SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

**Wszy po stole, ale w rzędzie, czyli po BANie za spamowanie w SPAMie!;-)**C/S**

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 151835

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
kurde to szkoda ze znasz sprawe tylko z "opowiesci" kumpli i to jeszcze takich dawnych bo stoje teraz przed trudnym wyborem studia :/

a co do łaciny to na pewno nie bede sie posługiwał googlami... prawdopodobieństwo błędu mysle ze nie warte ryzyka, poza tym sprawdzałem z ciekawosci i nie było całego zdania... poszedłem do biura - przetłumaczyli mi, okroili z 25 złotych tylko ze dalej nie potrafie w 100 % zaufac jednemu biurze i bede sie konsultował jeszcze z innym - musze byc pewnym ze nie bedzie błedu

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2631
Ciekaw jak to moda z pierdla przeszła zza krat do normalnego zycia.

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
uwazasz ze tatuaz wywodzi sie z pierdla ??

tatuaz tatuazowi nie równy... wiezienne gówna to nie tatuaże (to chłam) ale rzutują jak widać na mentalnośc niektórych ludzi i zapisuja sie w ich świadomosci jako tatuaż... tak samo jak idioci na motocyklach jezdzacy bez kasku w krótkim rekawku skutecznie przyprawiaja taka sama metke "swoim kolegom po fachu" którzy mają jednak dobrze poukładane a i tak odbierani sa jak reszta...

jesli dodam ze zamierzam w niedługim czasie wsiasc na motor to pewnie stwierdzisz ze nie ma juz dla mnie miejsca w społczenstwie

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
a co chcesz sobie wytatuować?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
prawdopodobnie takie zdanie:

PUGNA IUS VITAE EST. DUM PUNIS VICTOR ES.

co znaczy: Prawem życia jest walka. Dopóki walczysz, jesteś zwyciężcą. (cytat ze św. Augustyna z Hippony)

jakąś fajna czcionką, której jeszcze nie wybrałem, a do tego jakis motyw "ozdobny", bardzo podobaja mi sie np. cienie wiec mysle ze z nich skorzystam i to co mi sie spodoba a co zaproponuje tatuator... bo na pewno nie bedzie to sam napis, chociaż to on bedzie stanowił główna czesc wzoru.

miejsce... lewa łydka

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2631
Tak, znam te wszystkie teorie porównujące tatuaż do kobiecego makijażu, do sposobów maskowania, do "nadawania rangi" itp.
Czego to się nie robi, żeby wytłumaczyć pewne zjawiska i podtrzymać na nie popyt.
Cóż, ludzie wierzą w to co chcą wierzyć.
W naszych realiach tatuażu używano do oznaczania niewolników, skażanych, nierządnic itp. Wbrew pozorom nie zawsze były to cyferki lub inne proste znaki. Wystarczy popatrzeć na znaki rodowe szlachty, którymi kiedyś oznaczano niewolników, a czasami nawet prostych poddanych.
Tatuaż w pewnych środowiskach pełnił i pełni rolę komunikacji niewerbalnej określając przynależność klanową, "specjalizację" i "zasługi". Stał się tez niekiedy dziełem sztuki w przypadku tatuażu określającego przynależność klanową w organizacjach przestępczych, zwłaszcza tych na dalekim wschodzie.

W niektórych kulturach ma odstraszać i demonstrować określone "przewagi" właściciela.
W chwili obecnej jest niczym innym jak specyficznym "krzykiem" w tłumie, mającym zwrócić uwagę otaczającego społeczeństwa na osobę "noszącą" tatuaż. Z psychologicznego pkt. widzenia to taki krzyk rozpaczy osób o bardzo niskiej samoocenie.

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
Tak, znam te wszystkie teorie porównujące tatuaż do kobiecego makijażu

nie znam tego i chyba nie chce znac hehe

W naszych realiach tatuażu używano do oznaczania niewolników, skażanych, nierządnic itp. Wbrew pozorom nie zawsze były to cyferki lub inne proste znaki. Wystarczy popatrzeć na znaki rodowe szlachty, którymi kiedyś oznaczano niewolników, a czasami nawet prostych poddanych.

tak było kiedys... a czasy sie zmieniają, jesli ktos tego nie widzi no to on ma problem tak naprawde...

W chwili obecnej jest niczym innym jak specyficznym "krzykiem" w tłumie, mającym zwrócić uwagę otaczającego społeczeństwa na osobę "noszącą" tatuaż. Z psychologicznego pkt. widzenia to taki krzyk rozpaczy osób o bardzo niskiej samoocenie.

az mi sie nie chce do tego ustosunkowywać, bo Ty masz swoje zdanie na ten temat ja mam swoje... i pewnie zadne z nas go nie zmieni. Mam nadzieje tylko ze ludzi myslacych w ten sposób jest naprawde garstka, a zreszta tak naprwde nie obchodzi mnie to... chociaz z drugiej strony szkoda jest patrzec na głupote ludzką... ja robie tatuaz po to aby w pewnym stopniu mnie charakteryzował, aby przypominał o pewnej słusznej drodze w trudnym momencie zycia, aby podnosił na duchu... robie tez bo mam poprostu ochote.

---

mysle tez nad tatuażem upamietniajacym bitwe o Wizne (Polskie Termopile) ...na plecach na lewej łopatce, ale jeszcze zadnych działan w tym kierunku nie uczyniłem... poprostu mysle, ze moze kiedys... w odległej przyszłosci chciałbym miec taką pamiątke, upamietniajaca moją Polskość, z której jestem dumny. Zresztą te dwa tatuaże wzajemnie by sie uzupełniały, miały by podobna ideologie, bardzo podobne przesłanie - własciwie identyczne. Tatuaz odnoszacy sie do bitwy miałby dodatkowo aspekt patriotyczny co bardzo mi odpowiada wiec całkiem prawdopodobne za za "iks" lat bede szczesliwym posiadaczem dwóch tatuaży.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
" bitwe o Wizne (Polskie Termopile)"

Za dużo Sabatonu ;)
Co do bitwy pod Wizą to poszukaj sobie jak to naprawdę było. Jest kilka ciekawych opracowań na ten temat:)
Dowiesz się jakie jednostki brały w tym udział i że między prawdą, a bajką jest duża różnica. Fakt byłą ona bohaterska, ale bez przesady...
Sabaton napisał utwór i zrobił się szum. Gdyby nie to, to dalej tylko maniacy historii by o tym dyskutowali ;)
Takie moje zdanie ;)

Zmieniony przez - Puchatek83 w dniu 2009-08-16 16:31:05

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
Co do bitwy pod Wizą to poszukaj sobie jak to naprawdę było. Jest kilka ciekawych opracowań na ten temat:)

mozesz podac przykład ? z checia poczytam... chociaz czytałem juz cos na ten temat, co prawda pobieznie ale tak jak powiedziałem dopiero niedawno zrodził sie ten pomysł. Natomiast pomysł z tatuazem na łydce ma juz grubo z 4/5 lat i jest niezmieniony dlatego przyszedł czas na realizacje.

Sabaton napisał utwór i zrobił się szum. Gdyby nie to, to dalej tylko maniacy historii by o tym dyskutowali ;)
Takie moje zdanie ;)


zgadza sie tematem Wizny zainteresowałem sie po wysłuchniu kawałka Sabatonu, który mnie zaciekawił... niestety w szkole nie potrafili mnie na tyle tym zaciekawic aby sprawic zebym zaczął sie ta bitwa interesowac z własnej woli a jednak powinienem chec poznawania historii Polski wyniesc ze szkoły... stało sie inaczej... ale nie wazne moim zdaniem co sprawiło ze zaczołem myslec w sposób bardziej patriotyczny niz wczesniej... istotne jest to ze obudził sie we mnie duch patriotyzmu - przynajmniej na razie - jezeli bede tym tak samo zajarany za "5 lat" jak tatuazem na łydce to na pewno postaram sie to jakos upamietnic jakims fajnym pomysłem/projektem`i wydziarać

a jezeli mi przejdzie... to przejdzie.

Moze za wczesnie napisałem o tym moim zamysle ale chciałem tez swoja wypowiedzia pokazac jednemu z uzytkowników (nicku niepamietam teraz jak pisze) że tatuaz mozna oznaczać wiele rzeczy zarówno tych negatywnych (jakie wymienił) jak i tych pozytywnych o których zapomniał wspomnieć.

Zmieniony przez - Matrix89 w dniu 2009-08-16 17:11:43

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 15896 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79818
"uwazasz ze tatuaz wywodzi sie z pierdla ?"

nie ale uważam że to poyebany owczy pęd
nawet jak na obecne czasy metromody

pogadaj sobie z ludźmi co już mają dziary ...naście lat

"W chwili obecnej jest niczym innym jak specyficznym "krzykiem" w tłumie,"

tyle że uwagę zwraca osoba ale sam tatoo bo ludzie w pogoni za ową modą wiecznie szukają 'nowych wzorów', i to jest straszne

jeśli masz lat tyle ile sugeruje nick to odpuść
docenisz radę ... kiedyś ... może

"Mam nadzieje tylko ze ludzi myslacych w ten sposób jest naprawde garstka"

ludziom ogólnie nie chce się myśleć

"moim zdaniem co sprawiło ze zaczołem myslec w sposób bardziej patriotyczny niz wczesniej.."

czyny nie słowa
patriotyzm na pokaz

tak ja to postrzegam (każdy o tym wie ale pisząc to mam nadzieję uniknąć spięć itp)

Zmieniony przez - Saddath w dniu 2009-08-16 19:34:10

a kim Ty jesteś żeby oceniać innych ... | http://asset.soup.io/asset/0468/9962_a069_500.jpeg
rusz głową ... póki możesz
mania mniejszości ... :-/

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mike Tyson

Następny temat

Film o Tysonie

WHEY premium