SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skonsultuj technikę ćwiczeń

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71375

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nikki - pompki ok, ale przysiad do poprawy.

Robisz taką mieszankę dzień dobry i przysiadu. 10-11 sekunda widać jak inicjujesz ruch: tyłek na podobnej wysokości, tylko kładziesz się tułowiem jakbyś chciała robić dzień dobry. Na dole wygląda to ok, ale moim zdaniem mogłabyś to lepiej przysiąść: postaraj się robić to bardziej naturalnie i nie inicjować ruchu tułowiem, tylko pozwolić tyłkowi iść do tyłu (ale też i w dół- mam wrażenie, że na świeżo masz jakąś uwagę o cofaniu biodra i starasz się to zrobić za wszelką cenę).
Palce stóp trochę za bardzo na zewnątrz, zepnij mocniej łopatki i daj ręce bliżej tułowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
0sama

0sama
Mam świadomość, że trzeba poprawić technikę ale starałem się też ćwiczyć dynamiczniej i dobrać ciężary odpowiednio do siły (wiadomo, że przysiad 110 kg robię mniej technicznie niż z 50 kg, ale mimo to zdecydowałem się na 110 kgczyli więcej niż moja masa ciała).



Za przeproszeniem, ale ciężar ciężarem, ale maniana manianą: na wyciskaniu leżąc robisz 2 powtórzenia do klatki, po czym skracasz zakresu ruchu o 20 cm i robisz same dociski.. Na przysiadzie to samo: robisz taki półprzysiad, a potem walisz ćwiartki...
Doświadczony zawodnik mógłby to nazwać Mechanicznymi Drop Setami, gdzie zamiast regresu na innych kg stosuje się zmianę ruchu (np przysiad- połówki- ćwiartki, albo wyciskanie francuskie- california press- wyciskanie wąsko) ale w Twoim przypadku jest to po prostu maniana.

NIE robiłeś wyciskania na tym ciężarze, robiłeś połówki. NIE robiłeś przysiadu, robiłeś połówki/ćwiartki. Pogorszenie techniki pod ciężarem, to np zjeżdzanie się kolan, a nie spłycanie o 30 cm...

Nagraj to jeszcze raz. Jedyne co Ci mogę ocenić to push press (nie kładziesz sztangi na przednich aktonach i to zmienią całą mechanikę) i pompki- machasz byle szybciej, nie kontrolujesz ruchu. Opuść się powoli i zrób kontrolowane wypchnięcie ( w pierwszym powtórzeniu tak machnąłeś, że zmienił się rozstaw rąk).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Pawlito

Wyciskanie i pompki ok (chociaż specjalistą od pompek nie jestem), na wl trochę Ci nogi latają, ale nie ma tragedii; nie robisz wyciskania stricte trójbojowego.

Na przysiadach puszczasz plecy i składa Cię. Spróbowałbym złapać sztangę całą ręką- może to pomóc usztywnić odcinek piersiowy. Mobilności nie masz dobrej, także ciężko byłoby zmienić dół z treningu na trening. Pięty Ci się chyba nie odrywają, więc jest w miarę ok, nawet jak kolana lecą tak bardzo do przodu. Żeby to zniwelować możesz pchać kolana/nogi trochę mocniej na boki, żeby zrobić miejsce dla tyłka i nie wypychać nóg tak mocno do przodu.

Mc najgorzej- tu masz puszczone całe plecy, odcinek lędźwiowy i piersiowy. Nie masz spiętych łopatek i masz puszczony cały dół. Jeżeli nie zajmiesz dobrej pozycji, to po zabraniu sztangi z podestu będzie tylko gorzej- technika polega na utrzymaniu prawidłowej krzywizny kręgosłupa, która masz na starcie. Jeśli nie ma jej na starcie, to nie masz czego utrzymać. Porób mc bokiem do lustra i nie zabieraj sztangi z ziemi dopóki nie będziesz miał poprawnej pozycji startowej. (skoro i tak ją będziesz poprawiał, to postaraj się dać tyłek nieco niżej)

Po każdym powtórzeniu odkładaj sztangę na ziemię i zabieraj po chwili- w mc chodzi o zabieranie z martwego punktu (stąd nazwa).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Pandarek
Nikki - pompki ok, ale przysiad do poprawy.

Robisz taką mieszankę dzień dobry i przysiadu. 10-11 sekunda widać jak inicjujesz ruch: tyłek na podobnej wysokości, tylko kładziesz się tułowiem jakbyś chciała robić dzień dobry. Na dole wygląda to ok, ale moim zdaniem mogłabyś to lepiej przysiąść: postaraj się robić to bardziej naturalnie i nie inicjować ruchu tułowiem, tylko pozwolić tyłkowi iść do tyłu (ale też i w dół- mam wrażenie, że na świeżo masz jakąś uwagę o cofaniu biodra i starasz się to zrobić za wszelką cenę).
Palce stóp trochę za bardzo na zewnątrz, zepnij mocniej łopatki i daj ręce bliżej tułowia.



Masz rację Pandarek o cofaniu bioder w tył (kiedyś tego nie robiłam i miałam uwagę,aby tego pilnować) i widocznie za bardzo się na tym skupiam podczas ćwiczenia. Wczoraj miałam za szeroko rozstawione nogi i stopy na zewnątrz czego wcześniej nie robiłam (nie wiem czemu). Zastosuję się do Twoich uwag następnym razem i pozwolę wrzucić jeszcze raz filmik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 6131 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 38080
Dobra, znowu ja

Przysiad będę starała się na razie robić do tej głębokości, przy której nie podwijam ogona i będę rozciągać te swoje przykurcze











...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie kręć filmów codziennie, daj sobie trochę czasu na przyswojenie nowego ruchu i powtórzenie tego z jakimś bardziej wymagającym ciężarem.

Na mc i rdlu widać różnicę w wykonaniu. Mc wygląda ok, w rdlu też powinnaś prowadzić sztangę po nogach, a przynajmniej cały czas po goleniach. Ruch biodra jest dobry, tylko na spokojnie poćwicz sobie opuszczanie sztangi po sobie, a nie daleko od ciała (może być ciężej z zakresem ruchu i z pewnością będziesz czuła, że rozciągasz sobie tył ud oraz pośladki).

W przysiadzie możesz spokojnie schodzić niżej. I tak wstajesz to już bardziej pionowo, ale z dnia na dzień nie zmienisz techniki robienia przysiadu o 180 stopni, na to potrzeba czasu. Posiadaj sobie, spróbuj najgłębiej jak potrafisz i daj czas na wzmocnie się mięśniom stabilizującym. Nadal jeszcze Cię trochę kładzie, ale i tak jest lepiej.




Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2014-10-11 14:47:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 6131 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 38080
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777698
Widzę, że się nam temat pięknie rozkręcił Super oby tak dalej

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 6131 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 38080
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777698
Oj tam tylko ograniczenie czasowe

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Front and back squats

Następny temat

Łódź Garage Games

WHEY premium