SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skonsultuj technikę ćwiczeń

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71367

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
wieczna redukcja
Pandarek

Pozycja Ci się łamie w trakcie ruchu, bo ciągniesz daleko od ciała. (Np 40 sekunda filmu). Gryf powinien cały czas mieć kontakt z ciałem.


Nie do końca się z tym zgodzę, bo na filmiku widać że nawet podwijają mi się spodenki przy ciągnięciu sztangi po ciele, juz nie mówiąc o czerwonych piszczelach


Tu Twoim zdaniem też podwijają ci się spodenki? (screen z fazy koncentrycznej)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 617 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15829
1. Chodzi o nozyce
2. W niektórych filmikach słysze delikatne odkladanie sztangi na pdłoge, po czym ponownie wprawiaja sztange w ruch, a w kolejnych ztanga wisi dosłownie moment nad ziemia i ponownie leca z koksem.

Skoro nie ma byc dopracowanego kazdego elementu liftu to przeciez grozi to kontuzja. Rozumiem, ze ma byc szybko, ale chyba z rozsadkiem, prawda?? Technika ponad wszystko czy machanie byle jak byleby szybko??

Jestes Panem swojego losu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
1. No to nie da się zrobić nożyc bez wypadu nogą wykroczną i cofnięcia z ugięciem zakrocznej. Normalnie trzeba przyjąć na zblokowane ręce, bo dopychanie pali bój. Niemniej mogę się domyślać, iż jeśli ktoś kończy serię XX powtórzeń, to po wrzucie musi być tak zayebany za przeproszeniem, że ledwo stoi i nie będzie z tym skakał, tylko dopchnie ręką, jeśli ciężar jest mały.
2. Prawidłowa technika polega zawsze na starcie z pomostu w przypadku dwuboju. W konkretnych WODach masz instrukcje dotyczące tego czy zaczynasz z pomostu czy ze zwisu.

Co do Twoich uwag na temat techniki: jeśli np Rich Froning konkurując z Klokovem robi 21 (czy 30- głowy nie dam sobie uciąć) rwań na 100 kg na czas, to zapewniam Cię, iż technikę ma nienaganną. Zazwyczaj kaleczenie techniki występuje na najniższych ciężarach, gdzie chodzi o łechtanie ego "dobrym" wynikiem. Na 40 czy 50 kg (i tylko na małych ciężarach) można oszukać i np wciągnąć łapą zamiast - co BARDZIEJ męczy wbrew pozorom- skakać ze sztangą i przyjmować ją na sztywno. Duże (albo przynajmniej średnie) ciężary już nie są tak pobłażliwe i na 80-120 kg w obwodzie nie da rady wypchnąć łapą zamiast zrobić poprawnego bicia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 617 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15829
Teraz Pandarek rozumiem i wielkie dzieki. Dopiero zaczynam zabawe w tej dziedzinie i kazda odpowiedz na moje pytanie jest cenna. Co do ciezaru to sie zgodzam w 100%. Masz zdecydowana racje.

Jestes Panem swojego losu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19912
Pandarek
Rzeczywiście, zwracam honor i przepraszam bo patrze oczywiście tam gdzie nie trzeba albo nie chce widzieć tego co robię źle :) zwrócę na to uwagę. Dzięki wielkie za porady, postaram się wprowadzić w życie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19912
Widzę, że nikt więcej nie chce korygować swojej techniki to ja jeszcze wstawiam front do krytyki najłatwiej mi będzie korygować bo niedawno zacząłem robić i nie ma przyzwyczajeń.





..na pewno muszę pracować nad głębokością siadów (każdych) i czekam na resztę uwag co jeszcze poprawić, żeby się nie zabić za szybko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
No tu jest jeszcze bardziej widoczne to, co mówiłem ostatnio. Zaczynasz schodzić w dół, a potem ciężar ciała leci do przodu, a tyłek jest cofany za mocno.

Nie wiem czy nie masz nóg za wąsko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie ma tragedii.Trochę Cię składa, ale to kwestia słabej mobilności.
Plus masz jeszcze z 40 % niewykorzystanego zakresu ruchu.

Wprowadź mobilizację przed treningiem w postaci rozciągania dynamicznego.
Po każdym treningu siłowym statyka i będziesz siadał jak trzeba.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nakręć film z przodu, bo mam wrażenie, że stopy są dużo za wąsko i przez to nie możesz tego normalnie usiąść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19912
Okej, dzięki za rady, w najbliższym czasie nakręce filmik z przodu. Ogólnie od zawsze miałem problem z przysiadami, nawet bez ciężaru zawsze mi się pięty odrywały od podłoża, a z ciężarem pewnie przez to co mówisz, że przerzucam ciężar do przodu to pięty się nie odrywają.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Front and back squats

Następny temat

Łódź Garage Games

WHEY premium