SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowa siłownia, czy taki zestaw mi starczy?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21029

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Będę pamiętał o linkach. Myślałem że tylko linki czysto reklamowe są zabronione gdzie reklamują daną firmę.

Dzisiaj poszedłem do pracy i z powrotem pieszo Niestety jutro nie idę pieszo bo muszę iść na 2:00 i do 14:00
Teraz spacerek z pieskiem potem córkę zaprowadzić i przyprowadzić ze śpiewu i siłka






Siłka zaliczona plus dwie serie podciągania na drążku z nogami na podłodze drążek na wysokości splotu słonecznego.


Zmieniony przez - Damian Abramowicz w dniu 2017-01-16 23:41:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Chcą mnie wykończyć tymi nadgodzinami ale kasa się przyda. Niestety w styczniu przegląd auta i OC
Siłka wczoraj była dzisiaj zamiast marszu tylko spacery z psem ale godzinny i krótsze.

Mam pytanko czy jak mam przykładowo zaplanowany trening na siłce np: 9ćwiczeń ale nie mam czasu żeby zrobić wszystkich za jednym razem to mogę robić po 3 ćwiczenia w ciągu dnia? Jak to wpływa na ich skuteczność?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Ekspertem nie jestem, ale na moją głowę, dla nas amatorów ważne jest że coś ogóle robimy. Rób tak, żeby Tobie było wygodnie. Mniej stresu to mniej kortyzolu, mniej kortyzolu to więcej testosteronu, a więcej testosteronu to wiadomo ;) Także rób żeby Ci pasowało i się nie przejmuj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Zaprawdę powiadam Ci, że błądzisz 1-2 główne plus 2-3 asysty i do domu. Po co osobie początkującej, w sensie facetowi, bo zauważyłem, że jednak trening kobiet innymi prawami sie rządzi, wykroki , ćwiczenia unilateralne czy ćwiczenia na dźwigacze jąder, skoro uczy się jeszcze podstaw takich jak siady, ciągi, wyciskanie stojąc czy leżąc. Człowiek nie może się podciągnąć, a będzie robił podciągania hantli wzdłuż tułowia. Mały ciężar, mały wydatek energetyczny, mały bodziec...po co? Bo w atlasie ćwiczeń jest to ćwiczenie? Odpowiadając na ewentualne zarzuty obecnych tu kulturystów...nie namawiam człowieka, by został trójboistą/strongmenem, może ćwiczyć jak zechce...po osiągnięciu odpowiedniego poziomu techniczno-siłowego. Uważam, że szybsze i lepsze efekty będą, gdy skupisz się na podstawach. Naprawdę, dla nowicjusza program Starting Strength to ideał.Jak go skończysz, czyli za 6-8-12 miesięcy, będziesz większy, silniejszy, i będziesz wiedział mniej więcej czego chcesz. Ale zrobisz jak zechcesz :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130986
Damian Abramowicz


Mam pytanko czy jak mam przykładowo zaplanowany trening na siłce np: 9ćwiczeń ale nie mam czasu żeby zrobić wszystkich za jednym razem to mogę robić po 3 ćwiczenia w ciągu dnia? Jak to wpływa na ich skuteczność?

Genialny sposób!
Sam też tak robię!
Musisz tylko uważać na to aby nie robić więcej niż miałeś zaplanowane! Masz wtedy więcej sił i łatwo sobie zaszkodzić!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
ojan

Genialny sposób!
Sam też tak robię!
Musisz tylko uważać na to aby nie robić więcej niż miałeś zaplanowane! Masz wtedy więcej sił i łatwo sobie zaszkodzić!


To dobrze bo nie zawsze będę miał czas na wszystko od razu.
Dzisiaj znowu spacerek do pracy i z powrotem a wieczorkiem siłka dzisiaj przypada





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Siłka zaliczona zestaw B
1. Wysoki krok z hantlami 2x15 na każdą nogę
2. Wiosłowanie pół sztangą 3x15
Spacer z pieskiem 30 minut
3. Wyciskanie sztangielek siedząc na ławce[krześle] 3x15
4. Spięcia na palcach stopy z hantlami 3x20
5.Wznosy barków [Szrugsy] z hantlami 3x20
6. Skłony boczne z hantlami stojąc 3x20 na każdą stronę

Troszkę czuję siłkę byle do przodu. W trakcie siłki chlebek razowy upieczony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
byle do przodu ale ja bym trochę drogę zmienił
na 6 ćwiczeń dwa masz z dupy, łydki i szrugsy rób jak już wszystko przećwiczysz a nie będziesz miał pomysłu co jeszcze by zrobić, a skup się na wielostawach
no i nie poćwiczyłeś klaty, więc trening się nie liczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130986
Pomyślałem tak jak kabo9 ale nie chciałem się zachować jak upierdliwy dziadek!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Kilka postów wcześniej to samo pisałem. Jak zamierzasz progresować? Dokładać co trening, co tydzień? Zostajesz w przedziale12-15 powtórzeń? (wszyscy twierdzą, że to zwieksza bardziej wytrzymałość mięśni, a hipertroficzny przedział to 6-12, to taka ogólna zasada )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Ronin78

Następny temat

JarekSFD trenuje

WHEY premium