SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowa siłownia, czy taki zestaw mi starczy?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21015

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130979
Ale on zrobił pierwszy trening.
Lepiej zacząć bardzo lekko aby nie było zakwasów (sam tak zawsze robię) i potem stopniowo zwiększać liczbę serii, ciężar a zmniejszać liczbę powtórzeń (ale raczej nie schodzić niżej niż 6p wykonanych z dużym trudem - bezpieczniej pozostać przy 8p wykonanych z trudem).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trzymaj się hierarchii w FBW. A więc najpierw:
- nogi
- plecy/klata
- klata/plecy
- barki

- triceps
- biceps
- pierdoły (brzuch, łydki, kaptury, przedramiona)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130979
Brzuch to nie pierdoły!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
Brzuch to nie pierdoły!
Brzuch się zrobi sam przy wielostawach, ale oczywiście warto go dołączyć do planu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130979
Prawdę mówiąc to dla mnie mit.
Brzuch należy trenować - bez tego nie ma się czym pochwalić!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Sporo jest takich ćwiczeń gdzie inne partie pracują ale to nie oznacza że nie trzeba ich osobno robić, jak np niby biceps w podciąganiu podchwytem, coś zbuduje ale czy na tyle by to dobrze wyglądało.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
anubis84
Sporo jest takich ćwiczeń gdzie inne partie pracują ale to nie oznacza że nie trzeba ich osobno robić, jak np niby biceps w podciąganiu podchwytem, coś zbuduje ale czy na tyle by to dobrze wyglądało.
Nie napisałem, że nie trzeba robić brzucha. Umieściłem go tylko w końcowej fazie treningu. Sam robię brzuch i nie wyobrażam sobie treningu bez tej partii. Jednak gdybym miał mniej czasu i do wyboru zrobić brzuch, albo plecy, to wybrałbym z pewnością plecy. Po prostu hierarchia, nie zaniedbywanie partii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130979
"Jednak gdybym miał mniej czasu i do wyboru zrobić brzuch, albo plecy, to wybrałbym z pewnością plecy. Po prostu hierarchia, nie zaniedbywanie partii. "

A ja wizerunkowo postawiłbym na trening brzucha.
Podobają mi się plażowi chłopcy :)
Suchoklates z mięśniami brzucha wygląda lepiej od pakera z brzuchem.
Dawniej byli kulturyści, którzy zaczynali trening od mięśni brzucha. Czasami też tak robię :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
Suchoklates z mięśniami brzucha wygląda lepiej od pakera z brzuchem.
Ty się zgadza. Mając nawet mniejsze obwody, ale na przyzwoitym BFie wygląda się zdecydowanie lepiej, nie wspominając już o samopoczuciu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Ronin78

Następny temat

JarekSFD trenuje

WHEY premium