SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

silownia+aeroby+dieta+suplementy po 40

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9833

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 50 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 452
Witam nam 40 lat 170 wzrost 97 waga. 2 lata cwicze na silowni , chcialem schudnac do 85 na poczatek . Na silke chodze 3-4 razy w tygodniu , teraz chce dorzucic bieznie 30-40 min lub biegnie w terenie (nie wiem co lepsze) . Moja dieta to : 5:30 spalacz alphamine, 50 g platek owsianych,9 00 -150 g lososia wedzonego + szlanka warzyw ,12,30 - dowolny owoc ,16 00 ,3jajka + szklanka warzyw ,17 30-18 00 -trening (przed i po treningu aminokwasy + po bialko) 19 30 -50g ryzu + 150 piers lub wolowina + szklanka warzyw , witaminy + mineraly. + omega 3 ,22. 00-150g. chudego sera + pare orzechow nerkowca .Tak to wymyslilem , chcialbym uslyszec wasze zdanje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
jaki bf? pomiar pasa? staż... zdjecia....

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 50 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 452
Jestem nowy (od 3 godzin tutaj jestem) wszystko opisze z czasem .Chcialem jakis fachowych porad co o tym myslicie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
kolo40
Witam nam 40 lat 170 wzrost 97 waga. 2 lata cwicze na silowni , chcialem schudnac do 85 na poczatek . Na silke chodze 3-4 razy w tygodniu , teraz chce dorzucic bieznie 30-40 min lub biegnie w terenie (nie wiem co lepsze) . Moja dieta to : 5:30 spalacz alphamine, 50 g platek owsianych,9 00 -150 g lososia wedzonego + szlanka warzyw ,12,30 - dowolny owoc ,16 00 ,3jajka + szklanka warzyw ,17 30-18 00 -trening (przed i po treningu aminokwasy + po bialko) 19 30 -50g ryzu + 150 piers lub wolowina + szklanka warzyw , witaminy + mineraly. + omega 3 ,22. 00-150g. chudego sera + pare orzechow nerkowca .Tak to wymyslilem , chcialbym uslyszec wasze zdanje


ok. przeanalizujmy na spokojnie - uczciwie.

primo - nie dałeś więcej danych, 97 kg przy takiej wadze wskazuje BMI 33,5 OTYŁOŚĆ - jeśli przez te 2 lata na siłowni nie schudłeś przynajmniej ze 120 kg ( o czym nie wiemy) to znaczy że uczciwie marnowałeś czas. sam musisz sobie na to odpowiedzieć. w wieku około 40 lata masa mięśniowa już nie jest tak istotna jak zwinność i wytrzymałość - są różne opinie tutaj 90% chłopaków jednak to potwierdzi.

secundo - lecisz na spalaczu który podwyższa ciśnienie i może powodować różnego rodzaju dolegliwości z krążeniem oraz snem. DO ODSTAWIENIA NA TYM ETAPIE! używaj go jak już staniesz z redukcją po kilku intensywnych miesiącach walki. jak serducho? ogólnie chemie odstaw jeśli ogarniesz dietę, na serio nie potrzeba.

tertio - liczyłeś zapotrzebowanie TDEE? kto ci dietę układał?
5,30 jesz płatki na sucho? to jest niecałe 200 kcl - przy twojej masie na rozruch powinieneś mieć coś w ilości 500+ i najlepiej z przekrojem składników oraz pełnym białkiem 25-30 g.
9,00 - łosoś i warzywa - ok. brak węgli ale można bez nich żyć jeśli siewie co się robi-- 300 kcl - znowu mało.
12,30 - dowolny owoc - jaki? owoc owocowi nierówny, pozyskiwanie węgli z owoców to też złe rozwiązaniem - załóżmy ze 100 kc - brak białka,
16,00 - 3 jajka - 220 kc + warzywa - może być- ok 300 kc,
18,00 - BCAA bierz przed i pij w trakcie jeśli już, po nie ma sensu, białko samo w sobie ma BCAA wiec wystarczyło by tylko przed treningiem z 10g i potem reszta z izolatu
19,30 - ryż + kurak + warzywa - ok 450 kc
22,00 - chudy ser + orzechy - ok. --> 300 kc
Kilka dań jest ok ale te wstawki nie stanowiące pełnego posiłku są bez sensu.
jak wygląda cukier i sól u Ciebie? kawa z mlekiem - herbata? ile wody dziennie?

suma sumarum na pierwszy rzut oka wychodzi - 1570 kc, licząc jakieś oliwy/oleje/masła itp. 1800-1900 kc - to jest porcja dla 14 letniego 50 kg chłopaka a nie dla faceta który chce nie stracić mięśni i spalić tłuszcz. przy takim deficycie ty nie schudniesz tylko organizm wejdzie w stan magazynowania jeśli będziesz go obciążał aerobami( może jesteś wyjątkiem ale duża szansa że tak się stanie). zacznij dietę od 2,7 tys kalorii w jeden tydzień, potem 2,6 przez 2 tygodnie, potem 2,5 itd. aż zatrzymasz się na granicy 2,2/2,3 tys. kc ( i poniżej tego nie schodź bo organizm padnie/zje siebie sam). sprawdzaj ciało jak będzie reagowało.
rozpisz zapotrzebowanie makro no to co potrzebujesz - wymóg główny to 1,6 g na 1kg masy ciała wiec powinieneś mieć około 160 g w diecie dziennej aby utrzymać masę mięśniową oraz żeby spalać tłuszcz.
bardzo dużo bym zmienił w twojej diecie i sposobie żywienia.

proszę policz z tego zapotrzebowanie wstępne
https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html

zorientuj się co i jak, potem zajrzyj tutaj
https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html

aeroby zacznij od 20 min w jednym tygodniu, potem 25 w drugi i 30 w trzecim. jak już będziesz leciał na bieżni 1 km z czasami rzędu 5,00-5,20 ( Vśr 12 km/h) podkręć tempo i wprowadź interwały.

dużo skrótów ale najważniejsze wypunktowałem.

pozdrawiam

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 50 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 452
Dzieki za porade jutro przesle fotki i obicze wszystko (spalacz tylko kupilem nie bralem)pomogl bys mi z ta dieta sam ja ustalalem . Przyznam sie ze czasem podjadam slodycze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Gwid

rozpisz zapotrzebowanie makro no to co potrzebujesz - wymóg główny to 1,6 g na 1kg masy ciała wiec powinieneś mieć około 160 g w diecie dziennej aby utrzymać masę mięśniową oraz żeby spalać tłuszcz.
bardzo dużo bym zmienił w twojej diecie i sposobie żywienia.


Gwid, a słyszałeś żeby liczyć białko od wagi należnej a nie aktualnej? Ja ostatnio tak usłyszałem po raz drugi. Waga należna w przypadku Kola to jakieś 65-70 kg, a zatem obleciałby na 110-130 g białka.
25% wszystkich kcal z tłuszczu, a reszta węglowodany złożone. O słodyczach zapomnij - sól odstaw. Na razie nie masz zwiększonego zapotrzebowania na sód, a sporo w Twoim ciele może być wody.

Gwid

aeroby zacznij od 20 min w jednym tygodniu, potem 25 w drugi i 30 w trzecim. jak już będziesz leciał na bieżni 1 km z czasami rzędu 5,00-5,20 ( Vśr 12 km/h) podkręć tempo i wprowadź interwały.


Zły pomysł. 20 minutowe aeroby nic nie dają. Dopiero 40-50 minut zaczyna przynosić efekt. Zrób sobie dwa solidne treningi siłowe w tygodniu: poniedziałek i piątek. Po każdym 40-50 minut spokojnych aerobów w tętnie do spalania tłuszczu. Środę poświęć tylko na aeroby w proporcji: 20 minut mocno - 40 minut lekko. Po każdym treningu ćwicz brzuch.
Interwały zacznij robić najwcześniej po 2-3 miesiącach, w momencie gdy będziesz umiał biec minutę z prędkością 14 km/h.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 50 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 452
Dzieki MaČor a co z dieta ile kcal dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
kolo40
Dzieki MaČor a co z dieta ile kcal dziennie

A to już tak jak Ci Gwid pisał. Policz z kalkulatora ale bierz pod uwagę najmniejsze z możliwych wartości i najbardziej niekorzystne scenariusze. Możesz mieć spowolniony metabolizm.
Lepiej mieć lekko za mało niż za dużo.
Nawet na potreningu.pl masz kalkulator zapotrzebowania. Z tego co czytuję na forum to odetnij od wyniku 200 kcal. Jeszcze lepiej byłoby jakbyś wybrał się na kompleksową analizę składu ciała. Tam dostaniesz oszacowany na podstawie ilości posiadanych mięśni wskaźnik BMR, czyli próg kaloryczny poniżej, którego absolutnie nie możesz zejść.
A o proporcjach, konkretnych liczbach itp. to ja nie lubię się wypowiadać. Sam jem wg schematu Low Carb - High Fat i w zasadzie nie pilnuję kalorii. Tyje i chudnie się od insuliny i glukagonu, a nie od jedzenia samego w sobie.
Dietetyczka kiedyś polecała mi układ: 1-1,6 g białka na kgnmc (kilogram należnej masy ciała), 25% wszystkich kalorii ze zdrowego tłuszczu i reszta węglowodany. Problem w tym, że jako grubas totalny zniszczyłem swój mechanizm insulinowo-glukozowy i każdy romans z węglowodanami nie wychodził mi na dobre. Dopiero praktycznie wyeliminowanie ich z diety dało mi komfort. Nie namawiam! Poczytasz, popiszesz na forum - zorientujesz się, że znalazłeś się w instytucji z dużą wiedzą zbiorową A jak uznasz, że Ci to nie wystarczy, to wal jak w dym do dietetyków z potreningu.pl Chyba się jeszcze nikt nie skarżył

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Magor temat jest zbyt obszerny i daje zbyt wiele możliwości aby go wytłumaczyć w 1 poście liczyłem na to że coś napiszesz i nie rozczarowałeś.
Tak jak kolega wspomniał - pełna analiza ciała dużo da. A co do aerobów to znowu na każdego co innego działa - ja nie przekraczam 30 min a kilogramy lecą fajnie w dół. Tak samo jak i trzymam się jednak tego 1,6 B na kgmc pod koniec lutego pstryknę fotki i podsumowanie u mnie.
pozdrawiam

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 50 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 452
Dzieki a macie moze jakis kontakt na tych dietetykow po treningu.pl (nie ogarniam tu jeszcze wszystkiego )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki plan treningowy najlepiej na ciebie działał ??

Następny temat

Podsumowanie pół roku i jedziemy dalej

WHEY premium