SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cregg - jedno okrążenie II część - str 22

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28779

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
Wtorek 07 IV
interwał
-nożyce 5x60m
-4x300m 42s, 44s, 42s, 43s p:2minuty + 400m truchtu
-6okrązen rozbiegania

Uwagi
-biegane po biezni bez kolców
-miało być 5 tych 300, ale chory achilles uniemozliwił mi dokończenie treningu, nawet teraz kiedy siedzę i nie ruszam nogą mnie na******la W sumie to nie dziwne, bo jak biegne taką 300, to z kazdym krokiem obciązenie na to ścięgno jest napewno rzędu 150kg
-męcze sie jeszcze troche z kaszlem i katarem, ale przyznam szczerze, ze pierwszą jak byłem jeszcze świeży i mnie noga az tak nie bolała mogłem pobiec 3-4sekundy szybciej, co dałoby mi bardzo dobry czas jak na bieganie bez kolców na 300m - w okolicach 38sekund, ale z kazdą serią nie tylko ból się nasilał ale i zmęczenie, jednak myśle ze powolutku wszystko idzie w dobrą strone

co do pulsometra - nie uzywam go często, miałem go na ręce moze z 5 razy, i to chyba za krótko zeby wystawić dobrą lub złą opinie... Narazie wszystko działa jak nalezy, raz mierzyłem tętno na treningu, i wszystko było ok, wiarygodne liczby pokazywał Ogólnie ma duzo funkcji, ale sam nie wiem jak długo jeszcze podziała, nie jest to drogi sprzęt więc nie spodziewałbym się jakiejś długiej zywotności, ale narazie nic nie mam do zarzucenia

zdr

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
Środa 8 IV
rozbieganie
10,7km - 53minuty

Uwagi

-gorąco, mówiąc szczerze jeszcze nie przyzwyczaiłem się do tej temperatury, z dnia na dzień z zimy zrobiło się lato, organizm wariuje

zdr

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000


Ja - czerwony. Finisz na wojewódzkich. Po wyraźnym prowadzeniu biegu chyba od pierwszego metra po 350metrach ściana... ostatecznie na kilkanaście metrów przed metą wziął mnie ten koleś, chyba zabrakło mi doświadczenia - moze z 3 raz w zyciu biegłem 400metrów, pierwsze 300 metrów biegłem na 48-49sekund(jakbym dociągnął do końca), a ostatnie 100 prawie na piechote Ostatecznie piąte miejsce (razem z innymi biegami) w tym roku nie ukrywam, ze celuje w podium

Czwartek 9 IV

rowerek kilkanaście kilometrów sobie przejechałem, fajna sprawa, w ogole nie odczuwałem chorej nogi. Musze częściej wyjezdzać w trase, dobry relaks, (noo moze oprócz burzy, która mnie złapała ) Uda dobrze puchną, przyjemne z pozytecznym

zdr

Zmieniony przez - Cregg w dniu 2009-04-09 18:48:21

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
Piątek 10 IV
ogólnorozwojowo ;)

-brzuszki 8x30
-chwila rozciągania
-ćwierćskok 2x100
-wznoszenie łydek lewa 2x35 + prawa 2x35
-wstępowanie 2x20
-skoki na łydkach 4x40
-podskoki 600
-pompki 5x10

Uwagi
-juz schodze na psy z tymi treningami Byłem na stadionie, jedno kółko zrobiłem i wróciłem. Lekarz mi powiedział, ze najlepiej to byłoby zagipsować noge. Nie wiem juz co robić, za niecały miesiąc wojewódzkie, MUSZE 4x400 pobiec, bo mamy skład na mistrzostwo

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 759 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13164
Wojewodzkie?? chodzi c io szkolne ponadgimnazjalne? ale przeciez to powiat,rejon, mazowieckie dopiero kupa czasu.


NIe olewaj sobie xd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1474 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40987
juz schodze na psy z tymi treningami-nic nie schodzisz na psy z treningami,tylko masz kontuzję którą wyleczysz i jeszcze pokażesz jak się biega 400m,spokojnie do tego podchodz,przecież nie będziesz robił ciężkich treningów kiedy to boli cię noga chyba nie?nie obwiniaj się,że Ci nie idzie teraz tak jak byś chciał,bo to nie twoja wina tylko nogi,pisanie takiego czegoś jak wyżej Cie dołuje zamiast pomagać...
Dokładniej mógłbyś napisać co masz z tym achillesem?naderwany?co więcej lekarz powiedział?jeśli można wiedzieć oczywiście,bo na pewno coś z tym idzie zrobić

http://www.domore.pl/beta/view/strony/okazje/121820
Jeśli ktoś pomoże będę ogromnie wdzięczny!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
Sobota 11 IV
rower - 1h spokojnej jazdy.

Robie spokojne treningi, oby tylko tłuszczem nie obrosnąć, jak jezdze na rowerze nic mnie nie boli, dlatego teraz kilka razy w tygodiniu bede jezdził.

Gajeś - Wojewódzkie szkolne są na jesień, w tym roku byliśmy drudzy w województwie i siódmi w Polsce, powiatowych nie ma u nas, a na rejonowe to jak na wycieczke jezdzimy Na szkolnych jest tylko 100m 400m 1500m w dal, kula i 4x100m.

Wiosenne to mistrzostwa województwa w lekkiej juniorów i j. młodszych, i to chyba wojewódzki związek ustala, u nas są wszystkie konkurencje, mówiąc szczerze dla mnie najwazniejsze zawody w roku, gdybym miał dobry dzien miałbym szanse na medale w 100,200,400, 4x100, 4x400 a do tego jeszcze na trójskok bym poszedł Dlatego tak mi zalezy...

Papecik - masz racje. Trener kazał mi odpuścić całkowicie szybkośc, bo wtedy mam najwieksze obciazenie na ściegno. Mam zapalenie ścięgna, ale chyba takie do zaleczenia, bo chodze normalnie - nie kuleje, boli tylko jak na palcach biegam , czyli szybkość. Ale mam takie dziwne przekonanie, ze nawet jakbym nie trenował to i tak bede szybki, moze za duza pewność siebie xP

zdr, wesołych swiat

Zmieniony przez - Cregg w dniu 2009-04-11 11:50:49

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1474 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40987
zapalenie ścięgna-hmmm...dobrze,że nie naderwałeś albo w najgorszym przypadku zerwałeś go
nie kuleje, boli tylko jak na palcach biegam , czyli szybkość-no tak bo achilles powoduje zgięcie w stawie skokowym co dalej umożliwia między innymi wspięcia na palce,w Twoim przypadku bieg na palcach
Ja na Twoim miejscu zrobiłbym sobie jakieś badania,które pomogą dokładniej zdiagnozować w jakim stanie jest to ścięgno,czyli USG które powinno pokazać stan tkanek i można tez zobaczyć to jak zachowuje się ścięgno w ruchu,kolejnym badaniem mogłoby być RTG,które pokazuje czy nie ma jakiś narośli na kostce chyba które mogą podrażniać ścięgno.
Jeśli Cię boli to dobrze by było zrobić sobie z tydzień przerwy(wiem,że ostatnio sobie robiłeś ale jak to nic nie dało to lepiej zrobić kolejny tydzień,na pewno przyniesie to więcej pożytku niż szkód,jak będziesz dalej trenował z bolącym to będzie się to pogarszało i ścięgno się osłabi tak,że aż je naderwiesz lub całkowicie zerwiesz).
Lekarz zapisał Ci jakieś leki przeciwzapalne?bo przydałyby się i pomogły.....
Mam kolegę,który niedawno naderwał sobie mięsień 2-głowy gdzieś obok kolana,mały ale bolało go w ch..,lekarz mu kazał robić okłady z lodu na bolący mięsień,w ogole jak słyszę z opinii to bardzo pomaga,niby zwykły lód ale dużo daje,najprostszy sposób czasem okazuje się najlepszy.
No i ostatnia rzecz to może jakieś leki albo maści czy coś żeby uelastycznić to ścięgno,na pewno tez by pomogło.
pozdr.

http://www.domore.pl/beta/view/strony/okazje/121820
Jeśli ktoś pomoże będę ogromnie wdzięczny!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Cregg mozesz powiedziec jak sie suplementuja sprinterzy? raczej wola cm3 niz mono? Co do tego jeszcze? dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000


jakies biegi - ja gdzies po prawej w żółtej koszulce

Wtorek 14 IV
1,5h gry w piłkę

Miałem okazje dzisiaj sprawdzić się w piłce noznej. Siła, szybkość, wytrzymalość, dynamika - I liga Polska. Naprawde dobrze mi sie gra, czuje się bardzo dobrze przygotowany do sezonu, wszystko zaczyna mieć ręce i nogi. Z nogą byłem tylko ogólnie u rodzinnego, ale jutro ide do specjalisty, i zobaczymy gdzie mnie wyśle.

a co do kreatyny - teoretycznie jabłczan w sprincie lepszy, ale jeśli chodzi o mnie prawdziwego kopa miałem tylko na pierwszym cyklu na mono, potem juz prawie na mnie nie działał ani jabłczan, ani mono. Stacki tez sa polecane. Tylko trzeba uwazać, bo na mono łydki puchną albo drętwieją w długich biegach.
https://www.sfd.pl/Suplementacja_przy_sprincie-t392813-s2.html
tu masz temat, tam pan Szukała się wypowiadał, poza tym w dziale ISO tez były podobne tematy :)

zdr

Zmieniony przez - Cregg w dniu 2009-04-14 19:52:22

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ABS II małe pytanie

Następny temat

dyzy problem fbw

WHEY premium