SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

INTERPRETACJA - badania lab, usg, rtg, inne Q/A

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 663775

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 506 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12784
Badania watroba + tesc, celem jest sprawdzenie czy da rade zrobic cykl prop+wino

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Wyniki w normie , a czy sie da ,czy nie to juz Twoja sprawa i Twoja watroba :)

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1104
rezonans stawu barkowego. jak bardzo poważny uraz ? ktoś wyjaśni w prosty i zrozumiały sposób?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55
Witam.
Tydzien temu miałem robiony rezonans magnetyczny prawego barku. Od dłuższego czasu dokuczał on, w niewielkim stopniu podczas zwyczajnych czynności lecz o wiele bardziej podczas treningów ( trenuję łucznictwo )
Oto wyniki:
Płyn w kaletce podbarkowo-podnaramiennej.
Nieco zwiększona ilość płynu stawowego.
Głowa kości ramiennej wysoko ustawiona w stawie. Przestrzeń podbarkowa w najwęższym miejscu mierzy 5-6mm w czasie badania.
Dyskretne podwyższenie sygnału ścięna m. nadgrzebieniowego w odcinku sytalnym na długość 7mm-cechy częściowego uszkodzenia SST, niewielkiego stopnia.
Niewielka ilość płynu w pochewce ścięgna głowy długiej m. dwugłowego ramienia, które wykazuje podwyższenie sygnału w odcinku bliższym w okolicy przyczepu nadpanewkowego.
Więzadła obrąbkowo-ramienne o zachowanej ciągłości, z niewielką ilością płynu wokół gornego.
Niewielka ilość płynu wokół więzadłą krucz-obojczykowego z podwyższeniem sygnału w okolicy przyczepu do obojczyka.
Więzadło kruczo ramienne prawidłowe.
Podejrzenie uszkodzenia części górnej obrąbka stawowego z linijnym podwyższeniem sygnału w obrazach T2w ciągnącym od przodu ku tyłowi tej części obrąbka.
pytanie moje jest następujące - czy jest to na tyle poważne, by do wizyty u ortopedy( która pewnie będzie za jakiś tydzien, mnie informacja mniej więcej potrzebna jest teraz, ponieważ treningi są cały czas ) zaniechać sportowej aktywności?



Zmieniony przez - fallen w dniu 2014-02-12 23:54:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 749
witam. czy ktos tutaj jest w stanie mi przetlumaczyc na chlopski rozum wynik rezonansu magnetycznego kolana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7
Czy mógłby ktoś mi powiedzieć, czy widać na tym zdjęciu jakieś zmiany/nieprawidłowości?
Mój lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku i dał leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.
Według niego wszystko w porządku, tylko że kolano czasem boli, przy prostowaniu głośno coś w nim strzela, prawie za każdym razem. Nawet jeśli czasem nie ma tego odgłosu, to i tak czuję, że mi przeskakuje przy każdym wyprostowaniu, zdarza się, że przy zginaniu też. Gdy staję na tę nogę, schodząc z czegoś o wysokości m.w. 50 cm, słyszę i czuję "chrupnięcie" i lekki ból.
Mam też wrażenie, że jest lekko przesunięte do środka, nie mogę nosić spodni z mało elastycznymi i dopasowanymi nogawkami, bo odczuwam dyskomfort. Tak samo, gdy leżę na brzuchu i kolano dotyka łóżka...

Będę wdzięczna za każdą opinię! Z góry dziękuję


1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 58
Witam
Około pół roku temu zauważyłem u siebie większe zmęczenie niż normalnie, straszną potliwość, apatyczność, spadek libido i brak porannych erekcji(nigdy nie brałem sterydów). Poszedłem z tym do lekarza endokrynologa. Kazał zrobić wyniki wyszły takie(jak znajdę to dodam wszystkie dokładnie)
W środku normy:
TSH
LH
FSH
SHGB
KORTYZOL
a na pograniczu:
estradiol 42pg/ml (7.63-42.6)
Testosteron 4.48 ng/ml (2.59-9.79)
Prolaktyna 15.20 (4.04-15.2)
Przypisał mi norprolac 75mg pół tabletki
po 4 miesiącach kazał zrobić tylko teścia estro i prolaktynę(normy takie same)
prolaktyna 6,0
testosteron 13,48
estrogen 155
Minimalnie lepiej się czuje ale osoba która ćwiczy regularnie od 12 roku życia powinna być bardziej rześka chyba tym bardziej ze kiedys bylem bardziej nadpobudliwy.
Pytanie brzmi do jakiego lekarza z tym iść? bo mój endokrynolog się nie sprawdza, może androlog? Zna ktoś w Lubuskim lum Wielkopolskim godnych polecenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 341 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8739
Rtg barku,bark boli,niby coś z więzadłami lub ścięgnami czekam na wizytę u ortopedy.Zdjęcie moim zdaniem niewyraźne.Jak to wygląda waszym zdaniem?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1828 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9075
Mam takie pytanie od siebie. Ostatnio cos stworzylem z kolanami prawdopodobnie jezdizlem na zbyt wysokim siodelku teraz to zmienilem jest dobrze kolana przestaly boles, ale chcialbym sie udac na jakies badania typu rezonans, usg i tomografia.

Czy jak pojde do Ortopedy na NFZ = miech czekania i mu powiem o co kaman to on zleci mi takie badania ofc. wszystko na NFZ, zeby zobaczyc czy wszystko jest OK?

dobre decyzje dojrzewają powoli...

Nowy sezon.
Nowe cele.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 8678 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160898
moze ktos pomoc?

...:::Every Dream Has A Beginning:::...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na wągry?

Następny temat

prosze o pomoc/ kontuzja reki?

WHEY premium