśli miałbym coś zmienić w treningu nóg to wywaliłbym tą suwnicę

przysiad dał 5 serii i żuraw oczywiście jak najbardziej ( jeśli nie będzie przeszkadzać ból kolana , pamiętaj zawsze pod kolanem miękka podkładka ) )

w bicepsie mds 3 serie będzie ok jednak tylko w pierwszym członie będzie 10 powt w kolejnych mniej ale tak ma być

zakres powtórzeń w porządku

a powiedz mi jeszcze czy jakieś systemy energetyczne wchodzą w grę czy tylko trening siłowy?

jeśli nie robiłaś nigdy pompek na poręczach pooglądaj filmiki na necie i pewnie będziesz mieć problem zrobić 4 serie po 12 powtórzeń bo ćwiczenie jest mocne

Ps jaką masz kaloryczność diety?

dobra na dietę zerknąłem jest całkiem si

i cel treningowy to na pewno nie redukcja może delikatna rekompozycja ale redukować nie ma z czego troszkę muskli trzeba wrzucić i będzie pięknie

filmików z treningu im więcej tym lepiej najważniejsze są przysiad, poręcze , push press ale wszystko po kolei do przodu jakoś to ogarniemy

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2010-04-19 19:21:20

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ocena,porady co powinienem zmieniec?

Następny temat

FBW na mase, do oceny!

WHEY premium