SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening siłowy + trening siłowy + HIIT

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1992

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 244
Witam,

Moja sytuacja wygląda następująco:
Od ok. roku wykonuję "Trening siłowy bez sprzętu" O. Lafaya, który jest męczącym treningiem i w którym napisane jest, że treningi na wydolność fizyczną, typu: bieganie, basen, jazda na rowerze trzeba wykonywać w dni wolne od tego treningu. Trening ten trzeba wykonywać 3x tygodniowo, tak więc pozostają 4 dni wolnego. Jak je najlepiej zagospodarować w celu zmaksymalizowania wyników sportowych? Celem jest zwiększenie beztłuszczowej masy mięśniowej. Mam dietę wysokobiałkową, która naturalnie gromadzi warstewka po warstewce tłuszczu na moim coraz szybciej zanikającym "sześciopaku". Chcę osiągać masę mięśniową, jednocześnie pozbywając się tłuszczu z brzucha. Co będzie najlepszą alternatywą dla zagospodarowania tych 4dni? Czy jest to wykonywanie treningu HIIT, czy może dodatkowe 3 dni treningu siłowego, z książki, którą niedawno dorwałem: "nowoczesny trening siłowy, czyli jak zbudować szczupłą i muskularną sylwetkę" Jana Kinga i Lou Schulera. A może dobre będzie połączenie (mówimy tu cały czas o tych 4wolnych dniach) HIIT'a i tego nowego treningu w odstępie kilku godzin, zaczynając HIIT'a o godz. 16:00-16:30, a nowy trening siłowy od 19:00-20:00?

Ludzie piszą, że nie należy wykonywać tego samego dnia HIIT'a, czy ćwiczeń aerobowych razem z treningiem siłowym. Dlaczego? W przypadku aerobów rozumiem, ale dlaczego nie można podnieść sobie tego samego dnia tętna przez ok 25minut, zmiennie(30sek. 65%max - 15sek. 90%max), a 2,5h później zrobić treningu siłowego? Potrafi to ktoś wytłumaczyć biochemicznie?

J.w napisałem, celem jest jednoczesny wzrost wydolności, masy i stopniowej utraty tkanki tłuszczowej. Dlaczego wykonanie tego samego dnia HIIT'a i siłówki ma odebrać mięśniom możliwość wzrostu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 72270 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 304520
Trening pozostaw jeden. Ćwicząc dwoma planami na raz szybko się zajedziesz.
Jeżeli zależy Ci na wydolności dołącz w dwa dni nietreningowe HIIT.


Ludzie piszą, że nie należy wykonywać tego samego dnia HIIT'a, czy ćwiczeń aerobowych razem z treningiem siłowym. Dlaczego? W przypadku aerobów rozumiem, ale dlaczego nie można podnieść sobie tego samego dnia tętna przez ok 25minut, zmiennie(30sek. 65%max - 15sek. 90%max), a 2,5h później zrobić treningu siłowego?


Tyle ze to nie jest HIIT. HIIT (high intensity interval training) to jak nazwa wskazuje taki rodzaj interwałów, gdzie tętno często osiąga maksymalne granice a po zrobieniu kilku interwałów nie masz już siły na nic więcej i pojawiają się mdłości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 244
Skorzystałem z arta Rothen: http://www.sfd.pl/Trening_Interwałowy_HIIT_-t268582.html

cyt. "JAK GO WYKONYWAĆ ??

Przykładowe wykonanie wygląda następująco. 30 sek Truchtu (55-65%MAX) i 10SEK Spritnu (90-100%MAX). Oczywiśie z czasem zmniejszamy ilość truchtu np do 20sek i wydłużamy ilość sprintu do 15sek tak aby trening wciąż był dużym wysiłkiem dla organizmu "

Jestem obecnie na początku 8-mio tyg. cyklu na odżywkach rozpisanych przez Tadka Sowińskiego, które zapewniają mi szybszą regenerację. Ten drugi trening siłowy zaczyna się lekko w pierwszych tygodniach. Jak to wygląda wg. Ciebie? I tak się zajadę? I czemu tylko 2x HIIT? 2 dni całkowitego odpoczynku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 244
Podbijam. Pomoże ktoś?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

gestosc/rzezba?

Następny temat

jaki trening jest lepszy>> laczony i czy osobno??

Wheya