SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FC Barcelona vol 3.

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 204244

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 358
Ładnie go żegnają, chociaż dla mnie najlepiej zrobił to Messi strzelił kolejne cztery bramki jedną z nich zadedykował Guardioli - chyba pierwszą i łącznie ma ich w lidze już 50 a to jest niesamowity wyczyn

Oglądaj skróty meczów http://stadiony-swiata.pl/ kibicuj swojej drużynie w europejskich pucharach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17460 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196517
Messi może przebić strzelecki rekord Pele
Pele przez wielu fachowców jest uważany za najlepszego piłkarza w historii futbolu. Coraz więcej zwolenników do przejęcia tego zaszczytnego miana ma jednak gracz FC Barcelony, Leo Messi. Jeśli Argentyńczyk w kolejnych latach będzie imponował formą ze swoich czterech poprzednich sezonów to zdetronizuje legendarnego Brazylijczyka, przynajmniej pod względem zdobytych goli.

Jakiś czas temu Pele zapowiedział, iż Messi będzie od niego lepszy jeśli... "strzeli 1283 gole." Mający wyraźny kompleks Argentyńczyka 70-latek oficjalnie strzelił jednak 'zaledwie' 753 bramki. Zapytacie, gdzie podziała się niemal druga połowa? Odpowiedź znajdziecie tutaj. Okazuje się bowiem, iż ok 500 swoich goli Pele zdobył... w meczach towarzyskich.

O Messim goniącym legendę Canarinhos pisze Marca. Według madryckiego dziennika, Leo utrzymując formę z czterech ostatnich sezonów bez najmniejszych kłopotów przebije Brazylijczyka, który w 813 oficjalnie rozegranych meczach (722 w klubie, 91 w reprezentacji) strzelił 753 gole (676 dla klubu, 77 dla reprezentacji). Średnia strzelanych bramek przez Pele to 0,92 gola na mecz.

Messiemu do 70-latka jeszcze sporo brakuje, jednak La Pulga ma dopiero 24 lata. Jego średnia strzelanych bramek za kadencji Pepa to 0,96 gola na mecz. Argentyńczyk zagrał w sumie 401 meczów (327 w Barcelonie) i strzelił 276 goli (24 dla reprezentacji). Wszystko więc w rękach, a raczej nogach Messiego, który przy odpowiedniej formie i regularności może przebić brazylijską legendę.

Obecny sezon jest najlepszym w karierze Messiego. Leo strzelił aż 72 bramki (Pele do takiej liczby nigdy się nawet nie zbliżył), aż 50 z nich to bramki zdobyte w lidze. Do pobicia Pele brakuje mu 477 bramek.

http://polones.bloog.pl/id,6522123,title,Tysiak-Pelego,index.html?ticaid=6e686
^b.dobry artykuł o dorobku strzeleckim Pelego

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Drzwi do szatni Hiszpanów z Irlandczykami
-Puk, Puk
-Kto tam?
-Na pewno nie Puyol "
I tym miłym akcentem można wspomnieć, że Puyol przegapi swoje zapewne ostatnie mistrzostwa europy. Niezwykle wielka strata Hiszpanów, Puyol był ostoją zespołu. A jeżeli na środku będzie Pique i będzie prezentował taką formę jak z ostatnich miesięcy to..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17460 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196517
Ramos w cale nie dużo lepiej się spisuje od Piquebauera,cóż szkoda Carlesa

ONA FM: Wszystkie cele transferowe Barcelony
Podczas letniego okienka transferowego głównymi celami transferowymi FC Barcelony będą środkowy i lewy obrońca. Którzy piłkarze znajdują się w notesie Tito Vilanovy, Andoniego Zubizarrety i Sandro Rosella? ONA FM ujawnia wszystkie kandydatury wraz z krótkim opisem każdego zawodnika. Swoje opinie przedstawia Albert Llimós.
Lewy obrońca:
Gareth Bale: 22 lata. Drogi, bardzo drogi. Za jego transfer trzeba zapłacić ok. 40 milionów funtów. Poza tym... czy Walijczyk pasuje do systemu gry Barcelony?

David Alaba: 19 lat. Reprezentant Austrii. Młody i utalentowany. Bayern zdaje sobie z tego sprawę i o sprzedaży swojego zawodnika nawet nie chce słyszeć.

Guillerme Siqueira: 26 lat. Piłkarz Granady, spodobał się Guardioli. Tani, bardzo tani. Można go kupić za ok. 8 milionów euro. Chyba jednak za słaby na Barcelonę.

Jordi Alba: 23 lata. Zna filozofię Barçy. Świetna kandydatura na pozycję lewego obrońcy, sam chciałby wrócić do stolicy Katalonii. Kosztuje ok. 12-15 milionów euro.
Środkowy obrońca:
Thiago Silva: 27 lat. Szybki, silny i nieźle wyszkolony technicznie. Oficjalnie Milan nie chce słyszeć o jego sprzedaży. Barça ma jednak kilka asów w rękawie. Pierwszym jest Zlatan Ibrahimović za którego Milan musi zapłacić jeszcze 16 milionów euro. 8 milionów płatne do 1 lipca tego roku i kolejne 8 do 1 lipca 2013 roku. Rezygnacja z tych pieniędzy ułatwiłaby negocjacje. Poza tym Barça może zaoferować Seydou Keitę. Wydaje się jednak, iż 16 milionów za Ibrahimovicia mogą być kluczowe.

Javi Martinez: 23 lata. Preferowana kandydatura, ale ciężka do realizacji. Jego mocnym punktem jest wszechstronność, może grać na pozycji stopera i defensywnego pomocnika. Bardzo drogi: 40 milionów euro + podatki, nieopłacalny transfer. By ją nieznacznie obniżyć można 'dorzucić' Oiera, który ma słabość do Bilbao.

Jan Verthongen: 25 lat. Belg, lewonożny z dobrą kontrolą nad piłką. Jest szybki i tani. Za 10-12 milionów można go wykupić z Ajaxu.

David Luiz: 25 lat. Brazylijczyk z Chelsea Londyn. Drogi, nawet bardzo. Silny fizycznie, słabszy piłkarsko. Jego transfer jest trudny do zrealizowania, to własnie wokół niego chcą w Londynie zbudować nową formację defensywną Chelsea.

Etienne Capoue: Wyceniany na 15 milionów euro. 2 lata temu interesował się nim już Txiki. Profilem podobny do Keity.
Napastnik:
O największych nazwiskach nie ma mowy dlatego do Barcelony nie przyjdzie ani Torres, ani Drogba, ani Llorente. Neymar może zagrać dla Barçy, ale dopiero za rok. Kandydatury są dwie:

Van Persie: 28 lat. Drogi, kosztuje ok. 30 milionów euro. Jest piłkarzem Arsenalu, a negocjacje z tym klubem zawsze są ciężkie.

Adrian: 23 lata. Wart 18 milionów euro. Młody, wszechstronny i pasuje do Barcelony. Transfer może ułatwić Botia (wyceniany na 2,5 miliona euro) o którego się stara się Atlético. Adrian może grać na kilka pozycjach

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja mówię mocno obiektywnie. Nie patrząc na drużyny. Z resztą wielu cules przyzna to samo. O wiele lepiej spisuje się Marszczerano niżeli Pique
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17460 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196517
Ja też piszę obiektywnie,Gerard ma słaby sezon w porównaniu do choć by zeszłego(jak już się wydawało że wraca stary dobry Pique to doznał kontuzji) ale trzeba przyznać że Sergio na oś też lubi się ostro pomylić(imo na boku mu lepiej szło) więc nie wskazywał bym że to na pewno Katalończyk będzie odwalał maniane na środku obrony .Co do Masche zgadza się świetny sezon,szkoda tylko że trochę niski jak na oś

FC Barcelona została wczoraj uznana najlepszym klubem na świecie w pierwszej dekadzie XXI wieku przez Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS).

We wczorajszej gali, która odbyła się w hotelu „W” w Barcelonie Duma Katalonii, została wybrana „Najlepszym zespołem na świecie pierwszej dekady (od 2001 do 2010)” i najlepszą drużyną 2011 roku. W ceremonii wzięli udział wiceprezydent klubu Josép Maria Bartomeu, dyrektor Jordi Mestre i dyrektor sportowy Andoni Zubizarreta.

Spośród 37 statuetek, które zostały rozdane tego wieczora, pięć zostało w stolicy Katalonii. Oprócz dwóch wcześniej wymienionych nagród wyróżnieni zostali także i dwaj piłkarze Barcelony oraz trener. Xavi Hernández został wybrany najlepszym rozgrywającym roku 2011, a Lionel Messi najlepszym strzelcem. Co ciekawe, w kategorii rozgrywających Argentyńczyk zajął drugie miejsce za swoim kolegą z zespołu. Odchodzący po tym sezonie Josép Guardiola został najlepszym klubowym trenerem roku 2011 wyprzedzając w tej kategorii José Mourinho.

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 5382 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29608

"Form is temporary,
Class is permanent,
You can't buy class!
Arsenal!"

"I've always said that this kid is engaged to brilliance. How good will he be when he gets married to it" Ray Hudson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 19512 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 126277
Ale pech :/ miesiac przed ostatnia wazna impreza :(

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17460 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196517
Yaya Touré: Barça to klub mojego życia
"Powiedziałem, że wrócę. Barça to klub mojego życia i kocham Barcelonę. Gdybym mógł wrócić, byłoby świetnie", powiedział w rozmowie z RAC-1. Touré zgodził się również z wyborem Tito Vilanovy na nowego szkoleniowca drużyny. "Życzę wszystkiego najlepszego Tito. Jest bardzo dobrym człowiekiem i ma tę samą filozofię, co Pep. Myślę, że Tito będzie bardzo dobrym trenerem dla Barcelony", wyznał.
Jeden z moich ulubieńców,niestety jego powrót jest prawie nie możliwy.
Puyol: Chcę przejść na emeryturę na boisku, nie na stole operacyjnym
Carles Puyol powiedział, że czuje się "bardzo dobrze", a o swojej kontuzji mówi: "Takie rzeczy zdarzają się w futbolu i przychodzą w złych momentach". Jeżeli chodzi o swój występ na EURO był pesymistycznie nastawiony: "Musimy poczekać do zakończenia operacji, ale myślę, że to niemożliwe", powiedział.

"Moim celem jest teraz operacja, a potem powrót na boisko tak szybko, jak to możliwe. Jestem pewny, że wszystko pójdzie dobrze i niebawem powrócę do gry. Nie wiem czy to były moje ostatnie Mistrzostwa, ale na emeryturę chcę przejść grając w piłkę, a nie na stole operacyjnym", zakończył Tarzan.

Liczę że przynajmniej do mundialu w Brazylii dociągnie w tej rep.
Może nie każdy widział;

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 176 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 733
Szkoda że nie pojedzie, mocne osłabienie.

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Szkółka Piłkarska

Następny temat

testy

WHEY premium