SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowa siłownia, czy taki zestaw mi starczy?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21022

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Bo Ciebie jako wyciskacza traktuję mimo wszystko :P
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
ajazy
Moim zdaniem to zły plan jest dla Ciebie. Jedne siady i od biedy wiosło, w dodatku jako 5 ćwiczenie, i milion izolacji. Szrugsy na tym etapie? Nie wiem, ale wydaje mi się, że chleba z tego nie będzie. I 80 minut poszło w kosmos, bo ani kalorii za dużo nie spaliłeś,ani mięśnia nie zbudowałeś. A jeśli poprą mnie Ojan czy Kabo, to znaczy ze mam 100% racji. :)

ajazy masz rację
Trochę za długi trening. Ciężary chyba nie są aż tak duże aby trzeba było robić długie przerwy odpoczynkowe.

Ja też zjadam wszystko to co mogłoby się zmarnować . Staram się jednak potem więcej ruszać i dodatkowo nic więcej jeść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Jawor50
ajazy
Moim zdaniem to zły plan jest dla Ciebie.. A jeśli poprą mnie Ojan czy Kabo, to znaczy ze mam 100% racji. :)


Jak dla mnie mimo że nie zostałem wywołany do tablicy ,jest to najgorszy plan jaki spotkałem czytając dzienniki w dziale
+35 ,o d....to rozbić takie na odp...... ,aby mieć zaliczone ,słabo


Jak tak mówicie to tak jest. To co zmienić? Ławka i stojaki będą dopiero koniec kwietnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Przysiady, wykroki, wyciskanie stojąc, martwy ciąg, podciąganie na drążku/odwrócone wiosłowanie, pompki/pompki z nogami na podwyższeniu/ pompki z klaśnięciem/ pompki "free hands", dipsy, Potraktuj to jako GPP (ogólnorozwojówkę)
Jak przyjdzie sprzęt moim zdaniem musisz skorzystać z gotowca dla początkujacych, po prostu nie masz ani wiedzy o tym, jak skomponować trening, ani nie znasz swojego organizmu na tyle, by to zrobić / nie korzystaj z programów w czasopismach kulturystycznych, weź Starting Strength, program Rega Parka, Stronglifts lub jakąś inna wariację 5 x 5 :) Z izolacji rób uginanie na biceps, jeśli musisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Daleko mi do doradzania, ale wydaje mi się że powinieneś wypracować jakieś wzorce ruchu, poprawić wydolność i zbudować trochę siły. Skupiłbym się na treningach na takich ćwiczeniach jak przysiady, pompki,wykroki, ćwiczenia na mięśnie brzucha - wszelkie ćwiczenia jakie przyjdą Ci do głowy z ciężarem własnego ciała. Nie powoli i majestatycznie, tylko w dobrym tempie. I marsze, dużo marszy, tylko nie z psem, bo Twój pies strasznie leniwy jest i wolno chodzi, tylko takich szybszych. Że tak to nazwę, rozruszać się musisz. Wydobyć z siebie trochę energii.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
ajazy
Przysiady, wykroki, wyciskanie stojąc, martwy ciąg, podciąganie na drążku/odwrócone wiosłowanie, pompki/pompki z nogami na podwyższeniu/ pompki z klaśnięciem/ pompki "free hands", dipsy, Potraktuj to jako GPP (ogólnorozwojówkę)
Jak przyjdzie sprzęt moim zdaniem musisz skorzystać z gotowca dla początkujacych, po prostu nie masz ani wiedzy o tym, jak skomponować trening, ani nie znasz swojego organizmu na tyle, by to zrobić / nie korzystaj z programów w czasopismach kulturystycznych, weź Starting Strength, program Rega Parka, Stronglifts lub jakąś inna wariację 5 x 5 :) Z izolacji rób uginanie na biceps, jeśli musisz.


Gdybym miał wiedze to by mnie tu nie było. Po to tu jestem żeby dowiedzieć się jak co robić. Dzięki za rady. Uważam że na początku dobrze że w ogóle się ruszam i dźwigam jakieś tam ciężary. Tak moim celem nie jest kulturystyka a ogólna sprawność i wygląd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
Damian Abramowicz
ajazy
Przysiady, wykroki, wyciskanie stojąc, martwy ciąg, podciąganie na drążku/odwrócone wiosłowanie, pompki/pompki z nogami na podwyższeniu/ pompki z klaśnięciem/ pompki "free hands", dipsy, Potraktuj to jako GPP (ogólnorozwojówkę)
Jak przyjdzie sprzęt moim zdaniem musisz skorzystać z gotowca dla początkujacych, po prostu nie masz ani wiedzy o tym, jak skomponować trening, ani nie znasz swojego organizmu na tyle, by to zrobić / nie korzystaj z programów w czasopismach kulturystycznych, weź Starting Strength, program Rega Parka, Stronglifts lub jakąś inna wariację 5 x 5 :) Z izolacji rób uginanie na biceps, jeśli musisz.


Gdybym miał wiedze to by mnie tu nie było. Po to tu jestem żeby dowiedzieć się jak co robić. Dzięki za rady. Uważam że na początku dobrze że w ogóle się ruszam i dźwigam jakieś tam ciężary. Tak moim celem nie jest kulturystyka a ogólna sprawność i wygląd.

ogolna sprawnosc i WYGLAD = KULTURYSTYKA
spoko spoko wiekszosc tu zaczynala od nadwagi i bezruchu a to ze tak pisza to tylko po to aby Ci ulatwic zadanie !
plan nawet najprostszy zadziala !! ale musi miec podstawy ,czyli siad mc wl , + masa cierpliwosci i... cierpliwosci i... itd
ps zapomnialem , miska jest jeszcze wazniejsza niz siady
alem sie naklikal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Tu masz gotowca:
trening A:
Wycisk. leząc ( na razie może byc hantlami na taboretach) 2 serie rozgrzewkowe, potem 5,5,5+
Uginanie na biceps 2-3 x 10-15
Przysiad: 2 serie rozgrzewkowe, potem 5,5,5+

Trening B:
wycisk. stojąc (sztanga) 2 serie rozgrzewkowe, potem 5,5,5+
podciaganie na drażku lub odwrotne wiosłowanie 3 x maks
Martwy ciąg 2-3 serie rozgrzewkowe, potem 5+

5+ oznacza ile fabryka dała, z jednym w zapasie. Trenujesz w układzie ABA ABA ABA , wyciskania robisz zamiennie, jeśli w pierwszym tygodniu jest leżąc/stojac/leżąc, to w następnym jest stojąc/leżąc/stojąc. Siady 2 x w tygodniu, mc raz. Dokładasz na każdym treningu 2,5 kg. Góra ciała najpierw. Pompki i wykroki w wolnych chwilach, kilka razy dziennie, nie do zajechania /smarowanie gwintów/ ) Ciężar wyjściowy - ten, na którym teraz skończyłeś. Brzuch po każdym treningu I voila.:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
ajazy
Tu masz gotowca:
trening A:
Wycisk. leząc ( na razie może byc hantlami na taboretach) 2 serie rozgrzewkowe, potem 5,5,5+
Uginanie na biceps 2-3 x 10-15
Przysiad: 2 serie rozgrzewkowe, potem 5,5,5+

Trening B:
wycisk. stojąc (sztanga) 2 serie rozgrzewkowe, potem 5,5,5+
podciaganie na drażku lub odwrotne wiosłowanie 3 x maks
Martwy ciąg 2-3 serie rozgrzewkowe, potem 5+

5+ oznacza ile fabryka dała, z jednym w zapasie. Trenujesz w układzie ABA ABA ABA , wyciskania robisz zamiennie, jeśli w pierwszym tygodniu jest leżąc/stojac/leżąc, to w następnym jest stojąc/leżąc/stojąc. Siady 2 x w tygodniu, mc raz. Dokładasz na każdym treningu 2,5 kg. Góra ciała najpierw. Pompki i wykroki w wolnych chwilach, kilka razy dziennie, nie do zajechania /smarowanie gwintów/ ) Ciężar wyjściowy - ten, na którym teraz skończyłeś. Brzuch po każdym treningu I voila.:)


Oki zobaczymy ale na drążku to się nie podciągnę więc odwrotne wiosłowanie? muszę sprawdzić co to jest spadam spać Dobranoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
Odwrotne wiosłowanie to takie podciąganie na drążku przy którym stopy są oparte o podłoże a drążek zawieszony nisko (ciało jest poziome - drążek wyżej =ciało pod większym skosem).

Nie możesz robić WL to rób pompki na podłodze (lub stopy na krześle a dłonie na podłodze: pompki na 3 krzesłach; Pompki na 2 krzesłach)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Ronin78

Następny temat

JarekSFD trenuje

WHEY premium