SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowa siłownia, czy taki zestaw mi starczy?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21024

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
Skłony boczne z hantlami stojąc.

Robiłem to ale z jedną hantlą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
ojan
Skłony boczne z hantlami stojąc.

Robiłem to ale z jedną hantlą
}

Zgadza się Panie Janku jedna hantla druga ręka bez hantli. Podałem nazwę ćwiczenia tak jak przeczytałem w opisie, ale oglądałem filmik jak to robić i robię jedną. Przyznam się że gdyby nie filmik to bym zasuwał dwoma hantlami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Dzisiaj 3 razy był spacerek rano 3,5 km do pracy z pracy 4,5 km inną droga razem 8km ale Endomondo nie mógł załapać GPS chyba coś telefon szwankował dlatego nie mam mapki.
Ale wieczorkiem zrobiłem jeszcze jeden spacerek opis na mapce. Razem wszyło 15 km czyli dzień spacerowicza dzisiaj był

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
Dzielony marsz idzie wytrzymać.
Mnie przejście prawie 10km jednym ciągiem wykańcza na resztę dnia z chęci aktywności fizycznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
ojan
Dzielony marsz idzie wytrzymać.
Mnie przejście prawie 10km jednym ciągiem wykańcza na resztę dnia z chęci aktywności fizycznej.


Panie Janku ja do chodzenia jestem przyzwyczajony i lubię chodzić. Bywało że z psem ponad dwie godziny spacerki uskuteczniałem. Teraz chce przejść z etapu spacerków do bieganie, ale powoli wszystko w swoim czasie. Na razie za duży balast mam do biegania
Dzisiaj siłka ale rano zrobiłem spacer miał być łączony do pracy i z pracy niestety załamanie pogody pokrzyżowało mi plany
Mapka spacerku pod rozpiską siłki.
Siłka:
Przysiady ze sztangą 3x10
Uginanie ramion ze sztangą stojąc 3x10
Wyciskanie sztangi leząc 3x10
Wyciskanie "francuskie" hantla oburącz siedząc 3x10
Podciąganie hantla w opadzie tułowia (wiosłowanie) jednorącz 3x10
Wznosy barków z hantlami 3x10
Skłony leżąc na płasko 3x15




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
Dzięki panie Damianie za podsumowanie mnie
Będę musiał bardziej pracować nad swoją psychiką - wtedy mój marsz nie będzie mnie męczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Dzisiaj łączony spacerek 3,5km do pracy a z pracy 5,5 km razem 9km.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
To sobota i niedziela nie była za sportowa w sobotę musiałem dodatkowo iść do pracy o czym dowiedziałem się w ostatniej chwili a wieczorem miałem imprezę. Spacer do pracy odpadał bo musiałem szybko wrócić i odebrać mamę . Potem obowiązki domowe i wyjście na imprezę. Na imprezie tryb sportowy zakłócony, ale wszystko w normach przyzwoitości. Dzisiaj prawie cały dzień sam z córką, żona w pracy. Więc spacerki były tylko z psem ale za to długie. Jutro przypada siłka idę na popołudniu czyli chata wolna będzie dużo czasu na ćwiczenia a może jeszcze na działeczce coś pod blokiem zrobię. Mam taki skrawek ziemi pod oknami 6x6 metra

Tutaj moje pierwsze pytanko czy takie dwa dni co kilka tygodni zakłócenia nie maja wpływu na treningi amatorskie? Myślę że chyba nie co innego zawodowcy?

Muszę jeszcze ogarnąć "koryto" żeby jeść z głową. Na razie oprócz obiadu resztę posiłków przygotowuję sobie sam, więc mam dość dużą kontrolę nad jedzeniem, a obiady także są w większości odpowiednie będzie tylko trzeba zrobić żeby wszystkie były ok. Ogólnie żonka stara sie wszystko robić bez tłuszczu a jak już to oliwa z oliwek tłoczona na zimno i olej kokosowy akurat rafinowany bo do smażenia to po co przepłacać za tłoczony na zimno.

I tu moje drugie pytanko ile białka potrzeba dla mnie na kilogram ciała? 1,5 grama tak ja sobie myślę czyli około 135gram dziennie mi wychodzi. Wiadomo żadnym kulturystą nie będę a tylko chce być wysportowanym za 4 lata 50 latkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
Nawet zawodowcy mają po 2 dni bez treningu.

Jeszcze 10 lat temu uważano, że 1,5g białka jest wystarczające.
Teraz piszą, że dla starszych (Ty do nich nie należysz) korzystniej jeść 2g
Nie uciekaj od słowa kulturysta - to właśnie jest człowiek wysportowany!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Siłka poszła
Przysiady ze sztangą 3x10
Uginanie ramion ze sztangą stojąc 3x10
Wyciskanie hantli leząc 3x10
Wyciskanie "francuskie" hantla oburącz siedząc 3x10
Podciąganie hantla w opadzie tułowia (wiosłowanie) jednorącz 3x10
Wznosy barków z hantlami 3x10
Skręty tułowia stojąc z hantlami przy klatce piersiowej 3x15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Ronin78

Następny temat

JarekSFD trenuje

WHEY premium