SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Interwałowy HIIT Upgrade

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 236663

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 312 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4159
Jesli by ktoś potrzebował :
http://rapidshare.com/files/413728145/20100818__20_29_22.mp3

mp3,zawiera jeden hiit 30 sekund (lajtowego kawałka(trucht) i 10 sekund techniawki.Mam nadzieję,że się przyda.

Zmieniony przez - Puge w dniu 2010-08-18 20:36:43
...
Napisał(a)
Usunięty przez apokalipsa za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 123

NADDOLNA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 59
Chce jak najszybciej zredukowac tkanke tluszczowa. Mam odpowiednio ulozona diete i trenuje na silowni 3x w tygodniu.

Zaczac od zwyklych aerobow (jezeli tak, to przez jaki czas je wykonywac?) czy od razu zaczac HIIT? (wlasnie wolalbym hiit ze wzgledu na krotki czas jego wykonywania)

czy wykonywanie HIIT np. 10s sprintu i 30s truchtu bez utrzymywania odpowiedniego tetna ma jakis sens? czy wazniejsza od tetna jest intensywnosc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
a czy sądziesz, ze tętno nie wiąże sie z intensywnością...

wykonuj hiit- intensywnie lecz z dostosowaniem do możliwości; zresztą wszelkie, albo conajmniej te najważniejsze, zalecenia sa w opisie art. na pierwszej stronie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 59
chodzi mi o to, że co bedzie jak po sprincie podczas truchtu nie wyrowna mi sie tętno do 60%? czy będzie to dobrze wykonany trening jak podczas sprintu dam z siebie max, potem bede biegł truchtem i tętno nie spadnie znacząco?

czyli na początek, nawet jak nie mam wyrobionej kondycji to np. tylko 3 interwaly po 10s sprintu i 30s truchtu, jeżeli to duży wysiłek wystarczą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
w sytuacji tragicznej wytrzymalości staramy sie jednak zachować ów przedział- ew. nieco wydlużając fazę truchtu, trening ów jest wtedy oczysiście też dość krótki ze wzgledu na mala możliwośc wykonania w miare poprawnie większej ilości interwałow- ale z czasem sytuacja sie szybko poprawia...
10s i 45s truchtu można przyjąc -czasowo- w takiej sytuacji, jednkaże aż tak dokładne opieranie się na wartościach ktore poruszasz nie jest według mnie aż tak niezbędne- poprostu robisz swoje a reszta jest jakby sprawa wtorną...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 500 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6348
Robiłem zawsze areoby w formie pływania. Zamierzam przerzucić się na interwały i miało by to wyglądać tak:
- 3 minuty pływania spokojnego dla rozgrzewki
- jedna długość basenu (25m) na maxa
- dwie długości (50m) na spokojnie - około 50% tentna maksymalnego
- jedna długość basenu (25m) na maxa
- dwie długości (50m) na spokojnie - około 50% tentna maksymalnego
- jedna długość basenu (25m) na maxa
- dwie długości (50m) na spokojnie - około 50% tentna maksymalnego
...............
Takie coś 20 minut.
1.Czy to dobry ,,plan"?

-Około 1-2h przed pływaniem zjadam posiłek powiedzmy ryż/makaron + mięso+ warzywa (nie dolewam tłuzczy).
-Bezpośrednio po interwałach idę do szatni, piję mieszankę WPC + Carbo w proporcji takiej samej jak po silowni. Następnie znów wchodzę na pływalnię pomasować się strumieniami wody.
- Po 1-1,5h od interwałów jem posiłek B + WW o wykokim IG + Warzywa (nie dolewam tłuszczy).

2. Czy ,,jedzenie" dobrze rozplanowałem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 216 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2317
Od niedawna zaczalem stosowac HIIT w celu redukcji tkanki tluszczowej.
Aktualnie wygląda to mniej wiecej tak:
1 dzien - Rano na czczo trening HIIT 15-25 minut, popoludniu trening silowy 1 godzine, zaraz po treningu silowym trening aerobowy lub HIIT
2 dzien - Rano na czczo trening HIIT 15-25 minut
3 dzien - Rano na czczo trening HIIT 15-25 minut, popoludniu trening silowy 1 godzine, zaraz po treningu silowym trening aerobowy lub HIIT
4 dzien - Rano na czczo trening HIIT 15-25 minut, popoludniu trening silowy 1 godzine, zaraz po treningu silowym trening aerobowy lub HIIT
5 dzien - Rano na czczo trening HIIT 15-25 minut

Czemu na czczo? Bo rano nie mam zbyt wiele czasu na sniadanie przed treningiem no i mam taki procent tluszczu ze mi to nie powinno zagrozic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
nie na czczo!
to podstawowy bląd- tracisz w tej sposób mięśnie a jest to b. niekorzystne chocby dlatego, ze im jest ich mniej to metabolizm spoczynkowy jest mniejszy.

i nie tyle razy- w kazdym razie nie dwa razy dziennie- czytałes ten art. od[na] początku?

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2010-10-19 16:59:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 216 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2317
czytalem glownie poczatek, 78 stron to duzo ;)
Dzieki za porade, wlasnie tego sie spodziewalem, ale zawsze mialem taka glupia swiadomosc ze dopoki mam tluszcz to nie spalam miesni.
Czyli nawet jesli mam 25% tluszczu w organizmie to trening na czczo spowoduje spalanie tluszczu z miesniami?

Czyli podsumowujac:
1. Nigdy nie robic HIITu na czczo [aeroby mozna?]
2. Nie robic wiecej niz jeden HIIT dziennie / czyli drugi zamienic mozna na trening aerobowy?
3. Jesli rano nie cwiczyc na czczo to czy np 15 minut przed treningiem wystarczy cos zjesc? I ewentualnie jak rano przyjac suple: anadrox i hmb. Razem z posilkiem moze byc bo kiepsko u mnie rano z czasem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

regresja progresja

Następny temat

Przysiady 85kg i 1 x 20 razy, Wielkie wyniki

WHEY premium