SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skonsultuj technikę ćwiczeń

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71351

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Ok dzięki

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 351 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8404
proszę o ocenę MC, mam lekką lordozę i próbuję znaleźć kąt przy którym nie mam uwypuklonego dolnego odcinka pleców podczas zbierania ciężaru z ziemi. Pierwszy rep za nisko trochę zszedłem biodrem (tak mi się wydaje ) drugi jakby łamany ale 3,4 i 5 to takie o które mi chodziło (no może nie tempem) - czy względnie dobrze mimo że plecy są prawie proste? pracuje nad mobilnością rozciąganiem i typowo ćwiczeniami na lordozę.

ps jak widać wiem że nie odwraca się głowy na boki podczas ćwiczenia.



"...moim najlepszym rozwiązaniem na zakwasy na początku treningów było leczo z papryki i pomidorów z makaronem. Proteiny i witaminy z papryki i pomidorów oraz białko zawarte w makaronie skutecznie zmniejszy natężenie bólu już po dwóch tależach.."


http://www.sfd.pl/[BLOG]_gładkizab__dziennik-t1057470.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24265 Napisanych postów 25219 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020288
Na koniec zepnij mocno pośladek, pozostajesz z zamkniętym biodrem (tzn. lekko pochylony), przez mocno obciążasz lędźwia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Nie było linczu za MC to jedziemy dalej z tematem Tym razem OHP. Na filmie ostatnia seria rozgrzewkowa i jedna z ostatnich głównych. Sztangę trzymam troszkę szerzej niż szerokość barków, tu możecie mi wierzyć na słowo Zauważyłem że delikatnie pomagam sobie nogami w serii głównej i to na pewno trzeba poprawić. A tak poza tym?



Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie ma tragedii, jednak wydaje mi się, że za bardzo się odchylasz do tyłu podczas wyciskania.
Napinaj mocniej brzuch.

Natomiast jeśli chodzi o lekki przyruch nogami-teoretycznie to błąd, ale w praktyce sprawa wygląda inaczej.Możesz dzięki temu w jakimś stopniu wesprzeć tę pierwszą fazę ruchu, podczas której powstają duże naprężenia w obręczy barkowej.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Dziękuję za odpowiedź.
Też mi się wydaje że za mocno odchylam się do tyłu. Nawet czasem czuję trochę te prze prosty w odcinku lędźwiowym, ale delikatnie. Dlatego zakładam pas przy seriach głównych. No właśnie jak napnę brzuch to on powinien bardziej przytrzymać, "pociągnąć do przodu". Widzisz ja bym na to nie wpadł że to trzeba mocniej brzuch spinać. Jednak oko eksperta załatwia sprawę Popróbuję i nakręcę filmik za jakiś czas do oceny.

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Czasem jednak samo napinanie brzucha nie wystarczy, gdyż mamy nierównowagę sił w poszczególnych mięśniach.Wtedy warto zredukować używane ciężary, pilnować techniki i ewentualnie w tle wzmacniać mięśnie tułowia.Ćwiczenia izometryczne na mięśnie brzucha będą tutaj pomocne-np. ab wheel.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Ćwiczyłem na kółku wcześniej, ale kontuzja ścięgna w okolicach łokcia na tą chwilę wyklucza to ćwiczenie. Brzuch ćwiczę dwa razy w tyg. Lecą allachy z dużym obciążeniem+unoszenie nóg w zwisie na drążku+skłony boczne z obciążeniem. Mogę w któryś dzień jeszcze planki dołożyć. Ogólnie brzuch mam mocny wcześniej ćwiczyłem go nawet 4xtyg i jest to chyba moja najmocniejsza partia

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Lecimy dalej, tym razem siady Proszę o ocenę


Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24265 Napisanych postów 25219 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020288
ryba266
Nie było linczu za MC to jedziemy dalej z tematem Tym razem OHP. Na filmie ostatnia seria rozgrzewkowa i jedna z ostatnich głównych. Sztangę trzymam troszkę szerzej niż szerokość barków, tu możecie mi wierzyć na słowo Zauważyłem że delikatnie pomagam sobie nogami w serii głównej i to na pewno trzeba poprawić. A tak poza tym?






Masz łokcie lekko za sztangą. Pamietaj by łokcie mieć lekko przed sztangą lub przynajmniej pod, nigdy za.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Front and back squats

Następny temat

Łódź Garage Games

WHEY premium