SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowa siłownia, czy taki zestaw mi starczy?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21027

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
ajazy

5+ oznacza ile fabryka dała, z jednym w zapasie. . Dokładasz na każdym treningu 2,5 kg. Ciężar wyjściowy - ten, na którym teraz skończyłeś.


5+ czyli ile zdołam wykonać powtórzeń minus 1 powtórzenie tak?
Dokładasz co trening 2,5kg to rozumiem ale czy po 4 treningach dźwignę o 10kg więcej np: na biceps jak teraz mam 19kg i trzecia seria to już ledwo idzie to29kg raczej nawet pierwszej serii nie dam rady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Mam takie pytanko czy taka asekuracja zdaje egzamin jak na zdjęciach dwóch różnych stojaków? Nie za bardzo mnie to przekonuje. Bo jak ręce puszczą to i tak sztanga poleci na klate





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Dokładasz w przysiadzie, wyciskaniach i martwym, tam gdzie masz 5,5,5+ ))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Nie baw się w kupowanie sprzętu :) Niezła ławka z regulowanymi stojakami (żeby do przysiadów można było wykorzystać ) i chwatit. Po prostu zacznij ćwiczyć z głową i systematycznie, ogarnij miskę a za rok będziesz innym człowiekiem. Inaczej się znudzisz, zniechęcisz i nic na tym nie skorzystasz. Ale to tylko moje zdanie.:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
ajazy
Nie baw się w kupowanie sprzętu :) Niezła ławka z regulowanymi stojakami (żeby do przysiadów można było wykorzystać ) i chwatit. Po prostu zacznij ćwiczyć z głową i systematycznie, ogarnij miskę a za rok będziesz innym człowiekiem. Inaczej się znudzisz, zniechęcisz i nic na tym nie skorzystasz. Ale to tylko moje zdanie.:)

Tak samo wcześniej pisałem.
Ale taka ławka to ok. 500zł a kolega najpierw chciał polecieć bez kosztów a teraz wyszukuje różne sprzęty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345945
Damian Abramowicz
Gdybym miał wiedze to by mnie tu nie było. Po to tu jestem żeby dowiedzieć się jak co robić. Dzięki za rady. Uważam że na początku dobrze że w ogóle się ruszam i dźwigam jakieś tam ciężary. Tak moim celem nie jest kulturystyka a ogólna sprawność i wygląd.


1.''Gdybym miał wiedzę to by mnie tu nie było'' ----jak sam widzisz jednak są w dziale osoby które mają ogromną wiedzę którą dzielą się z innymi ,a i sami też czasami korzystają z rad innych
2''.Uważam że na początku dobrze że w ogóle się ruszam i dźwigam jakieś tam ciężary.''---wystaw sobie laurkę i powieś nad łóżkiem niech cieszy Twoje oczy ,i przy okazji pomyśl jak będziesz wyglądał za lat kilkanaście i jaką będziesz miał sprawność
3. Tak moim celem nie jest kulturystyka a ogólna sprawność i wygląd.-----Damian na sprawność i wygląd to potrzeba sobie zapracować ciężką pracą ,samo to że się ruszasz nie sprawi w/w efektów .
4.Przestań truć d.....tylko zabieraj się do roboty ,takich było wielu a wytrwało nie wielu
5.............. ,dasz radę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Widzę że każde moje pytanie o sprzęt wzbudza Wasze negatywne emocje

Dlatego postaram się już nie pytać więcej o sprzęt ,a tylko o ćwiczenia, technikę,dietę, porady itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
Damian Abramowicz
Widzę że każde moje pytanie o sprzęt wzbudza Wasze negatywne emocje

Dlatego postaram się już nie pytać więcej o sprzęt ,a tylko o ćwiczenia, technikę,dietę, porady itp.

Ależ pytaj się o wszystko co Cię nurtuje.
Najtańszy sprzęt to ławka z połączonymi stojakami oraz sztanga (tę już masz).
Na razie nie potrzebujesz żadnych zabezpieczających dodatków - ćwicząc zawsze będziesz wiedział czy dasz radę zrobić jeszcze 1-2 powtórzenia czy nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
ojan
Damian Abramowicz
Widzę że każde moje pytanie o sprzęt wzbudza Wasze negatywne emocje

Dlatego postaram się już nie pytać więcej o sprzęt ,a tylko o ćwiczenia, technikę,dietę, porady itp.

Ależ pytaj się o wszystko co Cię nurtuje.
Najtańszy sprzęt to ławka z połączonymi stojakami oraz sztanga (tę już masz).
Na razie nie potrzebujesz żadnych zabezpieczających dodatków - ćwicząc zawsze będziesz wiedział czy dasz radę zrobić jeszcze 1-2 powtórzenia czy nie.


Dziękuję za odpowiedź., Wiem że to ciężkie i systematyczne oraz przemyślane treningi dadzą efekty, a nie wyszukany sprzęt, ale jak już coś kupuję to chcę żeby było to dobre i przydatne dla mnie, a może i dla innych np: zięcia jak się taki pojawi to jeszcze długo ale czas szybko leci [córka ma 11 lat] nie wykluczone że jakiegoś kolegę zarażę ćwiczeniami.

Od jutra co miesiąc zawsze pierwszego [plus minus 2-3 dni] będę wpisywał notkę z waga, pas, klata, udo, biceps będzie to moja dodatkowa motywacja czyli jutro będą pierwsze pomiary
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Pomiary 1 kwietnia 2017

Waga 94,5 kg
Pas 115 cm
Klata 100 cm
Udo 64 cm
Biceps 36 cm

Z wagą jest gorzej niż myślałem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Ronin78

Następny temat

JarekSFD trenuje

WHEY premium