SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o technikę

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2642

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 148
Witam serdecznie

Mam do Was 4 pytanka i liczę na rzetelną odpowiedź :)

1) Chodzi mi o kopnięcia okrężne (low-kick). Na boksie tajskim podczas tego kopnięcia uczono mnie tylko jedną rękę trzymać w gardzie a drugą robić charakterystyczny "zamach". W MMA radzą mi trzymać obie ręce w gardzie co na pewno lepiej osłania moją szczękę, jednak samo kopnięcie jest słabsze.
Jak Wy radzicie kopać ?? Czy może w zależności od dystansu do rywala kopać z obiema rękami w gardzie(gdy jest bliżej) a gdy jest na pełnym dystansie kopać w stylu MT?? Proszę rozpatrzyć też kopnięcia na wyższe partie ciała (korpus i głowę).

2)Moje drugie pytanie dotyczy gardy w obronie przed ciosami prostymi. A mianowicie, czy stosowanie podwójnej gardy w rękawicach do MMA(bądź bez żadnych rękawic) ma sens ?
Może lepiej blokować proste na normalną gardę tylko że wtedy pojawia się taki problem że odsłaniam korpus i mam wątpliwości czy to rozwiązanie jest poprawne.
Jaki według Was jest najlepszy sposób na blokowanie ciosów prostych??
3)Na treningach MMA sparujecie się w rękawicach bokserskich( gdy robicie tylko stójkę ) czy w rękawicach do MMA?
4) To pytanie jest czysto teoretyczne ale zastanawia mnie Wasza opinia, a mianowicie czy podczas konfrontacji z kimś na ulicy stosowali byście jakieś rzuty(takie "ostrzejsze", nie mówię tu o podcięciach w których kontrolował bym w 100% czyiś lot:P ) ?? Chodzi mi o to czy nie obawiali byście się zrobić komuś krzywdy ??
Na treningach upadam na materac i robię to w miarę umiejętnie uważając przy tym żeby nie walnąć głową o podłoże. Natomiast na ulicy można wyrządzić komuś naprawdę dużą krzywdę, a nawet go zabić. Jakie Wy macie do tego podejście??

Pozdrawiam i liczę na fachową odpowiedź zwłaszcza odnośnie 2 pierwszych punktów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 300
1) nas uczą żeby kopać z rękoma przy szczęce.Kopać mamy tak mocno jakbyśmy chcieli ściąć przeciwnika z nóg.
2)Ja proste zbijam krótkimi ruchami.
3)trenujemy w bokserskich.
4)Moim zdaniem w starciu na ulicy nie bawił bym się w rzuty lecz chciałbym jak najszybciej skończyć przeciwnika :)


Zmieniony przez - N.damian.L w dniu 2009-06-11 19:09:32

Zmieniony przez - N.damian.L w dniu 2009-06-11 21:44:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 158 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4816
idz do trenera to ci powie co masz robic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 148
Piszę post na forum żeby zaczerpnąć inf od szerszego grona ludzi, chyba taki jest sens istnienia forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
1)ja polecił bym Ci takie coś, że gdy zaczynasz walczyć słabsze kopnięcia z gardą, a gdy koleś jest już ,,rozpakowany" to mocniej nawalać.
2)mi wygodniej jest zbijać, ale jak kto woli
3)u mnie i myśle u większości w bokserskich
4)jeśli jest to solo, a wiadomo,że do solówek dochodzi zazwyczaj gdy przeciwnicy się znają to lepiej podciąć bo inaczej jesteśmy narażeni na konsekwencje conajmniej prawne, ale natomiast jeśli koles np. Cię napada to najlepiej zakończyć walke skutecznym żutem niż z wiadomych przyczyn walczyć w parteże


P.S.
Widze, że nie ten dział bo po treści artykułu widać, że chodzi Ci głównie o ulice.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 544 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10302
1. Rozne szkoly rozne podejscie, ja kopie z zamachem reka wtedy przeciwna reka po skosie przy szcece
2. Stosowanie podwojnej gardy? Nie, gardy bokserskiej tak. Zbijanie w MMA troche inaczej wyglada jak w boksie, ale ma sens.
3. W takich i takich, ale w rekawicach do MMA sparingowych a nie jakichs shitach!
4. Walka to walka, generalnie nie siej agresji a jak juz trzeba to nie ma zmiluj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
1) Kop zawsze z gardą
2) Jak nie masz juz wyjscia to garda, ale lepiej nie doprowadzac do tego ze ktos cie oklada, odejscie na dystans i zbijanie
3) Wszystko jedno, ja uważam że na treningach powinno się używać tylko rękawic bokserskich
4)Widziałem mnóstwo zadym, ale większość rzutów jest naprawdę nieszkodliwa, tzn. potłuczesz rzucanego, może straci przytomność, raz na tysiąc razy złamiesz rękę, ale tak naprawdę ciężko jest ubić człowieka. Są oczywiście rzuty bardzo niebezpieczne (suplesy), ale po pierwsze jak nie trenowałeś zapasów kilka lat, to nie zrobisz suplesa, po drugie po suplesach też nie widziałem przypadku śmiertelnego, "niezapaśnicy" tracili po prostu przytomność ...

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 500 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4871
1) ja kopie z gardą, ale widziałem, jak niektórzy w walkach, gdy są dalej i ręka nie ma prawa go siegnąć kopią z wymachem

2) mnie uczyli podwójnej, to stosuję podwójną, ale dokładnie j/w jak jest duży dystans można się trochę rozluźnić, jak dochodzi do skrócenia dystansu to raczej staram się obalać, bo pewniej czuje się w parterze

3) my na treningach w bokserskich

4)jak już dochodzi do konfrontacji z kimś to nie rzuciłem jeszcze nikim. Po 1 to mieć trzeźwy umysł Najlepiej imo rozwiązuje się walkę low kickami, pięknie wchodzą na takich zielonych laików spod dyski co się chcą na******lać. A po 3 low kickach koleś nie chodzi. Można też poddusić, przeciwnik traci chęć do dalszej walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 148
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Niestety sogów chyba nie mogę przyznawać ;/

Co do Waszych odpowiedzi nasunęło mi się kilka pytań.
Nie napisałem wyżej że MT trenowałem jakiś rok a MMA trenuje od października czyli jakieś 7-8 miesięcy. Podczas treningu ciągle mi przychodzą nowe rzeczy do głowy i staram się znajdować odp na moje pytanka :)

Jeżeli chodzi o zbijania to podczas sparingów na 30% są bardzo skuteczne ale czy podczas walki na ringu albo zwykłej ulicznej też się przydają?? Chodzi mi o to że jak ktoś uderza cios z dużą siłą i szybkością, to czy jesteśmy w stanie zbić ten cios czy przypadkiem nie przejdzie nam na szczękę. Jak oglądam walki zarówno z MMA jak i K1 to raczej nie widzę żeby zbijali ciosy(może nie zwróciłem do tej pory na to uwagi).

Rozumiem gonzoou że podwójną stosujesz w rękawicach bokserskich ??
Mi trener ostatnio pokazywał że podwójną gardę w rękawicach do MMA albo bez rękawic wykonuje się raczej mając wyprostowane palce(nie potrafię tego opisać)i zakrywa otwartymi dłońmi twarz.

DO Samuray-X mam pytanie, dlaczego stanowczo napisałeś żeby kopać zawsze z gardą jak niektórzy pisali że w większym dystansie dobrze jest kopnać z wymachem( i mnie to nawet przekonuje)??
Aha i dlaczego uważasz że powinno się używać tylko rękawic bokserskich ?? Co ze sparingami w których łączymy stójkę z parterem ?? W sumie u nas jest właśnie tak że tak na prawdę rękawice do MMA są mi wogole niepotrzebne i zastanawia mnie to dlaczego z nich nie korzystamy :P

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
W rękawicach do mma byśmy się pozabijali.

U mnie jest tak, że walczymy bez rękawic, a na twarz lecą płaskie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 544 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10302
co do podwojnej gardy moze chodzi ci o crazy monkey??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Odnośnie kopania z gardą ... To jest kwestia wyboru, wymach = większa energia = wieksze ryzyko kontry. Kiedy trenowałem kick-boxing, trener pokazał jak łatwo mozna znokautować kopiącego bez gardy, no ale to był w zasadzie zdeklarowany bokser, który uważał, ze kopnięcia w kicku są właściwie niepotrzebne

Odnośnie stosowania rękawic do MMA, PETEK dobrze ci odpisał, w rękawicach do MMA można się pozabijać. To nie jest prawda, jak to niektórzy adepci boksu głoszą, że rękawica jest przede wszystkim, aby chronić rękę ... Dlatego sa również rękawice 15 oz ...

My baby shot me down ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brett Rogers - Walka o szacunek.

Następny temat

Rich Franklin - Wand Silva walka w LHW

WHEY premium