SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

INTERPRETACJA - badania lab, usg, rtg, inne Q/A

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 527127

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1966
Nie jestem ortopeda , robie specjalizacje z innej dziedziny medycyny ;) Wydaje mi sie ,ze jednak torebka sie regeneruje dosc dlugo.

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10771 Napisanych postów 47050 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
---

Zmieniony przez - CountryBoy w dniu 2012-12-02 15:08:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 25 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 203
Witam, miałem ostatnio robiony rezonans i w wyniku mam coś takiego :
" Nieco wyższe niż przeciętnie, o równych zarysach chrząstka stawowa rzepki. Drobne zmiany degeneracyjne (nieco podwyższony sygnał) rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej, bez widocznych w MR szczelin w jej obrębie " reszta więzadła itp w normie...

Konieczna artroskopia będzie ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10771 Napisanych postów 47050 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie jestem lekarzem, ale w tym wyniku nie ma nic co by mogło budzić niepokój. No chyba ze masz cos z tą nogą (nie umiesz chodzic, blokuje się itp.) Jak więzadła całe, rzepka i chrząstak ok i lekko zmieniano łąkotka - to możesz być spokojny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie blokuje mi się ani nic , czasami jest lekki ból do zniesienia, z tygodnia na tydzień coraz mniejszy. Niepokoi mnie tylko to że kolano mogę za bardzo wyprostować tzn. do tyłu bardziej mi się wygina niż zdrowe, czym to może być spowodowane?

A co do zmienionej łękotki to się sama naprawi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
To że się wygina bardziej od zdrowego - ja tak mam od zawsze :D Co do łąkotki - masz " Drobne zmiany degeneracyjne", wiec zadnego pekniecia raczej nie ma. Dla przykładu podam że ja mam "niewielkie poziome uszkodzenie tylnego rogu" i 3 lekarzy powiedziało że artroskopi nie będzie, bo uszkodzenie jest małe i nie przeszkadza i nie warto tego ruszac.. Tak wiec wszystko zalezy od tego co powie Ci lekarz, ale bardzo przypuszczam że artroskopi nie będziesz miał. Daj znac pozniej na priva albo cos, co powiedział lekarz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dokładnie jak powiedział CountryBoy. Atroskopie szkoda robić. Dostałem skierowanie na fizykoterapię i po mam iść żeby sprawdzić czy pomogła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Ja tak samo. Robię teraz fizykoterapie, a jak skoncze to mam się pokazac i powiedziec czy dalej cos mi przeskakuje/strzela czy sie uspokoiło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
i też masz jonofreze, wzmacnianie mięśnia czworogłowego ???

Ja mam mieć podawany lek przez skórę sół czy coś takiego. Country pomoaga to coś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Narazie za wczesnie na poprawe. Na pewno przyspieszy mi to regenereacje wiezadła pobocznego. Jak narazie moje kolano nadal przeskakuje/trzaska ale musze czekac.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na wągry?

Następny temat

prosze o pomoc/ kontuzja reki?

aerofull