SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

INTERPRETACJA - badania lab, usg, rtg, inne Q/A

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 663787

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Raczej na początek zrobiłabym zwykły kortyzol. Ze śliny też jest, ale to już dość drogie badania. Do tego równocześnie z kortyzolem i DHEAS LH, FSH, SHGB.
Jeśli chodzi o badania to zrób DHEA. To już wystarczy, by coś stwierdzić.
Co do tarczycy, często TSH wychodzi prawidłowe, a konwersja kuleje, dlatego do "pełnego" obrazu brakuje ft3, ft4. Jak tam są nieprawidłowości, zawsze pogłębia się o antytpo, antytg, czy USG tarczycy.

Wyniki, które wrzuciłeś : limfocyty wysoko świadczą o jakiejś najprawdopodobniej infekcji wirusowej/ bakteryjnej. Ale może być problem własnie z jakaś chorobą autoinmunologiczną, bo widzę, że i CRP i OB w normie.

Mocznik podwyższony moze być "przez" dietę, czesto zbyt dużo białka w diecie powoduje wzrost jego stężenia, ale patrząc na wyniki hormonów (progesteronu) i biorąc pod uwagę, że mocznik jest jednym ze związków, które umożliwiają prace nerek, a funkcją nerek jest, między innymi produkcja substancji naczynioskurczowych np. adrenalinę, noradrenalinę. Dlatego prawdopodobne, że i kortyzol będzie wysoko.
Ale nie ma co gdybać, piszę o przypuszczeniach. Zrób badania i jak będą nieprawidłowości udasz się do lekarza.
Pozdrawiam.


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2017-05-17 13:44:10
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 69 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4490
Akurat fT3 i fT4 są tu najmniej istotne, ale oczywiscie nie zaszkodzi zrobić, chociaż przy wynikach TSH w samym środku normy, trudno tutaj się silić na poczukiwanie subklinicznych nad- czy niedoczynności.

blue_hope

Mocznik podwyższony moze być "przez" dietę, czesto zbyt dużo białka w diecie powoduje wzrost jego stężenia, ale patrząc na wyniki hormonów (progesteronu) i biorąc pod uwagę, że mocznik jest jednym ze związków, które umożliwiają prace nerek, a funkcją nerek jest, między innymi produkcja substancji naczynioskurczowych np. adrenalinę, noradrenalinę. Dlatego prawdopodobne, że i kortyzol będzie wysoko.



Od kiedy to nerki produkuja aminy katecholowe?

Mocznik jak mocznik, bardziej martwiłabym się o kreatyninę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Przy prawidłowym tsh konwersja może leżeć, niejednokrotnie się z spotkałam.

A tutaj co nie co o funkcji nerek :
https://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-nerki

Pozwolę sobie zacytować, akurat taki wpis znalazłam :

"Ich rola polega między innymi na tym, że są one narządem wydalniczym, a to w praktyce oznacza, że usuwają one końcowe produkty przemiany materii oraz nadmiar elektrolitów i wody ze spożytych pokarmów. Tym sposobem regulują one gospodarkę wodno-elektrolitową i kwasowo-zasadową. Do tego produkują one erytropoetynę (pobudza produkcję krwinek czerwonych), 1,25(OH)2D3 oraz substancje naczynioskurczowe (np. adrenalinę, noradrenalinę) i naczyniorozkurczowe (bradykininę, tlenek azotu). Z tego powodu nerki pełnią także rolę wewnątrzwydzielniczą. Kolejną ich funkcją jest również to, że dbają one o prawidłową równowagę w organizmie (homeostaza"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 69 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4490
blue_hope
Przy prawidłowym tsh konwersja może leżeć, niejednokrotnie się z spotkałam.


Oczywiście, temu nie przeczę.

blue_hope
A tutaj co nie co o funkcji nerek :
https://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-nerki 


Polecam bardziej wiarygodne źródło wiedzy: Interna Szczeklika 2016 str. 1362

blue_hope

" Do tego produkują one erytropoetynę (pobudza produkcję krwinek czerwonych), 1,25(OH)2D3 oraz substancje naczynioskurczowe (np. adrenalinę, noradrenalinę) i naczyniorozkurczowe (bradykininę, tlenek azotu). Z tego powodu nerki pełnią także rolę wewnątrzwydzielniczą. Kolejną ich funkcją jest również to, że dbają one o prawidłową równowagę w organizmie (homeostaza)"


erytropoetyna - tak
1,25(OH)2D3 - w nerkach zachodzi hydroksylacja, nie produkcja
substancje naczynioskurczowe - najpewniej chodzi o układ RAA, a nie o aminy katecholowe

http://www.czelej.com.pl/images/file/fragmenty ksiazek/Diagnostyka czynnościowa zaburzeń hormonalnych/roz8.pdf
http://fpn.sum.edu.pl/archiwum/publikacje/2008/publikacja9_nr78_2008.pdf
http://www.biomedical.pl/slownik-medyczny/aminy-katecholowe-134.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Zapoznam się Dziękuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3560
Dziękuje z pomoc, jutro albo w piątek rano zbadam kortyzol oraz DHEA i zobaczymy co tam wyjdzie
limfocyty pewnie są dość wysoko bo na dniach wyleczyłem się z przeziębienia wiec jeszcze jakaś tam końcówka choroby mogła zostać w organizmie.

te wskaźniki związane z nerkami, mocznik i kreatynina tez trochę mnie niepokoją ale myślałem ze mocznik dlatego że białko dość wysoko stoi 2-2,5g na kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
z trawieniem wszystko ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3560
Tzn? Nie przypomina mi się żebym miał problemy z gazami albo z wypróżnianiem, raczej ostatnio jadam źródła białek których nie mam problemu strawić głownie kurczak, jajka, mozarella, WPC, rzadko wieprzowina (bardzo bardzo rzadko wołowina i twarogi bo po nich miałem mega silne gazy więc zrezygnowałem)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Średni LDL i monocyty pod górną granicą normy mogłyby świadczyć o jakimś delikatnym stanie zapalnym na jelitach.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3560
Właśnie nie miałem za bardzo okazji zrobić badań na jelita,
jakie badania byś polecał które najbardziej kompleksowo sprawdzą stan jelit ?

coś tych poniżej ?






Zmieniony przez - klimek91 w dniu 2017-05-17 15:42:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na wągry?

Następny temat

prosze o pomoc/ kontuzja reki?

WHEY premium