SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skonsultuj technikę ćwiczeń

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
PUSHhard
a z recepcji krzesło?


fotel na kolkach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Niestety ale zwykłe krzesło nie nadaje się też za bardzo bo jak staniesz na jednej z jego krawędzi to łatwo o wywrotkę, raz spotkałem na siłownie fajne urządzeniu do stepu z obciążeniem z regulowaną wysokością ale to taka była inwencja właściciela i samoróbka ale sprawdzała się idealnie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
patrzyłam za jakimś stablinym podestem ale nic takiego nie ma, tak czy siak kończę niebawem ten trening więc będę robić coś innego:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Witam, proszę o ocenę PP jednorącz sztangielką - nagrałam dwa filmy prawą i lewą ręką dziękuję

PP 12,5kg PR




PP 12,5kg LR


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Możesz nieco bardziej dynamicznie się wybijać z nóg ale co ważne w Twojej wersji to szczególna ostrożność przy tej rotacji hantli na górze na razie jest wszystko ok bo ciężar jest względnie mały jednak później realnym zagrożeniem jest przy większym ciężarze będzie ciężko opanować tę rotację a większy ciężar + rotacja wykręci bark i kontuzja gotowa.
Zwolnij nieco fazę negatywną

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Jak zwykle Rion dziękuję za odpowiedź:) Ostatnio robiłam to ćwiczenie 15kg i miałam problemy z lewą ręką, którą mam słabszą i ledwo nią dźwigałam hantlę w górę. Powiedz mi jeszcze czy to ćwiczenie mogę robić chwytem neutralnym bez rotacji żeby się nie nabawić kontuzji? Będę pamiętała o tej fazie negatywnej:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Niestety, nie we wszystkich dziedzinach doświadczenie przychodzi z wiekiem
Poproszę o ocenę moich zmagań ze sztangą.

Martwy ciąg 125x5




Przysiad ze sztangą 5x93




Wiosłowanie 5x73


When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Nikki
Jak zwykle Rion dziękuję za odpowiedź:) Ostatnio robiłam to ćwiczenie 15kg i miałam problemy z lewą ręką, którą mam słabszą i ledwo nią dźwigałam hantlę w górę. Powiedz mi jeszcze czy to ćwiczenie mogę robić chwytem neutralnym bez rotacji żeby się nie nabawić kontuzji? Będę pamiętała o tej fazie negatywnej:)


Oczywiście, że możesz robić chwytem neutralnym jak dla mnie ta rotacja jest zbędna a wersja bez rotacji jest bezpieczniejsza.
Jeśli jedna ręka jest słabsza to od niej zaczynaj jako pierwszej. Przy słabszej ręce możesz mocniej sobie pomagać wybiciem ale ważne, żeby ilość powtórzeń na poszczególne ręce była taka sama.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Dziękuję:) Mąż już też mi wspomniał żebym zaczynała od słabszej ręki :) - będę o tym pamiętała. Nagram jeszcze raz filmik żeby samej zobaczyć jak mi wychodzi ten PP jednorącz sztangielką i Wam tu wrzucę do zerknięcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Szajba- w mc nie zabierasz sztangi z poprawnej technicznie pozycji, więc nie masz czego utrzymywać przez cały ruch. Załóż większe talerze, albo podłuż coś pod nie, bo sztanga jest za nisko. Zwróć uwagę na mocne włożenie pleców (ściągnięcie łopatek) i wyprostowanie odcinka lędźwiowego. Mam też wrażenie, że nie ciągniesz sztangi przy goleniu i po udzie.

Przysiad zdecydowanie lepiej, mobilność jak na ten wiek masz b. dobrą. Podłuż sobie coś pod pięty/kup podpiętniki u szewca. Sztangę ułóż nieco niżej. Staraj się siadać tułowiem nieco bardziej pionowo, tzn. klatka do przodu. (wiem, że może być ciężko przez mobilność).

W wiosłowaniu podobnie nie trzymasz prostych pleców jak w mc. Pochyl się nieco mocniej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Front and back squats

Następny temat

Łódź Garage Games

WHEY premium