SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

INTERPRETACJA - badania lab, usg, rtg, inne Q/A

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 665777

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 122 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3388
Owszem problem leży także w lh fsh i prolce. Wszystkie trzy cały czas dolne widełki lub poniżej normy. Gino i lipo raczej wcześniej miałem lekkie ale wielkiego problemu z tym nie mam. Libido jest lecz brak porannych erekcji i brak motywacji do działania, zmęczenie.
Potem wrzucę badania i opiszę problem dokładnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Witaminę D zbadać warto.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 122 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3388
Tak więc +/- 8 miesięcy temu wybrałem się do endokrynologa,
TSH miałem wywalone do 10 (gdzie skala to ~1-4,5), Teść poniżej normy grubo. Całość w tym teamacie: https://www.sfd.pl/Interpretacja_badań_hormonalnych-t1152893.html
Zmieniłem lekarza bo by mnie chemicznie wykastrował teściem 100ml/week (stwierdził bezpodstawnie niepłodność, robiłem badania i płodny jestem w 100%)
Udałem się do androloga, na początek poleciałem Provironen 75mg/e1d + Clomid 50mg dziennie.
Libido, siła, motywacja poleciała do góry, na siłowni rekordy poszły ostro do góry.
Po miesiącu na tym zrobiłem badania estro spadło, teść podbity do 600 prawie - niby super.
Druga wizyta, powoli schodzimy z provironu 50mg/d1d potem 25mg e1d i clomid jeszcze na zbicie estro (kolejny miesiąc).
Nie wiem czemu mi przepisał HCG w ogromnej ilośći, Ovitrele 18000 jednostek(! wbijane 3000-3500 co 3/4 dni). Samopoczucie było spoko, po 3-4 tygodniach zrobiłem badania które wyniki macie poniżej.
Słabo troche, i odpuściłem temat na jakieś 2 miesiące. Planuje uderzyć do androloga znów w najbliższym czasie.
Dlatego zadałem pytanie o BF i wpływ na hormony - brak u mnie diety, lecz treningi na siłowni coś tam podtrzymują samopoczucie.
Lecz jest coraz słabiej + ciągle brak porannych erekcji (ogólnie z erekcją nie ma większego problemu, ale wiadomo różnie bywa z tymi wynikami)
Co Panowie poradzićie?
Wiek 27 lat, 120kg 180cm wzrostu
Pozdrawiam :)

EDIT: Co do witaminy D3 to suplementuje ją cały czas 4000mg dziennie wg zaleceń endokrynologa (robiłem "szokową" terapie biorąc 10000/dzień przez miesiąc). Ogólnie TSH ogarnięte, pozostały inne hormony.





















Zmieniony przez - madiano w dniu 2018-04-18 21:55:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 718 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34043
O f***, miałem mega podobną sytuację TSH- 8, teściu leżał i kwiczał, prolka pod sufit ale mi zdiagnozowała niedoczynność tarczycy na podstawie dużego tsh i obrazu usg (niby była słaba echogeniczność) glukoza podobnie jak u ciebie w górnych widełkach, i o tyle o ile teraz mam wiecej energii to libido takie se + brak jakieś motywacji. Co przepisała ci endo? tylko tą wit D?

"Bo wykonać mi trzeba dzieło wielkie, pilne,
Bo z tych kruszców dla siebie serce wykuć muszę,
Serce hartowne, mężne, serce dumne, silne."
Leopold Staff - Kowal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ja napisałabym coś na temat wrzucaniu komuś supli, bezpodstawnie. Wykonuje się najpierw badanie witaminy i wtedy wrzuca się ilość jednostek, a nie na oko celuje się w szokowe terapie (które mają uzasadnienie), albo standardowe 4tys.
Kolejna sprawa - dieta na pewno do zmiany - dietę ma każdy, tylko nie każdy dobrą - jeśli będziesz chciał dietę, zapraszam do działu Odżywianie i Odchudzanie.
Ponadto miałeś USG tarczycy? Konwersję hormonów tarczycy na pewno warto poprawić, wpływ na to ma również dieta poniekąd.
No i wrzuciłabym do badania jeszcze insulinę, ale też ACTH, DHAS.

A co do badań zastanawia mnie tylko poziom LH i poziom testosteronu, bo zawsze gdy poziom testosteronu spada, poziom LH się podnosi, są wzajemnie zależne. Dlatego warto tutaj hormony przysadki i podwzgórza zbadać. O tym, że coś tam się dzieje świadczy też niski poziom prolaktyny. Chociaż tutaj profil nerkowy też warto zerknąć.
I ogólnie dojść do tego, co się dzieje - bo wrzucanie leków od razu bez konkretnej diagnozy - jest dla mnie strzałem w kolano


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2018-04-19 09:44:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 122 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3388
Miałem USG tarczycy i jest bardzo malutka, nie wykształciła mi sie i do końca życia na lekach lecę.
Od Endo biorę 100mg euthyroxu i 37mg novothyralu dziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Pal lich z wielkością, ale guzków nie ma? O to pytałam bardziej.
Moja też jest małą, niż "norma" kobiet, ale to nie ma wielkiego związku (tak mówi moja endo)


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2018-04-19 09:57:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 122 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3388
Nie, nie ma żadnych guzów, jest po prostu nie wykształcona:) 3 razy mniejsza niż powinna.
Do jakiego lekarza się udać? Raczej tego wszystkiego Endo nie ogarnie.
Jakie hormony przysadki zbadać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 718 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34043
blue_hope Powiedz mi a jest możliwość że mam niedoczynność spowodowaną autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy obraz USG na to wskazuje (slaba echogeniczność, zwłóknienia) a przy badaniu przeciwciał nic nie wyszło... ba ft3 i ft4 w normie, tylko TSH wysoko (8) USG tarczycy skopane + objaw brudnych kolan no i objawy typowe dla niedoczynności?

"Bo wykonać mi trzeba dzieło wielkie, pilne,
Bo z tych kruszców dla siebie serce wykuć muszę,
Serce hartowne, mężne, serce dumne, silne."
Leopold Staff - Kowal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
madiano
Nie, nie ma żadnych guzów, jest po prostu nie wykształcona:) 3 razy mniejsza niż powinna.
Do jakiego lekarza się udać? Raczej tego wszystkiego Endo nie ogarnie.
Jakie hormony przysadki zbadać?


Na pewno zerknęłabym w ACTH, DHAS, GH.

Co do lekarza - poszukaj w swojej okolicy specjalisty androloga - endokrynologa, sporo panów ma taką specjalizację. Na stronie znanylekarz.pl na pewno coś znajdziesz u siebie, kogoś kogo polecają.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na wągry?

Następny temat

prosze o pomoc/ kontuzja reki?

WHEY premium