SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obliques/ 4 tyg. dla plecow Start str.39, Koniec str.61

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51193

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja juz myslalam ze znowu Trainspotting puszczali
Fajnie ze bole powoli przechodza, na pewno od razu łatwiej sie trenuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Z tymi wynikami to jest taka sprawa ze np. na przykladzie Obli, nasza ulubiona moderatorka moze duzo duzo wiecej niz jej sie wydaje i to nadal pozostajac w strefie "komfortu".

To kwestia "psychiki", magii liczb i strachu podswiadomego przed wynikiem. Na oko widac [oczywiscie najpierw trzeba by bylo przebadac dokladnie technike] ze potencjal Obli w przysiadzie w serii "masowej" to cos kolo 100tki. Troszke szerzej o tym napisze w eksperymencie dla pan.

W skrocie - jesli masz zrobic 5 powt i zrobilas 5 powt -> wzielas za maly ciezar. Zwiekszasz go w nastepnej serii i jesli nadal jestes w stanie zrobic 5 powt -> to znow wzielas za maly ciezar a w pierwszej wzielas katastrofalnia za maly. Itd przez 5 serii w ktorej to w ostatniej juz 5 powt nie zrobisz -> czy to oznacza twoj aktualny max masowy ? -> bron boze - to oznacza ze zmeczylas sie niepotrzebnie ciezarami za malymi w seriach poprzednich. Taka kalibracja do ciezaru wlasciwego trwa od 2 do 10 tygodni circa [ w zaleznosci od stopnia rozwoju zawodnika].

Pozdrawiam!

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
O, to ja dokładnie coś takiego mam. Niby z treningu na trening dokładam, ale czuję, że to jeszcze nie jest żaden progres tylko dopiero dochodzę do tego maxa, od którego zacznie się prawdziwa walka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
Obli chyba musimy Cie bardziej do pracy zacząć motywować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Z drugiej strony wolny progres jest lepszy niż brak progresu, nie ma co iść za ostro od początku...

Jak Iza ma podnosić ciężary, skoro nic nie je?

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1575 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21287
puma666 - a jesli ktos robi taka progresje zeby sie rozgrzac i pierwsze serie traktuje jako rozgrzewkowe, a dopiero te ciezsze jako wlasciwe, ale generalnie wychodzi okolo 8 serii laczenie z rozgrzewkowymi? to tez jest bez sensu?
bo z tego co napisales to ja rozumiem, ze w treningu masowym nie polecasz stosowac w ogole progresji tylko uzywac stalego obciazenia w kazdej serii, ktore dobierzemy sobie po kilku dniach/tygoniach prob i bledow?
chyba ze zle zrozumialem?

ja np robie progresje w cwiczeniach zlozonych i zaczynam od 50% maksa i w kazdej serii po tyle samo powtorzen(od 5 do 8), az dochodze do ostatniej serii, w ktorej nie moge zrobic zaplanowanej liczy powtorzen.

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2855 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24888
Ja zrozumialem tak jak Wysu i jesli obydwoje sie nie mylimy to tez uwazam to za bzdure.. zalezy kto jak liczy serie wlasciwe itd, bo ja np na lawce plaskiej robie po 8 serii i gdybym mial nie robic tak jak teraz to musialbym albo zaczynac od 80kg, albo robic skoki co 20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Jak przejzysz moje posty to zobaczysz ze jestem najwiekszym fanem progresji co serie i co trening. Zle zrozumiales moja wypowiedz. Zagadanienie tyczylo sie "omylkowego" cwiczenia z ciezarami 30-50% max dla danej ilosci powt myslac ze to 70-100%.

Ale koniec offtop, nie brudzmy tematu.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Jestem pierwszy!

Wszystkiego naj, Pani Moderator, zdrowia, szerokich pleców i mało pracy na forum .

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1474 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40987
No to ja też się dołączam i życzę wszystkiego naj naj najlepszego

http://www.domore.pl/beta/view/strony/okazje/121820
Jeśli ktoś pomoże będę ogromnie wdzięczny!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenia na partie na obrazku

Następny temat

Trening na siłę

WHEY premium