SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FC Barcelona vol 3.

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 204219

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1820 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11819
własną twórczość tu już uprawiasz, zresztą każdy interpretuje to jak chce.

Nie rozumiem, czemu nie mogłoby tak być.

Gdyby ktoś nadepnął Ci na głowę, to nie ruszył byś się nic a nic? Cesc leży i nawet żadnego ruchu po tym rzekomym nadepnięciu nie wykonał, więc wątpię żeby coś tam było.

Dlatego mam wątpliwości, ale nie wnikam w to, co on tam robił. Noga Portugalczyka zawędrowała na głowę Fabregasa. Mógł sobie tylko but wytrzeć. Nie mam wątpliwości, że noga Mourinho tam była, a nie powinna. To mi wystarcza.

Przez cały mecz jak widać jedni i drudzy wykonywali gesty, były pchnięcia bezcelowo (vide Messi), a faul Marcelo to był tylko "zapalnik" sytuacji. Powtarzam, każda strona ma część winy po swojej stronie, Real większą, bo to jego zawodnik był "zapalnikiem" sytuacji.

Kiedy już mówimy o przepychance Messiego, to nie widać na filmie Coentrao; nie wiemy co on robi, a zachowanie Benzemy i Messiego wskazuje na to, że jednak coś robi.

Tu się z Tobą zgodzę, ale nie w całości. Masz rację: gesty były po obu stronach, były przepychanki, wykopywanie piłki, ale chamskie faule to domena jednej ze stron. Za bardzo złe stosunki obu klubów w ostatnim czasie odpowiada w głównej mierze Mourinho. Widzimy wszyscy, jak podgrzewa sytuację (Pito Vilanova, spiski z UEFA i UNICEF-em, trzecia grupa trenerów dla Guardioli). Wcześniej czegoś takiego nie było.

Powiem tylko, że nie podoba mi się ta sytuacja. Kluby mogą się nie lubić, mogą rywalizować, ale czemu nie może to być rywalizacja sportowa?

Co do Twojej rady, to jej posłucham. Ponadto nie chcę już kontynuować tej dyskusji, bo nie mam zamiaru psuć dobrej atmosfery między kibicami na forum dla sprawy, która mnie bezpośrednio nie dotyczy. Moje stwierdzenie jest takie: za złe stosunki odpowiada Mourinho, ale powiedzmy, że zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, że każda strona ma część winy po swojej stronie, Real większą, bo to jego zawodnik był "zapalnikiem" sytuacji. Powiedzmy, bo trochę to naciągam. Widzę co się dzieje i zdania nie zmienię.

Jeżeli chcesz ripostować, to proszę. Jeżeli dalsza dyskusja nie będzie konieczna, to się cieszę. Idę zaparzyć sobie melisy i poczytać. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Jeżeli chcesz ripostować, to proszę. Jeżeli dalsza dyskusja nie będzie konieczna, to się cieszę. Idę zaparzyć sobie melisy i poczytać. Pozdrawiam.

ripostować? Ja Ciebie nie atakuje, miałem Cię za obiektywnego forumowicza, ale widzę że ów wymianę postów odczytujesz jako moje ataki na klub z Katalonii i Twoją osobę. Kończę dyskusję, smacznej melisy. Pozdrawiam.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17459 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196514
"Nie przychodzę, aby odesłać Xaviego na emeryturę" cz. II

Czy transfer Ceska Fabregasa oznacza, że Barca ma teraz najlepszą linie pomocy w historii klubu?

"Czas pokaże… Wszystko zależy od wyników i jakości gry jaką zaprezentujemy na boisku. Thiago i ja zostaliśmy zakontraktowani w nadziei, że wniesiemy do zespołu nowe możliwości i zwiększymy rywalizację na pozycjach. Tylko współpracując razem możemy być wielką drużyną. Nie ma większego znaczenia czy będziemy zespołem wszech czasów. Najważniejszą wartość mają występy na najwyższym światowym poziomie, ciągłe zdobywanie tytułów i radość kibiców z naszego stylu gry".

Twoje usługi są potrzebne już teraz. Czy jesteś też inwestycją na przyszłość?

"Mam taką nadzieję. Będę pracować ciężko, aby tak się stało. Jestem jeszcze młodym piłkarzem i najlepsze lata mojej kariery mam przed sobą. Wciąż muszę się wiele nauczyć i przez te lata które mam przed sobą w Barcelonie, chciałbym stać się dojrzałym piłkarzem".

Możemy powiedzieć, że w środku pola Blaugrana ma wręcz nadwyżkę zawodników. Sądzisz, ze każdy z Was ma inny profil i może zapewnić drużynie wiele rozwiązań taktycznych?

"Dokładnie! Jesteśmy piłkarzami, którzy rozumieją futbol w ten sam sposób, ale każdy ma swoje osobiste atuty. Różnimy się bardziej niż ludzie mogliby pomyśleć. Wspólnie stanowimy doskonałą kombinację na najwyższym poziomie, ale musimy to udowodnić na boisku".

Jakiś czas temu mówiono, że Xavi będzie naturalnym następcą Guardioli. Czy w takim razie Cesc Fabregas dostąpi zaszczytu zastąpienia Generała?

"Nie mam pojęcia. Myślę, że Xavi ma jeszcze wiele lat gry na najwyższym poziomie. Nie uwierzylibyście jakie zagrania wykonuje na treningu! Nie przyszedłem, aby odesłać Xaviego na emeryturę. Jestem w Barcie po to, aby grać z nim, walczyć o miejsce w składzie i wygrywać wspólnie trofea. Mógłbym to samo powiedzieć o Andresie i Thiago. Myślę, że wszyscy razem możemy stworzyć wielki zespół. Możemy wspólnie sięgać po najwyższe cele. Wiem, że jesteśmy w stanie to osiągnąć".

Czy Barca może wygrywać tytuły, grając w porywającym stylu do jakiego nas przyzwyczaiła w ostatnich latach?

"Spróbujemy, ale to bardzo trudne zadanie. Drużyny, takie jak Real Madryt, wzmocniły się i chcą nas zrzucić ze szczytu. Nie tylko w Primera Division, ale też w Champions League. Groźnymi rywalami są również Manchester United, Inter Mediolan i cała europejska czołówka. Musimy być ostrożni, zdyscyplinowani i codziennie pracować do ostatniej kropli potu. Nie możemy spocząć na laurach. Jeśli zdekoncentrujemy się za bardzo, rozpoczną się nasze problemy".

Które wspomnienie z gry dla Arsenalu najbardziej utkwiło Ci w pamięci?

"To bardzo trudne pytanie, ale myślę, że najlepiej zapamiętam mój debiut. A to był dzień, którego zupełnie się nie spodziewałem. Byłem jakąś częścią drużyny, aż tu nagle wybiegłem na boisko w pierwszej jedenastce. Moi rodzice siedzieli wtedy na trybunach, więc był to dla mnie i dla nich bardzo spektakularny moment".

Na pewno będziesz tęsknił za Londynem. Chyba jednak krewetki Twojej babci są lepsze od angielskiego jedzenia w pubach?

"Będę tęsknił, ale nic nie może się równać z krewetkami mojej babci. To najsmaczniejsze danie na świecie".

Pytam z ciekawości: dlaczego na Twojej koszulce będzie widnieć nazwisko „FABREGAS”?

"W Anglii piłkarze muszą identyfikować się swoim nazwiskiem, bo tak wyświetlają telebimy i stacje telewizyjne. Gdy debiutowałem w reprezentacji Hiszpanii chciałem, aby na plecach znalazł się napis „CESC”. Niestety gra nie układała się po naszej myśli. Przed Mistrzostwami Europy i Świata, Związek zmienił napisy na mojej koszulce na „FABREGAS” i… wygraliśmy te dwa puchary. Barcelona zamierzała wydrukować na koszulce moje imię. Zdecydowałem inaczej i nie dlatego, że jestem przesądny. Po prostu mam dobre wspomnienia".

Myślałam, że jest inny powód. Nie każdy potrafi wymówić prawidłowo „CESC”.

"To tylko zabawna historia, która nic nie znaczy. Każdy może wymawiać „CESC FABREGAS” jak tylko chce. Nie ma lekarstwa na tego rodzaju błędy. Nie przejmuję się tym, bo wiem, że mówią o mnie".

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1820 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11819
ripostować? Ja Ciebie nie atakuje, miałem Cię za obiektywnego forumowicza, ale widzę że ów wymianę postów odczytujesz jako moje ataki na klub z Katalonii i Twoją osobę. Kończę dyskusję, smacznej melisy. Pozdrawiam.

Absolutnie nie miałem tego za atak, a sam też nie atakowałem. Użyłem słowa "riposta" jako "odpowiedź", a rozmowę chce skończyć, bo po prostu nic ona nie zmieni, a z autopsji wiem, że czasem mogą się one źle kończyć, niekoniecznie za sprawą głównych rozmówców. Dziękuję, melisa dobra.

Zmieniony przez - Kinjo w dniu 2011-08-20 17:27:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17459 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196514



na tym video widac dokladnie jak wielki Mou próbuje kopnac w glowe Fabregasa

Lebron James na treningu Barcelony

Podczas drugiej dzisiejszej sesji treningowej, wizytę piłkarzom Barcelony złożył wyjątkowy gość.

Gwiazda NBA, Lebron James, spotkał się dzisiaj wieczorem z pierwszym zespołem Blaugrany w Ciutat Esportiva. Koszykarz jest obecnie w trakcie tournée po Europie.

Zawodnik Miami Heat przywitał się ze sztabem technicznym oraz z samymi zawodnikami katalońskiego klubu. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć.

Pomimo odwołania pierwszej ligowej kolejki, większość graczy odbyła dziś w całości drugi nieobowiązkowy trening,. Na zajęciach w Ciutat Esportiva zabrakło Maxwella, Alexisa, Afellaya oraz Puyola, którzy nadal leczą urazy. Zawodnicy ci odbyli serię specjalnych ćwiczeń regeneracyjnych.








Rosjanie dają 40 mln euro za Alvesa!

Obrońca FC Barcelony Dani Alves znalazł się na celowniku FC Anży Machaczkała, drużyny z rosyjskiej ekstraklasy. Klub ten za Brazylijczyka jest skłonny zapłacić od 35 do 40 milionów euro.

Prezydent ekipy z Dynamo Stadium Suleiman Kerimov, który zajmuje 118. miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie, a jego obroty sięgają 7,8 bilionów dolarów, - według magazynu Forbes - ma na celu wzniesienie klubu na wyżyny. Do drużyny dołączył nie tak dawno Roberto Carlos (kapitan), a także Jurij Żyrkow. Rosjanie zainteresowani są również Samuelem Eto'o z Interu Mediolan.

Chociaż kwota jest wysoka i zarobki będą mogły kusić defensora, to źródła blisko z nim związane twierdzą, że bardzo trudno będzie go przekonać do przeprowadzki, gdyż z Azulgraną łączy go umowa do 2015 roku.

28-latek jest w życiowej formie i czuje się szczęśliwy na Camp Nou, gdzie jest cenionym i głównym elementem pierwszej jedenastki.

Alves będzie rozpoczynał swój czwarty sezon w Barcelonie i nie wydaje się, żeby myślał o pieniądzach w takim momencie swojej kariery.


Zmieniony przez - Cris Thug w dniu 2011-08-21 15:09:08

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 19512 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 126277
moga sobie dawac i 70 mln , nie dla psa

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 5382 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29608
Ma ktoś zdjęcie Andrzeja i Krystiana stojących z boku przy tej bójce? Ten widok mnie urzekł

jak oni się kurde w reprezentacji wszyscy dogadują
Jak oni robią takie zadymy miedzy sobą to sobie pomyśl co się dzieje jak grają wspólnie przeciwko innym reprezentacjom

"Form is temporary,
Class is permanent,
You can't buy class!
Arsenal!"

"I've always said that this kid is engaged to brilliance. How good will he be when he gets married to it" Ray Hudson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17459 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196514



tą fote chciales?

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 5382 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29608
Nie. Stoi CR i Iniesta w jednym momencie bójki i się patrzą na tą szarpaninę razem.




5.07

"Form is temporary,
Class is permanent,
You can't buy class!
Arsenal!"

"I've always said that this kid is engaged to brilliance. How good will he be when he gets married to it" Ray Hudson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17459 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196514
a tej sytuacji nawet nie widzaialem


RTVE przeprasza Barcelonę za manipulację

FC Barcelona wysłała oficjalne zażalenie do hiszpańskiej telewizji RTVE, w którym prezydent Klubu, Sandro Rosell jest oburzony zachowaniem stacji, która manipuluje zapisem wideo...

Chodzi o sytuację z Superpucharu Hiszpanii, gdy Jose Mourinho bez powodu atakuje Tito Vilanovę i wkłada mu palec do oka. Stacja RTVE pokazała jednak tylko ten fragment, w którym drugi trener Barcy odpycha szkoleniowca Realu Madryt. Później jest do tego adnotacja, iż to właśnie Vilanova rozpoczął 'wojenkę' z Mourinho.

Rosell oburzony takim kłamstwem wysłał pismo do stacji. RTVE przyznało się do błędu, ale swoje przeprosiny podało na antenie o godzinie... 4:22 rano, czyli w momencie, gdy oglądalność jest bardzo niska.

Przypomnijmy, iż to nie pierwszy raz kiedy madrycka telewizja manipuluje zapisem wideo. Podobne sytuacje miały miejsce podczas zeszłosezonowych meczów w Lidze Mistrzów między obiema drużynami.


Zmieniony przez - Cris Thug w dniu 2011-08-22 13:21:40

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Szkółka Piłkarska

Następny temat

testy

WHEY premium