SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST- plany użytkowników + teoria

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 107947

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 308 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16369
Dzięki za wasze wypowiedzi napewno się przydadzą więc tak:

kermit może ma i racje z takim ułożeniem planu,martwy ciag robie po to aby dobrze przetrenoeać dolna część pleców,same przysiady to chyba troche za mało.

NIE WIDZĘ NI NA ŁYDKI?

Więc jest taka sprawa:
Łydki i tak mam nie małe jak poruwnywac do innych partii mięsni(ponad45cm)ale to nie jest główny powód dla którego wywaliłem je z treningu ,nie posiadam zbyt wielu ciężarków niewiele ponad 100kg i musze je z takim ciężarem katować do pełnego zmęczenia jakieś 30-40 powtórzeń i nie mogłem sie zdecydować jak rozłożyć ilość powtórzeń na kolejne minicykle 15-10-5-5
więc je wywaliłem.

---------------------------------------------------------------------------
pierwsze dwa cwiczenia sie dubluja , wywalilbym drugie bo pierwsze jest bardziej ogolnorozwojowe

TU JEST TAKA SPRAWA ŻE POSIADAM TYLKO SZTANGE I SZTYANGIELKI I NIEMOGŁEM NIC WIĘCEJ WYMYSLEC

---------------------------------------------------------------------------
dodalbym jedna serie sciagania drazka wyciagu ( na najszerszy samo wioslowanie to imho za malo )
POMAŻYC!!!TEŻ BYM CHCIAL ALE NIE POSIADAM TO TYLKO PIWNICA A NIE (PRAWDZIWA) SIŁKA CHOCIAŻ I TAK JESTEM Z NIEJ DUMNY!!!!!!!


---------------------------------------------------------------------------
mysle ze 3 serie na czworoglowy przy tylko jednej na dwuglowy (martwy) to troche dysproporcjonalnie

WYMYŚLCIE MI COS ZE SZTANGA LUB SZTANGIELKAMI NA DWUGŁOWY TO BEDE DZIEKOWAŁ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
Więc jest taka sprawa:
Łydki i tak mam nie małe jak poruwnywac do innych partii mięsni(ponad45cm)ale to nie jest główny powód dla którego wywaliłem je z treningu ,nie posiadam zbyt wielu ciężarków niewiele ponad 100kg i musze je z takim ciężarem katować do pełnego zmęczenia jakieś 30-40 powtórzeń i nie mogłem sie zdecydować jak rozłożyć ilość powtórzeń na kolejne minicykle 15-10-5-5
więc je wywaliłem.

MOZESZ STAC NA JEDNEJ NODZE WTEDY CIEZAr JAKI BIERZESZ JEST 2X SILNIEJSZYM BODZCEM , ROBI SIE TO TAK STAJESZ NA JEDNEJ NODZE PRZY JAKIEJS FRAMUDZE ZEBY SIE CZEGOS CHWYCIC JEDNA REKA , DO DRUGIEJ CIEZAR , PODKLADKA POD STOPE I JAZDA
--------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------
TU JEST TAKA SPRAWA ŻE POSIADAM TYLKO SZTANGE I SZTYANGIELKI I NIEMOGŁEM NIC WIĘCEJ WYMYSLEC

aha no to OK , chociaz chyba 2 seire przysiadow by wystarczyly
---------------------------------------------------------------------------
dodalbym jedna serie sciagania drazka wyciagu ( na najszerszy samo wioslowanie to imho za malo )
POMAŻYC!!!TEŻ BYM CHCIAL ALE NIE POSIADAM TO TYLKO PIWNICA A NIE (PRAWDZIWA) SIŁKA CHOCIAŻ I TAK JESTEM Z NIEJ DUMNY!!!!!!!

wystarczy drazek mozesz sie na nim podciagac - jesli brak ci sily to pomagac sobie nieco nogami , jesli masz jej nadmiar to doczepiasz ciezarek do paska , niezbyt to komfortowe , ale jak nie masz wyciagu to podciaganie imho musi byc !


---------------------------------------------------------------------------
mysle ze 3 serie na czworoglowy przy tylko jednej na dwuglowy (martwy) to troche dysproporcjonalnie

WYMYŚLCIE MI COS ZE SZTANGA LUB SZTANGIELKAMI NA DWUGŁOWY TO BEDE DZIEKOWAŁ

martwy na prostych !!!
mozesz tez uginac nogi stojac z przywiazanymi ciezarkami do kostek - tak zaczynala moja dziewczyna gdy martwy byl dla niej jeszcze za ciezki a dwojki cwiczyc trzeba !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
Z łydkami rozumiem w sumie i tak masz duze Jak skołujesz obciązenie to w tedy mozna pomyslec. Mogłes tez łydki robic np 25, 20, 15 15 powtórzeń

Axel, chwytajac ciezar w jedenj rece nie nałozy go zbyt wiele, napewno nie wiecej niz 100 kg, bo ciezako utrzymac w jedenj rece taki ciezar, i jeszcze ciezej go nałozyc na sztangielke


"pierwsze dwa cwiczenia sie dubluja , wywalilbym drugie bo pierwsze jest bardziej ogolnorozwojowe

TU JEST TAKA SPRAWA ŻE POSIADAM TYLKO SZTANGE I SZTYANGIELKI I NIEMOGŁEM NIC WIĘCEJ WYMYSLEC"

-- moze spróbuj sam przysiad, jezeli uwazasz ze za mało tgo jest to zostaw hack przysiady.


"WYMYŚLCIE MI COS ZE SZTANGA LUB SZTANGIELKAMI NA DWUGŁOWY TO BEDE DZIEKOWAŁ"
-- mozesz pokombinowac tak jak mówi axel, z tym ze przy duzych ciezarach to moze byc nie wygodne i mozna sobie nogi poobijać, ewentualnie spróbuj jakąś prowadnice zrobić... Jezeli nie dasz rady nic z tego wymyslic, to rób ten martwy ciag, albo na zmiane, tzn na jednym treningu przysiady a na drugim martwy ciag, albo zastosuj taki układ martwego i przysiadów jak podał axel. TYLKO UWAZAJ PRZY TYM!!! JEZELI POCZUJESZ ZE COS JEST NIE TAK, POCZUJESZ ZE DOLNY ODCINEK JEST ZA SILNO OBCIĄZONY OD RAZU PRZERYWAJ!!!

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
caly problem ( i jedyny ! ) z HST polega na tym ze do obciazena jednak trzeba miec dostep i to w miare boigatego zeby sie dalo robic precyzyjne skoki , na tym polega specyfika tego treningu

robienie go nie dochodzac do maksow czy bez skokow mija sie z celem

wyglada na to ze faktycznie musisz wylaczyc lydki z hst i np. robic je w zwykly sposob po treningu wlasciwym - tak jak brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 308 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16369
MOZESZ STAC NA JEDNEJ NODZE WTEDY CIĘŻAR JAKI BIERZESZ JEST 2X SILNIEJSZYM BODZCEM , ROBI SIE TO TAK STAJESZ NA JEDNEJ NODZE PRZY JAKIEJS FRAMUDZE ZEBY SIE CZEGOS CHWYCIC JEDNA REKA , DO DRUGIEJ CIEZAR , PODKLADKA POD STOPE I JAZDA

Próbowałem ale odpada - zrobiłem parę wznosów na palce i wtedy wielkie buuumm ręce mi nie wytrzymałe a sztangielka omineła moje stopy dosłownie kilka milimetrów a że ćwicze na boso więc nie było by zacieka wie , próbowałem ze sztanga ale ciężko złapać równowagę.
--------------------------------------------------------------------------

wystarczy drazek mozesz sie na nim podciagac - jesli brak ci sily to pomagac sobie
nieco nogami , jesli masz jej nadmiar to doczepiasz ciezarek do paska , niezbyt to komfortowe , ale jak nie masz wyciagu to podciaganie imho musi byc !

RACZEJ Z TEGO ZREZYGNUJE BO BĘDZIE CIĘZKO TRENOWAC TO W CYKLU HST

--------------------------------------------------------------------------
martwy na prostych !!!

DOBRZE ZNAM TO ĆWICZENIE A TO DLATEGO ŻE JE ROBIŁEM NA KAZDYM TRENINGU NÓG PRZES JAKIEŚ PÓŁ ROKU ALE Z NIEGO ZREZYGNOWAŁEM A TO DLATEGO ŻE MI STRASZNIE ZACZEŁY ROSNAC POŚLADKI(ZATO WTEDY BYŁY TWARDE JAK KAMIEŃ) TYLKO DO KOŃCA NIEWIEM POCZYM TO BO WTEDY WYKONYWAŁEM RÓWNIEŻ PRZYSIAD ZE SZTANGA DO SAMEJ ZIEMI I PÓZNIEJ WYCZYTAŁEM ZE MARTWY I TE PRZYSIADY POBUDZAJA POSLADKI WIEC JE WYWALIŁEM
---------------------------------------------------------------------------

moze spróbuj sam przysiad, jezeli uwazasz ze za mało tgo jest to zostaw hack przysiady.

CHYBA I TAK ZROBIE BO PO SAMYM SPRAWDZANIU MAXÓW 15-10-5 NA NOGI MIAŁEM WIELKIE TRUDNOSC Z PORUSZANIEM SIĘ ZWŁASZCZA Z RANA (DAWNO TAKICH ZAKWASÓW NIE MIAŁEM) A TAK SWOJA DROGA TO MOJE NOGI SUPER REAGUJA NA JAKIEKOLWIEK CWICZENIA CO BYM NIE ROBIŁ TO I TAK ROSNA.

--------------------------------------------------------------------------
A TAK NA KONIEC TO W CZWARTEK SKONCZYŁEM SPRAWDZANIE MAXÓW I TERAZ 8 DNI PRZERWY DO PIATKU I ZACZYNAM TRENING (NIEWIEM JAK JA TO WYTRZYMAM)
NO TO DZIĘKI CHŁOPAKI!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
sd powinno trwac 9-12 dni

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 308 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16369
ale ja teraz nie miałem normalnego cyklu
po miesięcznej przerwie poszłem dwa razy na siłke i zwatpiłem gdy poczytałem o hst więc zrobiłem sprawdzanie maxów i tyle było ćwiczenia wiec mieśnie napewno niesą przemeczone no to 8 dni chyba powinno starczyc(przeciez to tylko o 1 dzień mniej niz powinno byc i tak mi pasuje akurat rozkład dni pią-ndz-wto)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
zrobisz jak uwazasz, skoro faktycznie miałes taka przerwe to powinno byc dobrze

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
w takim wypadku spokojnie mozesz skrocic przerwe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej chlopaki!
Podoba mi sie ten pomysl z tym treningiem.

Dzis chce isc na silke by sprwadzic swoje maksy

Obawiam sie jednak,ze jesli wybadam maksy dla 15. to nie bede mial juz tyle sily by dokladnie zobaczyc ile dam na maksy dla 10 i 5.

Jak to rozwiazac!

Naczytalem sie na temat tego treningu juz bardzo duzo.
Pokazujecie wiele przykladow cwiczen.
Moj problem polega na tym,ze mam dostep do wolny ciezarow jak i maszyn(wszystkich),ale nie mam partnera.
Dlato nie wiem jaki program treningowy mam sobie ulozyc.

Pozdrawiam -ATP
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Maślanka i Laktoza?

Następny temat

Technika Super Slow

WHEY premium