SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Interwałowy HIIT Upgrade

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 237263

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 144
Mam takie pytanko. Mam zamiar zacząć HIIT ( na rowerku stacjonarnym ) i wykonywać go conajmniej 3 miesiące. Zacznę pewnie od 10 lub 15 minut by potem dojść do ok 30. Nie wiem który z tych dwóch wariantów będzie lepszy, a możne to obojętne:

1. Zwiększać ilość interwałów aż czas treningu zwiększy się do 30 minut i dopiero wtedy wdłużać sprint

czy

2. odrazu wydłużać sprint do jakieś maxymalnej granicy, a potem dodawać interwały

Robi to wogóle jakąś różnicę? Proszę o pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najlepiej to rób poprzez bieganie nic tego nie zastąpi wydłużając sprint i ilość interwałów na raz ale rowerek oczywiście nie jest zły powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 144
Czyli polecasz wydłużać długość sprintu przy jednoczesnym dodawaniu co jakiś czas dodatkowego interwału?

A co do biegania - nie lubię ;) Zdecydowanie wolę rowerek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak. ja też nie lubiłem biegania ale ja za czołem to już jakoś nie mogłem przestać przy rowerku będziesz musiał sprawdzać puls . puls maxymalny to 220-wiek a przy hicie ma być ok 90-100%max tętna przy bieganiu doszedłem do 200 na minutę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...w tym rodzaju treningu bieg jest chyba najefektywniejszy, z rowerkiem faktycznie cięzko jest wyrobic max. tetno[chyba, ze pod górkę]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak zawsze ma Pan racje bieg i jeszcze raz bieg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34176
Czy taki uklad bedzie dobry :

Pon - Silka
Wt - HIIT
Sr - Silka
Czw - HIIT
Pi - Silka
Sob - Silka
Nie - HIIT / Wolne ?? ( co tutaj dac )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Ja bym dał

Pon - Silka
Wt - HIIT
Sr - Silka
Czw - HIIT
Pi - Silka
Sob - aeroby
Nie - wolne



zdr.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34176
Niestety nie dam rady tak zrobic poniewaz :

Pon - Klatka , Biceps , Brzuch
Wt - HIIT
Sr - Plecy , Triceps , Brzuch
Czw - HIIT
Pi - Barki , Kaptury , Przedramie
Sob - Uda , Lydki , Brzuch
Ni - ??
Chcialem tylko wiedziec czy w niedziele ma byc wolne , czy moge zrobic aero albo HIITa ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34176
Podbijam
Bo jutro niedziela a ja nie wiem czy mam odpoczac czy HIITA zrobic niech ktos odpowie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

regresja progresja

Następny temat

Przysiady 85kg i 1 x 20 razy, Wielkie wyniki

WHEY premium