SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowa siłownia, czy taki zestaw mi starczy?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21031

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15179
Damian Abramowicz
Dlatego hantle kupione a piwnica nie posprzątana jutro to nadrobię i powoli będzie wszystko na swoim miejscu. Właśnie czytałem na temat ćwiczeń na hantle. Kurcze gdzieś miałem fajny zeszyt z takimi ćwiczeniami na hantle z lat 80 pewnie przepadł przy sprzątaniu piwnicy po remontach



Czyli sprzet juz masz. Para hantli z regulowanym ciezarem spokojnie Ci wystarczy. Oto co mozesz zrobic.

0. Pelne przysiady z sama waga ciala (bardzo wazne). Po jakims czasie z hantlami. Jesli dojdziesz do 5x10 pelnych kontrolowanych siadow z 30kg hantlami masz dobra baze zeby pomyslec o stojakach i sztandze.
1. Wyciskanie stojac na barki (wazne)
2. Wioslowanie w opadzie na najszersze (wazne)
3. Bicepsy i tricepsy stojac (malo wazne cwiczenia w Twoim przypadku)

Znajdz jakas waska skrzynie do wysokosci kolan i:
4. Wyciskanie hantli lezac na skrzyni (wazne)
5. Wejscia jedna noga na skrzynie (wazne)

6. Jesli wiesz ze potrafisz sie podciagnac pare razy dokup drazek wstawiany w drzwi i dorzuc podciaganie (doskonale cwiczenie na gore plecow). Jesli nie mozesz sie podciagac, jak wyzej, wiosluj ciezkie hantle przez rok, dwa.

Tymi srodkami zajedziesz duzo dalej niz moze sie wydawac.
2

Run Forrest, run!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 118 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7879
Damian Abramowicz

Kurcze gdzieś miałem fajny zeszyt z takimi ćwiczeniami na hantle z lat 80 pewnie przepadł przy sprzątaniu piwnicy po remontach
I


Nie wiem czy widziałeś. https://www.sfd.pl/Trening_z_hantlami_dla_nieaktywnych_+35_i_zupelnie_zielonych-t823718.html 

psy służą wilki są wolne

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak zakupów nie zrobiłeś to tak, wywal prase, bloakde, modlitewnik, wyciag, obciazenie kup na allegro stalowe 3.2 zł za kilogram, zrobią Ci otwór jaki będziesz chciał, będą pieniądze w przyszłości i uznasz ze jest Ci coś potrzebne to dokupisz.
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Dziękuję wszystkim za rady, nie spodziewałem się tak dużego odzewu na forum. Widać że forum żyje i wiele pomocnych forumowiczów jest co mnie bardzo cieszy. Teraz wiem że jak będę miał jakiś problem to mogę na Was liczyć.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co w końcu kupiłeś?

ps.trening w samotniach ponad wszystko, także dobra decyzja.


Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2017-01-03 17:23:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
fanslaska
A co w końcu kupiłeś?

ps.trening w samotniach ponad wszystko, także dobra decyzja.



Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2017-01-03 17:23:59


Na razie nic tylko mam dwa razy hantle żeliwne po 11kg ze skokiem co 1kg od 2 kg licząc gdyby ćwiczył samym gryfem 28mm. Nie jestem kąpany w gorącej wodzie dlatego spokojnie czytałem porady forumowiczów co mam kupić. I już mam wyrobione zdanie co do zakupu a raczej kolejności zakupów. Będę wklejał sukcesywnie co i jak mi idzie z budowaniem mojej samotni jak to nazwałeś.

Mógłbym chodzić na siłownię bo koszty dla mnie to niskie gdyż mogę wykupić w pracy kartę MultiSport koszt około 30-35 zeta miesięcznie a na wszystkie siłownie w mieście wejście gratis mam. Wolę jednak sam ćwiczyć w domu [w piwnicy] zawsze to szybciej i wygodniej ale może kiedyś także będę zaglądał na siłownie mam nawet jedną blisko w Galerii "Fabryka Formy" chyba się nazywa. Do tego dużo mniej czasu mi to zajmie niż wyprawa na siłownie i mogę ćwiczyć o której godzinie mi pasuje itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130990
Tania ta siłownia.
Gdyby było blisko to wybrałbym siłownię!
Patrzenie na ćwiczącą płeć mnie mobilizowało do większego wysiłku.
Samemu trudniej mi się do tego zmobilizować :(
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Otaczanie się osobami ćwiczącymi to też duży plus, ale może sama obecność na forum Cię wystarczająco będzie motywować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To może inaczej, na co się zdecydowałeś - przefrunąłem przez poprzednie strony, ale się pogubiłem. Lol
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
ojan
Tania ta siłownia.
Gdyby było blisko to wybrałbym siłownię!
Patrzenie na ćwiczącą płeć mnie mobilizowało do większego wysiłku.
Samemu trudniej mi się do tego zmobilizować :(


Panie Janku tania bo to karta https://www.benefitsystems.pl/multisport  ważna w całym kraju Pracuję w dużym zakładzie dlatego firma wynegocjowała takie a nie inne opłaty z tego co wiem to nam firma do tego dopłaca. Karta dla mnie to 30zł dla dziecka 35zł dla żony 140zł bo to już odpłatność 100%

Nie wykluczam że w przyszłości będę chodził na siłownię, pożyjemy zobaczymy. Teraz to muszę opanować siłkę w piwnicy i złapać zarówno kondycję jak i regularność ćwiczeń, a potem się zobaczy.

Na okres wakacji wykupię karty dla całej rodzinki bo żona nauczycielka i będzie mogła z córką jeździć praktycznie codziennie do aqua parku to ja przy okazji pójdę na siłownię i zobaczę czy mi to odpowiada.

Nawet jak zacznę chodzić na siłownię do klubu to w domu własna ale ciasna siłka się przyda na pewno nie raz.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Ronin78

Następny temat

JarekSFD trenuje

WHEY premium