SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

**Wszy po stole, ale w rzędzie, czyli po BANie za spamowanie w SPAMie!;-)**C/S**

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 151928

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
jak jednemu ochroniarzowi wypadł pistolet z wysokości 10-15 metrów i trafił w głowe gościa stojącego na dole

co za ochroniarzowi,w supermarkecie? to jakaś atrapa była...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Pan z klocka ładnie pluje


Lady była na imprezie Testosteron 2010 w Katowicach i sądzę,że to tam klamka wypadła gościowi.Może w trakcie jakiegoś pokazu?Bo generalnie w sklepach łazić z klamkami nie wolno.Sam miałem z tego powodu kiedyś małe konflikty z ochroną hipermarketów.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
dokładnie ojciec był pokaz pewnej grupy interwencyjnej i małą wpadke zaliczyli na dzień dobry

a, i macie ode mnie
http://www.paczekdlaciebie.pl/42347 

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2631
Małą wpadkę ?

Co najmniej lekką porażkę.

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Zdarza się jak w życiu.Kiedyś kumplowi też klamka z kabury udowej wypadła na pokazie,ale wyglądało to na video,jakby to była klamka gościa którego wyciągali z samochosu i kuli.

Inny kumpel opowiadał,że nie miał smyczy na broni(świeży wtedy ATek) i przy desantowaniu się na ćwiczeniach z szybkiej liny z helikoptera miał też szczęście,że jego klamką kumpel na dole nie dostał...Dostał za to mocne zyeby od chłopaków i smycz się pojawiła

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
"pewnej grupy interwencyjnej"

Pokaz pokazem, ale żeby zbieraninę ludzi nazywać od razu grupą interwencyjną ;)

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Puchaczu-to Twoje rewiry chyba.Widziałeś ten pokaz?Jestem ciekaw jak wyglądał.


Mnie kiedyś na pokazie jak grałem "złego" kumple tak delikatnie wyciągali z auta i tak skuli,że zastanawiałem się czy mnie aż tak nie lubiąPonadto kajdanki zacięły się (chybabo tak mi mówili) i leżałem za autem kilka minut nie rozkutyPokaz ten zorganizowałem ja,bo zostałem poproszony przez jedną osobę na obchody ileś lecia firmy i imprezę integracyjną,premię dość dużą niestety zgarnęła ta osoba,a nie ja...Od tamtej pory w pokazy się nie angażuję.


Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2010-02-11 17:51:56

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
to jak Ty pokazy organizujesz ze zamiast tego dobrego za którym zawsze laski oczami przewracają i o którym pieśni śpiewają odgrywasz tego złego o którym szybko się zapomina?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Ile można być dobrym?Tak to chociaż na pokazie odegrałem złego...Ale długo nie pograłem

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2631
Śpiąca ochrona za grosze

Janina Blikowska , Robert Biskupski 07-02-2010, ostatnia aktualizacja 08-02-2010 21:10

Agencje ochrony prowadzą ze sobą wojnę cenową. Jakość ich usług jest przez to coraz gorsza, a osiedli pilnują amatorzy.
autor zdjęcia: Pasterski Radosław
źródło: Fotorzepa
+zobacz więcej

Kilka tygodni temu jedna z największych firm ochrony w Warszawie wypowiedziała wojnę pozostałym. Solid wysłał ponad setkę przedstawicieli handlowych do osiedli domków jednorodzinnych. Cel jest jasny: odebrać konkurencji klientów.

Inne firmy także wzięły się za promocję. – Na wiosnę planuję zacząć budowę domku na Okęciu, już teraz w bramie agencje zostawiają mi ulotki – mówi Jan Kalinowski z Ochoty

Szefowie firm robią wszystko, by odebrać klientów konkurencji. – Solid obniżył ceny nawet do 7 zł miesięcznie w pierwszym pół roku monitoringu. Też będziemy musieli tak zrobić. Odbije się to na jakości usług, bo za tę cenę nie da się pracować porządnie – tłumaczy szef innej dużej agencji ochrony w stolicy.

Dotychczas ceny nie schodziły poniżej 30 zł. Przykładowo w Juwentusie miesięczna ochrona kosztuje od 50 do 100 zł .– W ostatnich latach można jednak zauważyć wyraźny spadek cen – skarży się prezes Juwentusa Ryszard Kaliński.

Przemęczony ochroniarz

Dumpingowe ceny firmy odbijają sobie na pracownikach. Zamiast dwuosobowych patroli, do alarmów wyjeżdża tylko jeden ochroniarz, w dodatku pracownicy są źle opłacani i skreślono szkolenia.

– Pracuję w miesiącu ponad 300 godzin, czyli dwa razy tyle, ile normalny człowiek – żali się jeden z ochroniarzy. – Inaczej nie starczyłoby mi na życie. Jestem przemęczony, często na dyżurze przysypiam i za każdym razem modlę się, żeby alarm okazał się fałszywy. Z wypoczętym, zdrowym napastnikiem mogę nie mieć szans.

Ochroniarze nazywają samych siebie „armią umundurowanych biedaków“. Za godzinę pracy dostają średnio 5 – 7 zł brutto. Umowa o pracę z reguły opiewa na najniższą krajową, resztę pieniędzy ochroniarze dostają „pod stołem“ albo na umowę-zlecenie.

Ochrona za grosze

Jak wynika z danych Polskiej Izby Ochrony na stołecznym rynku ok. tysiąca firm ma koncesje na świadczenie usług w zakresie ochrony. – Szacuje się, że faktycznie działa ok. 50 – 60 proc. zarejestrowanych – mówi Sławomir Wagner. – Mogą one w sumie zatrudniać ok. 50 – 60 tys. pracowników. Polska Izba Ochrony co roku zamieszcza na swojej stronie internetowej (www.piooim.pl) kalkulację minimalnej stawki kontraktów. W 2010 roku wynosi ona 14,33 zł za godzinę.

– Tylko nieliczni zleceniodawcy zawierają kontrakty na takim poziomie cen – uważa prezes Wagner. – Są to zazwyczaj ci, którzy traktują bezpieczeństwo jako ważny element prowadzonej działalności.

Zmową cenową czy stosowaniem cen dumpingowych zajmuje się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – Nie prowadziliśmy żadnego postępowania dotyczącego nadużywania pozycji dominującej ani porozumieniami na rynku usług ochroniarskich. Nie wpłynęło do nas też zawiadomienie w tej sprawie – mówi Agnieszka Majchrzak z biura prasowego UOKiK.

http://www.zw.com.pl/artykul/1,445835.html 

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mike Tyson

Następny temat

Film o Tysonie

WHEY premium