SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Interwałowy HIIT Upgrade

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 236957

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Tak tam piszą właśnie

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
bardzo fajny art
Ja robię hiit na rowerku stacjonarnym i nie zgadzam się, że ciężko na nim rozkręcić tętno. Nie miałem z tym problemów jakoś specjalnie większych niż przy bieganiu. Rowerek po prostu nie jest w stanie odpowiednio szybko "zczytać" tętna i często pokazuje skok dopiero w fazie truchtu. Na rowerku na pewno ważne jest, żeby nie ustawić sobie zbyt wysokiego obciążenia, bo wtedy faktycznie ciężko się rozbujać

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Rowerek po prostu nie jest w stanie odpowiednio szybko "zczytać" tętna i często pokazuje skok dopiero w fazie truchtu

możliwe że to prawidłowo, ponieważ organizm moze zareagować dopiero w początkowej fazie truchtu na sprint podczas HIITU nie macie uczucia że po zakończeniu krótkiego intensywnego biegu serce wali jak szalone i czasem ma się wrażenie że mocniej niż w czasie samego biegu

teraz to wymyśliłem więc wiecie

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Fajnie że odświeżyłeś ładnie i przejrzyście

Ps sog nie wchodzi

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 164 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4237
Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie.

Jeśli HIIT jest wykonany prawidłowo to regułą jest spalanie kcal bezpośrednio po zakończeniu

A ile spalamy kcal podczas samego treningu? Tak mniej - więcej, bo wiesz, ciężko jest pododawać sobie kcal, jeśli nie wiem ile ich spalam po zakończaniu treningu, bo jak sądzę jest to proces długotrwały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
nie mam takich informacji, to zależy od masy czynników (wiek, waga, ilość taknki mięśniowej/tłuszczowej, stopień wytrenowania, intensywność treningu, tempo metabolizmu, reagowanie na trening...) więc nawet uogólniając było by ciężko w przybliżeniu podać ilość spalanych kcal.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 105
hej!
dzieki wielkie za odpowiedz!
aha, czyli lepiej robic najpierw trening silowy a potem aerobowy?kurde zawsze myslalam ze areobowy jest wazniejszy przy odchudzaniu:)boje sie zeby ten tluszczyk ktory mama teraz nie zamienil sie w mase, kiedy bede robila silowe najpierw.a moze lepiej bedzie kiedy bede robila w tygodniu 2 razy silowy trening i 2 razy aerobowy, co ty na to?jak lepiej?
a ile powinien trwac trening silowy?jak dla kobiety oczywiscie:)jesli chcialabym hiit to lepiej osobno robic i w inne dni silowy, tak?
sorki za tyle poczatkujacych pytan, ale jak czytam te wszystkie informacje na forum to zawsze mam tyle pytanek:)
dzieki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
czyli lepiej robic najpierw trening silowy a potem aerobowy?

tak

kurde zawsze myslalam ze areobowy jest wazniejszy przy odchudzaniu:)


trening aerobowy może skutkować w odchudzaniu jak każda aktywność fizyczna przy ujemnym bilansie kalorycznym, ale od treningu aerobowego o wiele lepiej spisuje się siłownia i trening interwałowy/HIIT. Co nie oznacza że aeroby nie mogą przyczynić się do odchudzania - jest wiele sposobów na obdarcie kota ze skóry , jeden woli drzewo piłować piłą elektryczną a inny walić siekierką. Kolajna ważna sprawa, że jeżeli zalezy ci na estetycznej sylwetce trening siłowy jest niezbędny.

oje sie zeby ten tluszczyk ktory mama teraz nie zamienil sie w mase

tłuszcz nie zamienia się w mięśnie. Są to dwie inne niezależne od siebie tkanki. Po za tym na bilansie kalorycznym ujemnym mięśnie nie rosną więc bez obaw. Zresztą i tak panie z powodu hormonalnych (mniejszy poziom testosteronu itp itd) mają o wiele trudniej w rozbudowanie tkanki mięśniowej.

bede robila silowe najpierw.a moze lepiej bedzie kiedy bede robila w tygodniu 2 razy silowy trening i 2 razy aerobowy

to już od Ciebie zależy, jak pisałem jest wiele sposobów na obdarcie kota ze skóry. Jeśli chodzi o mnie ja bym robił w osobne dni siłowy a w osobny aerobowy/interwałowy.

a ile powinien trwac trening silowy?

optymalnie 45-max 60min

jesli chcialabym hiit to lepiej osobno robic i w inne dni silowy, tak?


dokładnie

sorki za tyle poczatkujacych pytan, ale jak czytam te wszystkie informacje na forum to zawsze mam tyle pytanek:)
dzieki!


"kto pyta jest głupi tylko przez chwile, a kto nie pyta przez całe życie"

zdr.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 191 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2371
Siema dziś robiłem pierwszy trening HIIT
Rozgrzewka 5min
5x
40secTrucht
20secSprint

Pierwsze dwa Interwały poszły ok sprint był naprawde szybko jednak po 3 miałem już wielki dług tlenowy zadyszke i mimo tego ,że nie byłem oblany potem jak po np 30min aerobów/truchtu
i nie bolały mnie nogi itp. to przerwałem i nie dokończyłem ostatnich 2 interwałów

Zwracam sie z prosbą do osób trenujacych HIIT o podpowiedz jak zmienić mój trening aby takie sytuacje sie wiecej nie powtarzały

Zmienić proporcje Trucht/sprint ??
Zmienić Ilość Interwałów , szybkość biegu ???

Czekam na rady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
jak miałeś zadyszke to poprostu trzeba było sobie wydłużyć trucht zanim ta zadyszka by nie ustąpiła albo by znacznie się nie zmniejszyła. HIIT to nie jest lajcik że będzie łatwo, tak to nie myśl, trzeba zapieprzać na maxa

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

regresja progresja

Następny temat

Przysiady 85kg i 1 x 20 razy, Wielkie wyniki

WHEY premium