SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST- plany użytkowników + teoria

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 107995

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 165 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2451
Known Performance - wyniki ktore znasz
nRM Weight - maksymalny ciezar z jakim jestes w stanie wykonac dana liczne(n) powtorzen
Reps - liczba powtorzen (n)
Desired Performance - to co chcesz osiagnac
# of reps you wish to perform - ilosc powtorzen jakie chcesz wykonac
OR Weight you wish to use - lub ciezar jakiego chcesz uzyc

Predictions - przewidywane wyniki
Max. weight you can use - maksymalny ciezar jaki mozesz uzyc (jezeli wczesniej wpisales ilosc powtorzen jakie chcesz wykonac)
Max. reps you can perform - maksymalna ilosc powtorzen jaka mozesz wykonac (jezeli wpisales ciezar)

Pamietaj ze sa to wyniki tylko przyblizone ! Sa tam trzy rozne prognozy (wyliczone wg. proznych rownan) i mi czasem sprawdzala sie jedna czasem inna a czasem zadna nie byla prawidlowa (zalezy od cwiczenia i innych rzeczy).

Mam nadzije ze wszystko bedzie teraz jasne, nie jest to dokladne tlumaczenie z ang. a raczej wytlumaczenie.
Jak cos jeszcze nie kumacie to pytajcie.
Adres kalkulatora mam od Binia.

Pozdro

There are 10 kinds of people: understand binary code and do not.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 151 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8757
Ok.Dzieki za wszystko

"Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1322 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9156
Jesli chodzi o ostatnia faze HST, te negatywne 5 ruchow, to jaki mniej wiecej mam sobie ciezar dobrac? taki, zebym podniosl sam raz, a 4 z pomoca kogos, taki ktory podniose sam 2 razy, a 3 pomoze ktos itd.
Czytalem, ze po HSt znacznie wzrasta sila. Do tej pory zrobilem 2 tygodnie "15" i 2 tygodnie "10" i niestety sily nie widze :( Mam nadzieje, ze wzrost sily zwiazay jest glownie z negatywnymi ruchami?

Astutus

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 165 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2451
Do negatywow dobierasz taki ciezar aby byc w stanie wykonac samodzielnie maksymalnie 2 powtorzenia lecz wykonujesz 5 powtorzen bo przy "podnszeniu" pomaga partner. Pamietaj aby nie dac ciezarowi "opadac" zbyt szybko - musisz stawiac opor sile grawitacji - faza negatywna ruchu powinna trwac wzglednie dlugo (ok 2-4 sekund w zaleznosci od cwiczenia)
Mimo iz celem HST jest rozrost miesni to jednak faktycznie wiele osob zauwaza "efekt uboczny" ;) jakim jest przyrost rowniez sily.
Mozna to poznac po tym ze jezeli dobrze sprawdziles maksy i powiedzmy twoj maks dla wyciskania byl dla 10 powtorzen 50kg to na koncu cyklu 10-tek kiedy cwiczysz z 50kg i zrobisz 10-te powtorzenie to czujesz ze masz jeszcze troche sily i moglbys zrobic 11-sty raz. Jednak tego nie rob - wykonuj taka liczbe powtorzen i takim ciezarem jak wyliczyles wczesniej.
Czy napewno zrobiles SD przed rozpoczeciem treningu metoda HST? Ile ona trwala - byc moze nie dopilnowales tego i stad brak przyrostu sily?

There are 10 kinds of people: understand binary code and do not.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1075
witam,

zajrzalem tu... poczytalem... i sie przekonalem, ze trzebaby sprobowac :)

traning "zerzne" od jednego z kolegi z poprzednich postow :)

mam pytanie co do negatywow... raz przeczytalem, ze ktos napisal, ze w tym mikrocyklu powinno stosowac sie skok ciezarow a potem ktos napisal, ze jednak nie... wiec nie wiem... jak bedzie cykl negatywow to dobieram sobie cieazr ktory udzwigne 2x i ten ciezar utrzymuje przez wszystkie 6 treningow czy mam przeliczyc ten ciezar 5% roznicami na 6 kolejnych treningow?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 7435 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26133
przez wszystkie 6 z tego co pamietam

"POZWOL MI ZWYCIEZYC, A JESLI NIE ZDOLAM, POZWOL MI BYC DZIELNYM W MEJ WALCE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1075
(1) ------PLAN--------

Nogi
1-przysiady ze sztanga
2-uginanie nog

Klatka
3-wyciskanie sztangi na plaskiej
4-wyciskanie hantli na skosie

Plecy
5- (???)
6- (???)

Barki
7-wyciskanie z przodu
8-unoszenie ramion w bok

Biceps
9-uginanie ramion ze sztanga

Triceps
10-pompki na poreczach (???)


(2) ------PYTANKO--------

2.1 Pytanie co do planu, jakie zrobic cwiczenia na plecy?
2.2 Co do tricepsow i pompek na poreczach- zrobie okolo 15 powtorze w serii wiec to bylby 6 trening w 2 tyg. cyklu... a co z 1 treningiem w tych dwoch tygodniach? Jakos nie odejme sobie ciezaru :/ Co zrobic? :) Zmiana cwiczenia czy mozna jakos inaczej zaradzic bo lubie to cwiczenie.

(3) ------PYTANKO--------
3.1 W tym tygodniu chcialbym sprawdzic swoje max, tzn jutro pojade na silownie i to uczynie dla 15. Czy w trakcie SD moge sobie cwiczyc sam brzuch?

To narazie chyba tyle... gdzie mr. kanearek i mr.B :) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
przy negatywach ciężar sie nie zmienia, dobieramy taki aby wykonać 2 powtózenia smodzielnie i 3 z pomocą.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1322 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9156
Hmm tak sie zastanawiam jaki trening po HSt robic, zeby ustabilizowac ta nowonabyta sile? Mysalem nad treningiem objetosciowym, czy moze ktos sie wypowiedziec co o tym sadzi?
Robie wlasnie HSt zostaly mi ostatnie 2 tygodnie negatywnych powtorzen. Wybierajac ten trening mialem na celu zwiekszenie sily, ale w wiekszym stopniu zyskalem przyrost masy miesniowej (ponad 5 kg wiecej waze). Sile tez zyskalem po 6 tygodniach: klatka: odzyskalem 5 kg na plaskiej i skosnej + 5 kg nowonabytej sily; barki: wyciskanie zza glowy tylko 3 kg wiecej; plecy: martwy ciag: 10 kg, sciaganie drazka wyciagu gornego 0; biceps -> podrosl troche, sila minimalnie skoczyla, triceps: nie zauwazam; nogi: nie robilem hst dla nog, gdyz nogi narazie nie potrzebuja u mnie wymyslnego treningu. To tyle, czytalem w paru wczesniejszych postach, ze cwiczacym nie poszla masa. Moze zle jedliscie? Ja konsekwentnie trzymalem diete (3100 kcal, 55% weglo, 35% bialka, 10% tluszcz) i efekty przyszly chodz ich nie chcialem.

Astutus

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
HST jest na mase, siła to skutek uboczny

Pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Maślanka i Laktoza?

Następny temat

Technika Super Slow

WHEY premium