SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kapitan Wodka - Pol-czlowiek, pol-litra

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 139013

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
No dzis robilem przysiady 85 x 8 w czterech seriach, w piatej 90 x 8. Jeszcze mam tam z 5 kg zapasu mysle, ale sie cykam ze wzgledu na kregoslup. Powoli powoli jakos to idzie, na redu szalu nie ma...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
a w tym zrzucie z diety to podajesz ogólną-dobową ilość przyjmowanych makroskładników, tak?
To ile jesz posiłków dziennie? 5-6?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
W zrzucie z diety podaje dokladnie co danego dnia zjadlem. Nawet bardzo dokladnie Posilkow jem przewaznie 3, zaczynam o 12, potem o jakiejs 17, trening i po treningu o 21 lub 22. Taki lekki IF, ale nie spinam sie z trzymaniem tych godzin bo to jeden chuy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
nie bardzo. Większa ilość posiłków w ciągu dnia nakręca metabolizm.
O ile przy IF jest jakiś tego sens, bo tam się po prostu głoduje, o tyle przy takich klasycznych modelach żywieniowych 3 posiłki to może być za mało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Zrodlo

I juz naprawde nie chce o tym dyskutowac bo nie widze sensu.





Mit czwarty: częstsze posiłki przyspieszają metabolizm

Chociaż kwestia ta była już podnoszona tutaj kilkukrotnie, to ze względu na silne zakorzenienie tego poglądu, warto jeszcze raz do niej wrócić, tak więc podkreślam: to czy jemy 3, 4, 6 czy 10 posiłków nie ma istotnego wpływu na tempo metabolizmu. Wyniki badań naukowych nie potwierdzają, by zwiększenie ilości pozycji w menu w jakikolwiek sposób potęgowało wydatkowanie energii. Oczywiście większa częstotliwość posiłków może mieć pewne zalety (jak i swoje wady), ale warto tutaj zachować obiektywizm i nie przywoływać argumentów nieprawdziwych. Jeśli ktokolwiek dezorganizuje sobie dzień spożywając posiłki co 2 – 3 godziny w przekonaniu, że w ten sposób przyspieszy przemianę materii ten jest po prostu w błędzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 980 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7929
Antosowi chyba chodziło o to, że albo robisz IF (bo u Ciebie wychodzi 10 godzin okna na jedzenie + większość szamy pochłaniasz przed treningiem - czyli mało ma to wspólnego z IF chyba), albo żrysz klasycznie i rozkładasz to sobie równomiernie. Czy nie?

Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.

http://www.sfd.pl/_Redukcja_by_Jeffrey_foto_str_38-t832523.html - mój dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Jeden chuy. Jem okolo 50% przed treningiem i reszte po. Najwazniejsze sa okolotreningowe.

Poza tym 12/12 czy jak u mnie 14/10 to tez IF

Zmieniony przez - Kapitan Wodka w dniu 2013-04-07 10:33:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Plecy puszczaja powoli, za to klatka sie rozkreca. Brzuch tez pobolewa, to chyba dobrze


I moze jeszcze dodam w ramach uzupelnienia - nie widze absoltunie zadnej roznicy miedzy jedzeniem od rano do wieczora malych 5 - 6 posilkow czy 3 duzych. Pisalem wielokrotnie, powtorze ponownie - to u mnie kwestia wygody i troche poprawy samopoczucia. Nie yebie sie nad garami, a jak juz jem to sie nawpyerdalam konkretnie i jest kozak. Jedzenie 5 posilkow tylko wk***ia bo co to za posilek 70 g ryzu i 100 g kury?

Poza tym wszystko mi sie ladnie trawi, nie mam zdec, biegunek itd., co kiedy stanowilo problem.


Antek
- nie krytykuje i nie podwazam "klasyczego" modelu zywienia i doskonale sobie sprawe ze od dziesiatek lat ludzie to stosuja, robia mase, wycinke, forme jednym slowem. Prawdopodobnie zadne IeFy tego nie wypra. Ok, kumam. Nie jest to jednak jedyna droga, ot co. Na upartego mozna powiedziec ze jem normalnie, tylko sniadanie omijam

Zmieniony przez - Kapitan Wodka w dniu 2013-04-07 11:08:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
no, opuszczanie 1 posiłku to jest droga bardzo skuteczna.
Tak, głównie o to mi chodzi, że coś jest sprawdzone od lat a ja ufam tylko praktyce jak wiesz:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
I tak sporadycznie je jadalem. IMO najbardziej chuyowy posilek dnia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Biceps + Triceps ??

Następny temat

Siłownia + BJJ

WHEY premium