SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Test Iron Horse 2022 - siła, szybkość, wytrzymałość wg Viki

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22751

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12972 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607813
Ojan będą coraz cięższe, na razie nie jest jeszcze źle ale trzeba nogi wzmocnić bo plany na przyszły sezon mam ambitne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12972 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607813
6.10 czwartek

Spokojne bieganie wieczorem, niestety ciemno już więc po mieście. Asfalt, raczej płasko. Docelowo ten trening ma być po płaskim i coraz dłuższy.











7.10 piątek

Trening siłowy w domu:

Rozgrzewka, m.in. wiosłowanie gumą 2x10 + halo 5kg 2x10

1. Podchwyt
5kg 1/2/3/4/5/3

2. Dipy
5kg 1/2/3/4/5/3

3a. Podciągnie łopatkowe
5kg 3x15
3b. Wyciskanie sztangi jednorącz stojąc
5kg 3x10

to wyciskanie ma taką ładną fachową nazwę, ale zapomniałam

4. HT 6/6/12/12/20
45kg x6 /45kg x6 /35kgx12 /35kgx12 /20kgx20

tu mam niestety problem z obciążeniem, bo talerze 10kg są za małe i nie wejdę pod sztangę dlatego ostatnia seria z ketlem. Obciążenie nie robi wrażenie ale po długiej przerwie nie ma co się cudów spodziewać. Muszę tak zwiększyć obciążenie, żeby ostatnią serię robić min. z 35kg

5. Goblet 8/8/12/12/20
15kgx8 /15kgx8 /10kgx12 /10kgx12 /ccx20

Dramat totalny. Czwórki mam słabe od zawsze, przysiadów nienawidzę też od zawsze, mogę sobie z Paatik piątkę przybić Tu oczywiście też problem z większym obciążeniem, bo mam talerz maks 15kg i kamizelkę 10kg, jak już będzie za mało to zamienię na bułgary ale pewnie to trochę potrwa dziś w czwartej serii takie skurcze czwórek, że myślałam że nie dam rady, a w ostatniej serii chciałam zrobić z 5kg, siadłam i tak mi pospinało nogi że nie wstałam podobne uczucie jak na zejściu za Szczebla na UTM w tym roku. Na pewno ten element do poprawy, bo za rok czekają mnie cztery zejścia z tej góry, więc czwórki muszą być silne. Póki co to mam problem żeby chodzić, a siadanie to już wogóle koszmar.

6a. Turlanie piłki
3x10
6b. Spięcia
5kg 3x10

Dość długi trening wyszedł. To w sumie pierwszy tydzień po długiej przerwie z regularnymi i porządnymi treningami i dziś już myślałam o dniu wolnym. Nie wiem czy tak się rozleniwiłam w ostatnim czasie czy rzeczywiście potrzebuje dnt. Niestety przy 4 treningach biegowych i 3 siłowych są dwie opcje - albo codziennie trening bez wolnego, albo jeden dnt i w któryś dzień dwa treningi, siłowy i biegowy. Muszę się zastanowić jak to rozwiązać.
Poza tym dzisiejszy trening, a zwłaszcza przysiady tak mnie zmęczyły że już popołudniu byłam senna i zmęczona.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-10-07 21:35:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
1. Podchwyt
5kg 1/2/3/4/5/3

2. Dipy
5kg 1/2/3/4/5/3


Po pięciu powtórzeniach był spadek do 3, czy jak to rozumieć?
Nie miała być dwa razy taka drabinka ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3363 Napisanych postów 4362 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108285
«to wyciskanie - sztangi jednoracz stojac - ma taką ładną fachową nazwę, ale zapomniałam»

Landmine press
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12192 Napisanych postów 22033 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627583
Przybijam:)
Ty tylko nie lubisz - a ja nie tylko nie lubie ale ciagle mam wrażenie ze nie kumam o co w przysiadzie chodzi:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Viki


1. Podchwyt
5kg 1/2/3/4/5/3

2. Dipy
5kg 1/2/3/4/5/3


Viki bardzo dobrze o to chodzilo, na razie pozostań na 5 kg
Panteon tylko raz do momentu kiedy nie pójdzie więcej.
Viki chyba jakaś telepatia :), przed przeczytaniem Twojego postu też zrobiłem drabinkę na drążku nachwytem z + 16 kg do 9 powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Taką drabinke jedną czy dwie zalecales?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
panteon
Taką drabinke jedną czy dwie zalecales?

Przecież napisałem post wyżej


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2022-10-08 16:31:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12972 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607813
Madzia sprawdziłam, akurat chodziło mi o javelin press

Paatik ja nie rozkminiam przysiadu i robię jak mi wygodnie, czyli albo goblety albo szeroko, takie bardziej sumo na zwykłe mam za małą mobilność i za dużo różnych kontuzji było, zakresu nie mam A najlepiej to jak wcale nie robię to jest naprawdę jedyne ćwiczenie którego bardzo nie lubię i które bardzo mnie męczy, nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Jak mi ciężaru zacznie brakować to zamienię na bułgary, też nie lubię, też mnie męczą ale nie czuje się taka wypruta po treningu.

Panteon jak już zostało wyżej wyjaśnione, Drazekm doradził żeby zamiast dwóch drabinek do 3 powtórzeń robić jedną na maksa, do nieudanej serii. Widzę że tam źle wpisałam, w podciąganiu w sumie było 3 i pół, bo do połowy się udało, a w dipach w ostatniej serii były 4 a nie trzy. Zobaczymy jak to się sprawdzi i jak będzie z progresem



8.10 sobota

W planach był spokojny bieg w terenie, tak ok. 45 minut. Nawet wstałam o 5.40 żeby pobiegać z samego rana i d.pa... Ciemno. A jak ciemno to w teren nie polecę, szczególnie teraz jak po okolicy chodzi rodzina dzików (nawet sklepy, boiska i urząd skarbowy odwiedzają ).
Postanowiłam, że pobiegam w ciągu dnia jak będziemy na działce. Chciałam w końcu znaleźć ścieżkę na górce którą widzę ze swojej działki. Trochę się pogubiłam, ale znalazłam. Okazało się jednak, że to dłuższa wycieczka a czasu miałam mało, więc po pierwsze wyszedł dłuższy bieg niż planowałam a po drugie nie był spokojny bo musiałam szybko wracać ale mam już plan fajnej trasy na kolejny raz.






















Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-10-08 21:45:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Viki

Panteon jak już zostało wyżej wyjaśnione, Drazekm doradził żeby zamiast dwóch drabinek do 3 powtórzeń robić jedną na maksa, do nieudanej serii. Widzę że tam źle wpisałam, w podciąganiu w sumie było 3 i pół, bo do połowy się udało, a w dipach w ostatniej serii były 4 a nie trzy. Zobaczymy jak to się sprawdzi i jak będzie z progresem

Ok to drążmy temat
Viki proponowałem do podciągania ciężar 2 kg, a robisz z 5 kg więc pytanie jak to znosi Twój układ nerwowy, stawy i ścięgna ?bo po ilości ruchów widzę że to dość sporo
Przy tak niskim zakresie powtórzeń wydaje mi się że bardziej ćwiczysz moc do maksa na raz niż aby zwiększyć ilość
Raczej zalecilbym mniejszy ciezar, taki abyś z ilością dochodziła przynajmniej do 7 powtórzeń i taką drabinkę co trzeci dzień dwa razy w tygodniu
Oczywiście po niej jak najbardziej inne ćwiczenia na plecy wg uznania.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2022-10-09 08:48:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test Iron Horse 2022 - Czysta siła wg Mikołaj Dach-Ciężarowiec

Następny temat

Test Iron Horse 2022 - czysta masa wg rutkow

WHEY premium