SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Izotek - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 649749

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 123
Dzisiaj mija dokladnie tydzien i 1 dzien jak biore Izotek. skóra wydaje sie być gładsza niz kiedykolwiek wcześniej i zauważylam, ze mniej sie przetluszcza, ma ladny koloryt, wychodza pojedyncze ropniaki. Na plecach praktycznie wszystko zniklo skóra zaczyna byc bardzo sucha, nigdy wczesniej nie mialam łupiezu, a teraz widze ze skora na glowie jest tak sucha ze zaczyna sie momentami sypac jak lupiez(zawsze mylam wlosy codziennie bo tak sie przetluszczaly a do tego codziennie je suszylam suszarka- chyba bede musiala te zabiegi do min. ograniczyc).
Poza tym mialam ostatnio bole głowy, inne jak zawsze jestem pewna ze to wina Izoteku ,aha i oczy mi siadaja, pieką mnie potwornie, sa przekrwione jakbym calydzien siedziala przed monitorem albo cos w tym rodzaju, kupilam sobie krople ale one nic nie pomagaja ulge przynosza tylko na 5 min, bardzo zaczelo mnie to meczyc, tym bardziej ze nie moge wytrzymac z bolu gdy sie np ucze i szlag mnie trafia, wczoraj bylam w takim dyskomforcie, przez co nie przygotowalam sie dobrze na dzisiejsze kolo i pewno je polałam:I Sierov miales jakies problemy z oczami??
nie zauwazylam poza tym innych zmian,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3479
Cześć

Zacznę od początku. Też zauważyłem u siebie po około półtora tygodnia spory łupież. Od tamtej pory zacząłem myć głowę szmponem nizoral. Sytuacja została opanowana, choć wciąż go mam. Być może uda się go ograniczyć jeszcze bardziej.Co do bólów głowy miałem dokładnie to samo lecz również po około półtora tygodnia przyjmowania izoteku. Uczyłem się, ale nie mogłem się wgóle skupić. Teraz ten stan ustapił, choc nie do końca. Ciągle gorzej mi przyswajać wiedzę, lecz jest to minimalny efekt w porównaniu z tym co było wcześniej. Generalnie problemy z głową (nieźle zabrzmiało) miałem koło tygodnia.
Co do oczu to może izotek miał minimalny wpływ, zwłaszcza wieczorem, ale na pewno nie miałem takich przejść jak Ty ze swoimi. Raczej nie przekrwiały mi się i nie były wysuszone. Pamietaj jednak, że biorę mniejszą dawkę niż Ty.

Trzymaj się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 123
czesc,

dzisiaj mija 18 dzien od momentu zazycia pierwszej tabletki Izoteku, czuje sie wysmienicie(mam moze 1 pryszcza), wlasnie wrocilam z dlugiego weekendu znad jeziorka, bolow glowy juz nie mam, miesnie mnie tez nie bola, skora wyglada swietnie, nadal czekam na boom bo do tej pory nie zauwazylam nasilenia tradziku, co zazwyczaj wystepuje w 1/2 tyg zazywania, skora sie przesusza, oczyszcza, zabrudzenia z porow czasami same wychodza. mama zauwazyla skosny rumien na obudwu policzkach, troche swedzialo ale zniknal. Skolei nadal mam problem z oczami ktore wciaz pieka i czuje ze gorzej widze, czytalam ulotke i chyba powinnam z tego powodu odlozyc lek, ale poczekam jeszcze moze przejdzie.
w ciagu ostatnich dni nieuniknione bylo prezbywanie na sloncu, bo w jeziorku trzeba bylo poplywac i troche sobie plecy opalilam, a na rekach dostalam dziwnej czerwonej swedzacej wysypki w postaci malutenkich krosteczek, nie wiem czy to reakcja na slonce nigdy wczesniej czegos takiego nie mialam, a wiem ze nalezy unikac slonca podczas brania Izoteku, nie zauwazylam zadnych zmian w nastroju, oczywiscie lepiej sie czuje i swiat widze bardziej kolorowo!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74
witam. własnie znalazłam tę stronkę i bardzo mnie zainteresowała. biorę od 1,5 miesiąca tetracyklinę ( to juz drugie podejście) i jakoś poprawy za bardzo nie widać ;-(
zastanawiała sie nad Izotekiem i chyba sie zdecyduje, bo wydaje mi sie ze to jedyna nadzieja dla nie.
w związku z tym mam pytanko: czy po antybiotykach a przed izotekiem trzeba zrobić przerwę. jeslitak to jak długo i jeszce jakie należy zrobić badania zanim sie zacznie brać izotek????
bardzo ułatwiloby mi to sprawe bo mogłabym badania zrobić samam wczesniej i do lekarza iśc juz z nimi, a tak to troche długo mi z tym zejdzie bo "mój" lekarz przyjmuje co 3 tyg;-/
dzieki za odpowiedz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 123
czesc
nie musisz robić przerwy po braniu tetracykliny, ja tez nie robilam przerwy, i skoro mowisz ze pierwsza kuracja Ci nie pomogla to marna szansa ze druga Ci pomoze, ja faszerowalam sie antybiotykami przez okolo 3 lata (rozne rodzaje antybiot. bralam) i nic nie pomagalo a jesli pomagalo to na tydzien,dwa. z badaniami to zrobilam podobnie jak Ty, przed wizyta u lekarza zeby 2 razy nie chodzic, z tym ze ja ich zrobilam cala mase, w sumie sama bylam ciekawa wynikow badan, a zbadalam sobie kilka hormonow tarczycy(nie musisz tego robic jesli nie mialas z nia problemow, ja mialam niedoczynnosc), testosteron, estrogeny oraz jeszcze jeden hormon ktorego nazwa mi teraz umknela DEHA...cos , wczesniej na forum o nim chyba wspominalam, bo on tez jest odpowiedzialny za ewentualny tradzik, oraz oczywiscie badania prob watrobowych, najlepiej wszystkie zbadac w laboratorium beda wiedziec co, najwazniejsze to byc najlepiej na czczo przed pobraniem krwi, ewentualnie zbadaj sobie cala gospodarke lipidowa krwi ale niekoniecznie, to bedziesz robic w trakcie brania izotretynoniny o ile Ci ja lekarz przepisze, aha najwazniejsze nie mozesz byc w ciazy, najlepiej zrob sobie test ciazowy przed udaniem sie do lekarza, zeby mu udowodnic!!

ja tym czasem rowne 3 tygodnie biore juz Izotek, i nie uwierzycie do tej pory nie mialam wysypu??? nie wiem co jest grane, to powinno wystapic juz w pierwszym czy drugim tyg.a u mnie nic, ktos mial taka sytuacje??? bo obawiam sie ze moze cos nie tak dziala to wszystko jak powinno, faktem jest ze poza kilkoma ropnymi skora sie nie samowicie wygladzila, znajomi sa pod wrazeniem, a ja sama nie moge sie nacieszyc wlasnym wygladem, nic na buzie na dzien zazwyczaj nie nakladam, wogole sie juz nie przetluszcza, moge normalnie caly dzionek poza domciem spedzic i nie przejmowac sie otwartymi porami z lojem na wierzchu, normalnie cud!!! yeyy!!
poza tym jak dotad musialam myc wlosy codziennie OBOWIAZKOWO, tak teraz spokojnie trzymam je bez mycia 3 dni a nawet 4 jak dzisiaj i dobrze wygladaja - ale luksior!! , oczy mi juz tak nie dokuczaja, te bolesci wydaja sie ustepowac:)
dostalam jedynie dziwnej wysypki od dloni po ramiona, nie wiem czemu, takie malutenkie krosteczki czasami swedza.
robilam wczeoraj wyniki na watrobe oraz gospodarki lipidowej i nie moglam uwierzyc, ze wyniki okazaly sie lepsze w porownaniu do tych ktore zrobilam m-c temu, jedyny mankament to zbyt wysoki poziom cholesterolu..hm ale tylko lekko ponad norme:)
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3479
W przeciwwskazaniach jest wymienione: przyjmowanie tetracyklin. Nie pamiętam gdzie to czytałem, ale pisało, że Izotek wzmaga toksyczne dzialanie tetracykliny. Niemniej jednak jeśli zaprzestaniesz brać tetracyklinę to chyba mozna przejść na Izotek dość szybko.
Markita:
co do braku nasilenia zmian, to uważam, że jest to raczej spowodowane tym, że nie miałaś jakoś szczególnie ciężkiej postaci trądziku. Z tego co wcześniej pisałaś wywnioskowałem, że miałaś pojedyńcze i niezbyt wielkie wypryski. Może to właśnie dlatego nie zanotowałaś tego co ja. A skoro teraz Ci się skóra już tak nie przetłuszcza to Izotek z pewnością działa.
Ja też już od 3 tygodni nie miałem żadnego wyprysku na twarzy, nawet najmniejszego. Skóra również znacznie się poprawiła i wygładziła, niemniej jednak pozostały przebarwienia po syfach. Aby znikły potrzeba większej ilości czasu, a to co będzie się utrzymywać spróbuję usunąć peelingami po zakończeniu przyjmowania Izoteku.
Do do aktualnych skutków ubocznych to:
- cały czas wysuszają mi się wargi, mimo intensywnego kremowania
- lekkie wysuszenie śluzówki nosa
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 123
nie prawda jest ze mialam pojedyncze wypryski przed rozpoczeciem kuracji Izoteku...prawda jest ze nie mialam ich prawie wogole na czole i nosie (w tych partiach jedynie pory byly maxymalnie pozapychane i od czasu do czsu pojawialy sie tu jakies pryszcze), najgorzej wygladaly zawsze policzki i broda, z tym policzki w miare udalo mi sie zaleczyc dzieki antybiotykom ale za kazdym razem jak przerywalam branie antyb. skora znowu byla zasypana tradzikiem, a co do brody to ta u mnie stanowila najwiekszy problem, tutaj pryszcz na pryszczu siedzial, w dodatku te krosty byly bardzo bolesne, ropne i czerwone pozostawiajace plamy i tego nigdy nie wyleczylam antybiotykami, a teraz dalej wychodza na brodzie ale pojedyncze i nie bola. tak to wygladalo u mnie mniej wiecej

a powiedz sierov , kiedy u Ciebie wystapil wysyp, i jak szybko zniknal? moze to sie jeszcze u mnie pojawi??
bo nos i okolice zrobily sie bardzo szorstkie i nie przyjemne w dotyku (podczas mycia), kusi mnie caly czas zeby sobie peeling zrobic ale troche sie boje wiec nic nie ruszam

aha jeszcze jedno

skora palcow zrobila sie baardzo wrazliwa, delikatna i mam wrazenie jakby jej ubywalo na paznokciach(tzn plytki paznokci sie powiekszaja, tak jak zawsze byly miniaturkowe tak teraz sie powiekszaja, a skora jest zarozowiona w ich okolicach, troche mnie to nie pokoi) w srode mam wizyte u lekarza ciekawa jestem czy zwiekszy/zmniejszy dawke po 1 m-cu,
papa, pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3479
Moze faktycznie nie miałaś pogorszenia z powodu przyjmowania antybiotyków przez rozpoczęciem brania Izoteku.
U mnie wysyp zaczął się pod koniec pierwszego tygodnia i cuda pojawiały się do końca 3 tygodnia. Później już nic nowego się nie pojawiało. Jeszcze troszkę czasu minęło i znikło wszystko. Skóra w dotyku jest gładka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74
a jaka powinna być ta przerwa między antybiotykami a izotekiem???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 20 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 51
Hejka , ja dzisiaj wziełem 6 tabletke izoteku i zauważyłem że powoli wysupuje mnie niemiłosiernie , no ale przejde już wszystko żeby tylko bylo lepiej.Waże 78 kg i przyjmuje jedną tabletke dziennie i jak narazie nie zauważyłem skutków ubocznych.Nie stosuje również żadnych kremów do twarzy a twarz myje żelem alergicznym o nazwie "Physiogel" tak jak zalecił mi to mój dermatolog.Powiedzcie mi dlaczego podczas stosowania tego leku należy zażywać możliwie jak najmniej witaminy A w tym beta karotenu??A i jeszcze jedno w moim mieście opakowanie tego leku kosztuje 258 zł , znacie jakieś tańsze miejsca??byłebym wdzięczny , z góry dziękuje za pomoc i zycze wszystkim wygrania wojny z pryszczami

StOmIL To WiArA KtÓrA ŁąCzY Ta MiŁoŚć NiGdY SiE NiE SkOńCzY

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to nerwica? :-)

Następny temat

Potliwosc

WHEY premium