SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Test Iron Horse 2022 - siła, szybkość, wytrzymałość wg Viki

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22742

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12971 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607812
Też lubię tych trenerów co nie mają żadnych obowiązków ale z doświadczenia zauważyłam że jak pojawiają się dzieci to często zmieniają zdanie i metody treningu Ja bardzo nie lubię takiego podejścia. Rozumiem motywowanie innych, ale trzeba rozumieć że ludzie mają różny tryb życia, różne obowiązki i nie wszystko się da, a nakładanie takiej presji może więcej zaszkodzić niż pomóc.



Wracając do treningu...

15.11 wtorek

Bieg w terenie, byłam w bike parku i trochę podbiegów wpadło. Fajnie tak dla odmiany polatać w innym terenie, bardzo szybko zleciało. Miało być 40 minut a nawet nie wiem kiedy zrobiłam 7km. W zeszłym roku też biegałam w tym parku jesień/zima i na podbiegach musiałam przechodzić do marszu żeby tętno za bardzo nie uciekało. Także jakiś progres napewno jest









...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12192 Napisanych postów 22033 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627581
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12971 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607812
Paatik mniej mnie boli szyja i ręką, ale nie pamiętam czy dziś brałam tabletki. Teraz nie wiem czy samo przechodzi czy jednak efekt leków


Ale właśnie doszłam do wniosku że chyba starość mnie dopadła albo mnie druga ciąża tak wykończyła, bo niecałe 4 lata temu potrafiłam biegać 1,5h a później zrobić trening siłowy góra + nogi, albo iść na ściankę wspinaczkową, później zrobić mocny trening biegowy 1,5h i jeszcze w domu nogi pomęczyć Jakim cudem?


Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-11-15 22:00:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
No niestety niejednokrotnie życie weryfikuje postawy względem treningów. Sam mam takiego ziomka co był taki hop do przodu bo forma i treningi to świętość. Dziecko się urodziło i nagle formy brak i po jakichś 2 latach z +15kg na wadze
Ale pewne rzeczy weryfikuje dopiero życie i zmiany w nim.

Dlatego szacun Viki, że ogarniasz tyle rzeczy na raz z taką ilością czasu. Ja teraz mam dwie prace, remont mieszkania, dzieci i z treningiem ostatnio bieda jeszcze przez problemy z zatokami
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Viki a co do starości to niestety te okolice 40 to już można odczuć spadek pewnych parametrów. Ja muszę pilnować miski i snu bo inaczej zaraz odczuwam spadki w regeneracji, a i tak wydaje mi się, że jej możliwości trochę spadły. Pare lat temu mogłem trenować częściej i ciężej. Choć z drugiej strony pojawiło się więcej obowiązków, stresu, które też wpływają negatywnie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3363 Napisanych postów 4362 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108285
Hehe, no wiek niewatpliwie ma znaczenie, ale to tez jest teoche indywidualne, mysle ze akurat 40 lat to nie jeszcze wiek ktory musi bardzo ograniczac, a nawet najlwpsze osiagi w pewnych sportach mozna miec po 40-tce (silowe, wytrzymalosciowe), ja mysle ze tu bardziej zycie wiekszosc osob po 40-tce dobija, obowiwazki rodzina praca, duzo sie tego robi, nie ma czasu na treningi, regeneracja nie nadaza jak sie chce trenowac tak samo jak 10 lat wczesniej. Bo sam potencjal do osiagow jest wciaz duzy. Tylko ze o wiele wieksza pottzeba dopasowania regeneracji, treningu, czyli wrecz zycia pod sport jak komus zalezy na wyniku.

Ja jestem sporo starsza od was, nie oszczedzam sie, duzo trenuje bez jakichs przerw wlasciwie, wlasciwie standard to 5x w tyg silowy + cardio czasem + dodatkowy spacer codziennie 30-40 min to mus by dobic kroki, bo mam siedzaca prace i nornalnie to bym robila z 5 tys krokow - ja nie czuje sie w ogole zajechana, a nawet czuje spory zapas energetyczny, silowy i tak generalnie jesli chodzi o performance, z tym ze zeby to ciagnac to moj maz musial przejac wszelkie obowiazki domowe, zakupy, sprzatanie, wozenie corki na zajecia, szkola, gdyby nie on to ja napewno nie dalabym rady tyle trenowac. A dla mlodej osoby bez rodziny i wymagajacej, czasowo absorbujacej pracy to co ja robie to nie jest przeciez duzo.

Dlatego zawsze jak czytam co Viki robi, to ja nie wiem jak ona to miesci w swoim dniu, gdzie jeszcze trzeba odpoczac i spac i pobyc rodzinnie, gotowanie, dom, no nie wiem, hehe, ja napewno mialabym regeneracje na dnie


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2022-11-16 11:30:12
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Dlatego tutaj mam wrażenie, że osoby młodsze nie doceniają możliwości jakie mają niestety z czasem przychodzi ta świadomość co miało się a z czego nie korzystało. 5 siłowych marzenie dla mnie ale najbliższe miesiące nie mam szans najmniejszych. Wychodzę z domu z dziećmi o 6:20 wracam ok 20-21 tak od jakiegoś miesiąca. Ale liczę po ciuchu, że w końcu się nieco uspokoi, wróci zdrowie i ruszę z mocą
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1801 Napisanych postów 2912 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73503
Rion samo życie

A mi ciągle mówią - poczekaj do 40, zobaczysz jak ci dupa siądzie

Z drugiej strony znam sporo czterdziestek co rewelacyjnie biegają, nawet znajoma teraz pobiegła 39' z sekundami.
A mi jeszcze trochę brakuje do czwórki z przodu więc kto wie, może też kiedyś połamię 40 minut na dyszke. Zresztą będę miała już wtedy na pokładzie 20,19 i 14 latka więc chyba więcej wolnego. Chyba...bo to wcale nie jest łatwiej.

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
40 to nie jest jakiś straszny wiek mam na siłce kolesi koło 50 ze świetną formą. Mi osobiście brakuje czasu i dzieci go dużo pochłaniają, a jak to z dziećmi bywa tutaj coś wyskoczy, tam coś trzeba przygotować, o czymś dzieci zapomniały i najłatwiej jest zrezygnować w tym czasie ze swoich aktywności skoro z innych nie można. Liczę, że jak córka jeszcze podrośnie to będzie lepiej na razie mam dzieci w wieku 5 i 9. O ile starszy syn sporo rzeczy ogarnia sam to z 5 latką niestety nie przeskoczę. Wiadomo życie to sztuka wyborów, ale czasem wybór jest tylko iluzoryczny bo wiadomo z czego rodzić zrezygnuje jeśli chodzi o dziecko
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Mam podobnie jak Rion. 5 i 10lat. Inne wyzwania, ale czasowo jest coraz lepiej :⁠-⁠) nie idealnie, ale poprawia się.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test Iron Horse 2022 - Czysta siła wg Mikołaj Dach-Ciężarowiec

Następny temat

Test Iron Horse 2022 - czysta masa wg rutkow

WHEY premium