SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakiś taki słaby jestem:)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3077

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 65
Witam wszystkich i proszę o wyrozumiałość:)
40 lat 176cm i 67kg
Zawsze byłem aktywny, ale od około 4 tygodni zacząłem dosyć intensywnie uprawiać sport, bo trenowaniem bym tego nie nazwał. Wtorek/czwartek/niedziela basen, około 40-50min intensywnego pływania (Żaba i kraul, przemiennie), środa, piątek 2h siatkówka.
Jestem szczupły i bardzo dobrze się z tym czuję, ale przy tak ustawionym tygodniu brakuje mi często siły, np. po basenie czuję się słaby, a nie chcę się nawtykać, bo efekt będzie zupełnie odwrotny. Co do diety, to jem zwyczajnie, 3 zwykłe posiłki dziennie, na więcej nie mam czasu, a też nie bardzo przepadam za jedzeniem, nie wiem dlaczego ale rzadko kiedy czuję głód. Czy w moim przypadku jest szansa żeby wspomóc się jakimiś suplementami i ewentualnie dodać coś do mojego ubogiego jadłospisu żeby się wzmocnić??? I czy wskazane do tego np. codziennie rano zrobić kikanaście/dziesiąt prawidłowych pompek???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 65
Nie no, aż takich ambicji jak sylwetka kulturysty to nie mam, zresztą nie bardzo tez mi taka odpowiada, ale po Waszych cennych radach, mam zamiar realizować mocne postanowienie, przede wszystkim żywieniowe. Co do siłki to przynajmniej zrobię podejście, może akurat mnie wciągnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 352 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12856
suplementy nic tu nie zdziałają, po prostu mają jesz co to jest trzy posiłki? chyba że jakieś bardzo pełnowartościowe w co wątpie. Jesteś aktywny i potrzebujesz dużo jeść, inaczej twój organizm nie będzie miał na to wszystko siły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 65
To tylko dieta zostaje??? Przy moim trybie dnia i pracy będzie problem, może chociaż jakiś Gainerek:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
Niestety sam gainierek nie załatwi tematu. Wydasz pieniądze a efektu nie będzie. Chyba nie o to Ci chodzi. Jak się ma 20 lat to organizm tak bardzo nie odczuwa braków w diecie, owszem nie będzie przyrostu mięśni itd. Natomiast w wieku 35+ pojawia się już więcej skutków ubocznych. Jak nie dostosujesz ilości dostarczanego paliwa to nie pojedziesz...
Zastanów się jak to zorganizować żeby jeść 5 razy w ciągu dnia. Na początek nawet nie musisz liczyć ile czego będziesz jadł. Poprostu dodaj 2 sensowne posiłki.

A swoją drogą, dobrze by było żebyś sobie policzył zapotrzebowanie kaloryczne dla swojej wagi i aktywności. Na tej podstawie się zorientujesz ile mniej więcej musisz jeść.

Zmieniony przez - astry1 w dniu 2013-02-28 12:27:49

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 65
Możecie coś zaproponować, jakieś gotowe posiłki, ile, czego jeść żeby nie poszło w brzuch. Naprawdę jestem zielony w tych tematach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
Dieta dla nas to jest jedzenie!
Jesz za mało to jesteś słaby - przy Twojej wadze nie może być inaczej - gdybyś był grubszy to przez pewien czas miałbyś więcej sił (aż do spalenia zapasów tłuszczu!).
Co Cię napadło na taką aktywność fizyczną?
Pompki możesz robić.
Gainerka też możesz pić.
Jedz + pij i rośnij!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
poczytaj:

http://potreningu.pl/kobieta/artykuly/1605/jak-pokonac-niechec-do-diety 

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 65
To dobre pytanie, dlaczego?? Nie jest tak, że z dnia na dzień postanowiłem się skatować na basenie. Na siatkówkę chodzę od dobrych kilku lat, z małymi przerwami na kontuzję, basen zawsze mi odpowiadał i od dłuższego czasu przymierzałem się do niego. Po prostu przyszedł czas, kiedy stwierdziłem, że lepiej pojechać na basen, niż siedzieć przed telewizorem z puszką piwa, albo szklanką dobrego whiskacza, co zdarzało mi się nader często, niestety. Alkohol odstawiłem, psychicznie i fizycznie czuję się o wiele lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może Ci się wydawać zbędnym i głupim, że dieta to podstawa, ale każdy kto w tym dziale zaczynał, miał podobne podejście jak Ty. Początki są jakie są, ale potem już z automaty leci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
silver - możesz jeść 3 razy dziennie (możesz i 8 razy). Ważne abyś jadł tyle ile trzeba w zależności od Twojego zapotrzebowania w danym okresie.
A może zamienisz basen na treningi siłowe?
Można trenować w domu - chociaż na siłowni jest przyjemniej (zmiana otoczenia itp.).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 65
Właśnie czytam link podesłany przez Astry1 i już widzę kilka ciekawych pozycji, które mogę w swojej diecie umieścić, tak jak wspominacie, najgorzej zacząć. Co do siłowni, to ta mi zupełnie nie leży, kiedyś próbowałem i jakoś dźwiganie ciężarów mi nie odpowiada, zdecydowanie bardziej preferuje basen. Nie zależy mi też na tym żeby zrobić się kwadratowym, wy zupełności wystarczy mi odpowiednia sylwetka i dobra kondycja.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan żywieniowy + suplementacja po 30 roku życia

Następny temat

nadciśnienie a sport

WHEY premium