SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

INTERPRETACJA - badania lab, usg, rtg, inne Q/A

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 663467

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 133
Witam, to są moje wyniki z rezonansu. Udać sie do lekarza prowadzącego czy od razu do jakiegoś fizjoterapeuty? Obrzękiem wokół srób mocujących przeszczep powinnam się przejąć?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Witam i na wstepie dodam ze nie wiem gdzie najlepiej umiescic pytanie ;) zdrowie/odzywianie/doping imo tu pasuje najbardziej. Rzecz, ktora mnie zastanawia to moj wynik OB. Badania robilem w tym roku cztery razy 2* jako jeszcze 37-latek i 2*jako juz :D 38-latek, tak tlumacze roznice w zakresie ref. I wszylo to tak: 2* 1 zakres 1-8, i nastepne dwa razy rowniez 1 z tym ze zakres byl podany juz 2-8. Pierwsze co sie nasowa to jakies dziwne choroby krwi i dodam, ze tylko przez intensywny trening 6-7 czasami 14 razy w tygodniu oczekiwal bym stanow zapalnych. Tymczasem wynik jw, morfologia bdb Czuje sie rowniez bdb tylko po prostu mnie to zastanawia.
Przyczyn zaczolem szukac w substancjach przeciw zapalnych, antyoksadantach. A wyglada to tak, ze codziennie pije duzo kawy, ze dwie zielone herbaty, ze dwa razy czystek i zenszen, jem 2-5 zabkow czosnku (lub lykam tabsy), leci sporo aakg i alaniny, wit/min - lecial Animal, ograniczylem sie do olimpowskich plus ekstra d3, i magnez; codziennie idzie tez wyciag z jemioly. Co do jedzenia to bialko ze zwierza ok 200gr (swinia, wol, kaczka, czasem indyk) i ok 50gr wpc, wegle tylko z warzyw (bez skrobi i straczkow) 30-120gr, tluszcz 200-300gr - 10gr lniany, 10gr rzepak, 10 mct lub kokos (tam na zimno tl oczywiscie) reszta to smalce. Ilosci na przestrzeni tych paru miesiecy oczywiscie rozne zalznie od celu, ale rozklad ten sam. No i jeszcze codziennie dodaje ostropest i len i to czyba tyle
Czy kawki i herbatki plus suple mogly wywolac az taki efekt przeciw zapalny???

sorki jakby to mialo znaczenie to do nocnych mineralow leci jeszcze gaba, tryptofan,ashwagandha i w calym okresie jakis tesc (500-900/w)

:p nie skoncze tego :D jeszcze co wazne to wg niektorych za duzo pije bo 6l co by moglo miec znaczenie przy tym ob ale raz ze treningow duzo, dwa pracuje przy saunch i temperatura w najchlodniejszym miejscu gdzie sobie przycupne to min 30 stopni.

Zmieniony przez - Krzychu79 w dniu 15.07.2017 18:37:41

Zmieniony przez - Krzychu79 w dniu 15.07.2017 19:54:28

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4523
A przyjmujesz aspiryne (Etopiryne lub inne)? Jako ECA lub samą?

Bóg, Hono(rarium), Ojczyzna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Myslalem juz o tym bo aspiryna dobrze na mnie dziala jak dynka boli. Zdazalo sie wiec 500 raz na tydzien, dwa. Ale do ostatnich wynikow podchodzilem juz majac to na uwadze od 4 tygodni czysty :D Dziwne no nie???

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4523
No to na pewno, aspiryna może wpływać na OB przez może 1-2 doby.
Drugie co mi przychodzi do głowy - to teściu, kilka razy widziałem wzmianki na pubmedzie że istnieje zależność (negative corelation between T a ESR - jak teściu rośnie, to OB maleje). Musiałbyś zmierzyć po odbloku.
1

Bóg, Hono(rarium), Ojczyzna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Aspiryna to Ci pisze, ze nie bo ostatnie badania robile wszystko co mozliwe choc glowny sens byl wlasnie OB dlatego, ze miesiac jej w ustach nie mialem. Ale z testem to ciekawe, poczytam jeszcze. Ja sie zastanawialem czy jednak ogolnie nie dostarczam zbyt wielu przeciwutleniaczy.

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4523
No to przecież potwierdzam, że fakt i że to na pewno nie aspiryna? Nie zrozumieliśmy się.
Z tymi p-utleniaczami rzecz do sprawdzenia - ale zdziwiłbym się. Zastanawiam się jak mogłoby to działać? No ale ja nie lekarz :)

Bóg, Hono(rarium), Ojczyzna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Niskie OB i jeszcze czytac nie umie :D soki ;)

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4523
Nie, czekej - teraz zauważyłem że zabrakło najważniejszego słowa w mojej wypowiedzi, miało być "No to na pewno nie*" - znaczy czytasz w porządku, tylko te OB masz do du*y :D

Bóg, Hono(rarium), Ojczyzna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
ja nie widzę żadnego problemu. Nie da się na podstawie samego wyniku OB stwierdzić niczego konkretnego. Sam wcześniej ćwicząc dość intensywnie OB również miałem naprawdę nisko. Jeśli chcesz sprawdzić czy coś się dzieje, to CRP będzie lepszym wyznacznikiem, do tego morfologia i wtedy ewentualnie można pytać


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-07-16 10:45:48
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na wągry?

Następny temat

prosze o pomoc/ kontuzja reki?

WHEY premium