SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Interwałowy HIIT Upgrade

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 236085

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
to "uspokojenie" tętna ma na celu doprowadzenie organizmu do gotowości podjęcie znów wysiłku maksymalnego, nie spalasz wtedy tłuszczu[przynajmniej w takim rozumieniu jakie przedstawiasz], owo spalanie odbywa się przede wszystkim po owym wysiłku w wyniku podniesienia na dłuższyokres metabolizmu spoczynkowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 400
Nie ćwiczę na siłowni, jedynie w domu (pompki, hantla i duzo rzeczy na brzuch, jestem endomorfikiem i wszedzie huczy się aby endomorfik cwiczył mięśnie brzucha absolutnie jak najczęściej, czy można po treningu HIIT, trenować mięśnie brzucha (tylko je)???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
nikt nie jest "zobligowany" do jak najczęstszego treningu m. brzucha- myslę, zę do dwoch, absolutnie maksymalnie do trzech razy w tygodniu.

znacznie lepszym w tej sytuacji wyjściem będzie jakieś posklejanie dobrego treningu, bliższego już siłowemu, na dostępnym już, albo dokupionym sprzęcie, ew. na siłownie się wybierz

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2014-01-03 19:59:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45
troche moze glupie pytanie ale... 100% tętna to np w moim przypadku 140/150 ? bo normalne tetno to 70 uderzen /s u doroslego czlowieka i mam nie pozwalac aby spadalo pozniej 100 ? (60%? )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6157
Robię od 1,5 tygodnia hiit w niedzielę i środę i jest pewny fenomen u mnie.. w niedziele ostatniego tygodnia robiłem go przy około 6 stopni i podobna temperatura była wczoraj .. fenomen : 2 razy opryszczka tzw. zimno na ustach.
Czytałem, że przyczyną jest zbyt duży wysiłek.. czy waszym zdaniem powinien przestać robić hiit czy po prostu unikać go na temperaturach poniżej 10 stopnii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 79
Cześć

Taki HIIT jest poprawny (wykonywany z pulsometrem):
Robię z pozycji stojącej pompkę nastęnie z tej pozycji wyskok z rękoma do góry w sumie 50 tylko że na początku robię 10 i między czasie tętno skacze do 90%Hrmax (jak nie skoczy to robię 20) odczekuje aż spadnie do 55% itd aż zrobię w sumie 50 powtórzeń. Jak skończę robię przysiady na tej samej zasadzie (robię zawsze do pełnej dziesiątki po osiągnięciu 90%Hrmax) do 50. Następnie na tej samej zasadzie brzuszki i potem pajacyki( już zazwyczaj 50 na raz). Jak zakończę to powtarzam na tej samej zasadzie wszystkie 40 potem 30,20,10 z tym że kończę gdy na zegarku wybije 24 minuty.

Czy to jest poprawnie wykonywany HIIT??

Zmieniony przez - krzysieq27 w dniu 2014-02-05 18:39:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 50
Ja stosowałem ten trening jak pisał kolega wyzej wg tego projektu i bardzo duzo mi to dało . polecam!!

Forum o motywacji http://motywowac.pl/blog 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2020
przechodzę właśnie z masy na redukcję. myślę o diecie lc, siłka 4 razy w tygodniu(po, wt, czw,pt). myślę, dla lepszego efektu, dodać HIIT w środę i sobotę wieczorem, przed nim z 1,5h zjeść trochę węgli - chcę tak rozpisać dietę, żeby węgle były właśnie przed treningiem. postaram się biegać, a w razie deszczu skakanka lub stacjonarny rowerek na ciężkim biegu. myślicie, że tak będzie ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6506 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
Będzie ok. Czasem tylko późno wieczorem wykonane interwały przeszkadzają zasnąć - ale nie zawsze i nie wszystkim, także przetestuj jak to się sprawdzi u Ciebie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

regresja progresja

Następny temat

Przysiady 85kg i 1 x 20 razy, Wielkie wyniki

Wiecej