SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obliques/ 4 tyg. dla plecow Start str.39, Koniec str.61

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51204

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1922 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7236
życzę powodzenia w Nowym Roku z nowym dziennikiem!

"odrobina aromatu zawsze pozostaje na ręce która podaje ci różę"

http://www.sfd.pl/Shula/WFC_CHALLENGE/Dziennik_Blog.2011/2012r.-t803927.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
prosilas o komentarz do techniki

na wstepie powiem ze Cobraf trenuje PC wiec mozesz go pytac i raczej jest lepszy technicznie ode mnie


wskazowki

-zepnij włosy - moze to sie wydaje malo istotneteraz ale predzej czy pozniej wyjdzie w praniu [mialem dlugie wlosy 8lat ]

-nie patrz w przod - patrz w sufit

-zaokraglanie plecow w dole to wina zbyt malych talerzy [mylslalem ze takie wlasnie kolka olimpijskie zamowilas ]

-zbuduj sobie podwyzszenia na ktore bedziesz odkladala sztange, tak by gryf byl na wysokosci ok 25cm nad podloga


-powiedzmy ze ruch do kolan powinien byc srednio szybki, od kolan juz duze przyspieszenie, ale jesli nie wykorzystasz pedu jaki nadalas sztandze w dolnej fazie to utrudniasz sobie druga faze

-a jakim sposobem nie wykorzystujesz pedu sztangi w dolnej fazie?
takim sposobem ze zwalniasz lub pauzujesz zamiastplynnie zwiekszyc predkosc

-podoba mi sie naturalny "wskok" pod sztange, ale dopiero duze ciezary zweryfikuja czy rzeczywiscie jest dobrze




pogladowo obejrzyj sobie taki stary komunistyczny film instruktazowy



DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1587 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56426
Hej, postaramy się coś pomóc


Szczerze trochę mnie zaskoczyło to co zobaczyłem i powiem Ci, że będzie trochę pracy przy tym. (dużo)

Po pierwsze no to większe kółka będą potrzebne albo po prostu podłóż coś wyższego pod kółka, bo tak Ci trudno zacząć ruch i pozycja początkowa jest trudniejsza.

Może już powielę to co napisał WODYN ale tak wole.

Więc od początku.

Pozycja początkowa.

Do poprawki, plecy mają byc proste, klata wypięta do przodu i dupa niżej (tutaj dużo pomoże podwyższenie). Z boku słabo widać szerokość chwytu ale radziłbym szerzej chwycić. (szerzej niż barki o szerokość dłoni + jeszcze trochę). Pozycja pochylona do przodu tak, że barki trochę przed gryfem.

I faza. (DO KOLAN)

Ciągniesz na prostych rękach i na to patrz bo często dużo ludzi ciągnie na ugiętych i potem szrugs nic nie daje. Staraj się używać bardziej z nóg które prostują się prawie całkowicie gdy gryf przekracza linie kolan a tułów ma być pochylony do przodu a nie wyprostowany jak ty to zrobiłaś po przekroczeniu lini kolan. Wszystko z średnią prędkością, nie staraj się tutaj przyśpieszać tylko spokojnie podnieś.

I nie wiem czemu dociągnęłaś najpierw do kolan potem zatrzymałaś się nad kolanami i potem trochę rozpędziłaś na udach sztangę i poderwałaś do góry. To jest całkowicie źle


Ruch ma być ciągły


Faza II

Gryf jest zaraz nad kolanami a ty masz być pochylona do przodu i to znacznie i powtórzę NIE WYPROSTOWANA DO PIONU.
Teraz masz bardzo przyśpieszyć i wykonać pełny ruch prostując tułów do pionu (na prawie prostych nogach - nie na tak ugiętych jak zrobiłaś) podrywając sztangę szrugsem w pachwinach(a ty poderwałaś w połowie ud).

W zejściu pod sztangę dlatego przyjełaś ją za bardzo z przodu i prawie Ci poleciała bo poderwałaś od połowy ud i była za daleko od ciała. Gryf ma cały czas przylegać do ciała (do poderwania)

Rozrzucenie nóg niezłe

Najlepiej jak sobie osobno poćwiczysz te fazy. Np na high pullu, zarzucie ze zwisu - na proste nogi, zarzucie na proste nogi.

Dopiero potem możesz próbować łączyć zarzut siłowy z przysiadem i naprawdę da to lepszy efekt niż robienie od razu pełnego.

Zmieniony przez - Cobraf w dniu 2009-01-01 16:59:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Dzieki. Slowem rozrzucenie nog mam niezle z calego cwiczenia, no to juz cos
Kombinuje sama poki co, bo podobaja mi sie te cwiczenia, niestety sa bardzo trudne technicznie i ciezko bez kontroli kogos doswiadczonego sie ich nauczyc. Staram sie caly czas cwiczyc poszczegolne fazy ruchu, i moze nawet wydaje mi sie ze je czuje, ale zlozenie tego w jeden ruch daje taki efekt (i tak dobrze, bo juz udaje mi sie w czasie zarzutu na barki nie trafiac za kazdym razem w kosc obojczyka pod szyja). Ze wzgledu na male krazki robie tez glownie z kolan ale do filmiku chcialam caly ruch wykonac, by zobaczyc co z tego wyszlo. Pocwicze nad tymi punktami co mowicie i nakrece znow filmik

Ide na budowe, przyniose kostki brukowe, przydadza sie tez do MC bo sztangi odkladac sie nie daje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
ide na budowe
przyniose kostki brukowe

hej
to mial byc rym jakis?
czy na serio?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
po drugiej stronie ulicy buduja dom, to i lezy caly sztapel kostek brukowych, powinny spelnic swoje zadanie.

A kola kupilam gimnastyczne, naucze sie Mucle Up - wtedy rzeczywiscie bede mocna

-----------------------------------------------------------------

kostki jeszcze zapakowane w folie i owiniete tasma, nie da sie pozyczyc, pozniej bedzie

Miala byc dzis przerwa, ale sie wkurzylam i wykonalam 20min cwiczen do zarzutu, od myslenia sie cala spocilam https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/12.gif[/img] na filmikach to tak latwo wyglada, fragmenty ida ok, ale jak sie chce laczyc to znow od nowa wszystkie błędy na filmikach to tak latwo wyglada, fragmenty ida ok, ale jak sie chce laczyc to znow od nowa wszystkie błędy na filmikach to tak latwo wyglada, fragmenty ida ok, ale jak sie chce laczyc to znow od nowa wszystkie błędy [img]http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/u055.gif" alt=""/>



Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-01-01 22:11:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1587 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56426
Pomyśl o tym jak o martwym ciągu z mocnym szrugsem , albo high pulls'ie i zrób zarzut na ćwierć siad

Poprzedni post na kacu jeszcze pisałem, tak że nie czepiać się
i jak coś nie jasne to pytaj.

Zmieniony przez - Cobraf w dniu 2009-01-01 22:33:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
a zebys wiedzial wstac nie problem, martwy jest spokojnym ruchem, ale jak zaczynam myslec ze mam szrugsa zrobic i jeszcze cos tam dalej...to z pospiechu ciagne juz z kolan.

a powiedz czy jak na jakims cierzarze nie mam sily zrobic szrugsa (sila mojej gornej czesci ciala jest znacznie mniejsza niz nog), ale udaje mi sie wslizgnac pod sztange to czy to jest zaliczone, czy do bani zupelnie?

jak jestes tak mily to bede cie meczyc filmii, czy jest sens bym nakrecila filmiki z tych czesci ruchow?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1587 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56426
Wiem, miałem to samo z wybiciem, tyle rzeczy do zapamiętania i wykonania w ułamku sekundy.

Czyli trochę nerwowo robisz, to normalne bo nie jesteś pewna ruchu i nie wiesz czy wystarczy takie czy takie szarpnięcie.
Spróbuj po prostu robić swoje i trochę się wyłączyć z niepewności, a sztanga zrobi swoje ;]

Musi po prostu ten ruch stać się automatyczny, a to można wyrobić tylko bardzo dużą liczbą podejść.

Jak się "wślizgujesz" i wchodzi sztanga to dobrze ;] . Niektórzy ciężarowcy strasznie wolno robią faze rozpędzania ale tak szybko wchodzą pod sztangę że im się udaje.

Filmiki oczywiście wstawiaj i wszystko ma być widać, najlepiej z boku i z przodu z raz daj.

Zmieniony przez - Cobraf w dniu 2009-01-01 22:45:17

Zmieniony przez - Cobraf w dniu 2009-01-01 22:48:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
drewno nie bruk

DREWNOOOO

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenia na partie na obrazku

Następny temat

Trening na siłę

WHEY premium