SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

vv /dziennik / czas pokaze :>

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50684

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10598 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47808
vv ja bym proponował taką wersje
A wolne B wolne A wolne wolne B wolne A wolne B wolne wolne i do nowa

a w dni wolne jakies aero rower lub bieżnia na zmiane

a wtedy w treningu mc tam gdzie nie ma przysiadu...wbrew pozorom uginanie dobre ćwiczenie... ja pamietam jak sie meczyłem z 1/4 stosu jakies 2-3 miechy temu teraz zrywam cały stos
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
jakos ten plan troche dziwny; no nie wiem, chlopaki pewnie pokombinuja i ci pozmieniaja, do karku bym nie dawala: do klatki, jezeli nie da sie podciagac. Ja bym ta suwnice zostawila w spokoju.
FBW jak zrobisz solidnie cwiczenia to tez nie wyobrazam sobie 2 MC na jednym treningu , wznosy z opadu rob jak chcesz uzupelnienie. POrecze wprowadz na klatke...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 978 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10175
Kubsonuginanie w lezeniu zwyczajnie mi nie wchodzi, w staniu juz lepiej na innej maszynie

Obli a jakbys poprawaila 'po swojemu'? ( i po ile powt proponujesz? aeroby zostaja jak byly?)
Porecze? czyli co?


Tu jest z naniesionymi poprawkami:

Plan A
Nogi
-Przysiad 3s
-MC proste 2s
Plecy
-Sciaganie drazka do klatki 3s
-Wznosy z opadu 2s
Klata
-Wyciskanie poziom 3s
Barki
-Wyciskanie sztangi z przodu / Military Press 3s
Tric
-Pompki w podporze tylem 2s
Bic
-Uginanie sztangą 2s

PLAN B
Nogi
-Wypychanie na suwnicy 2s
-Uginanie 3s
Plecy
-MC 3s
-Wioslowanie sztanga 2s
Klata
-Wyciskanie sztangielek skos 3s
Barki
-Podciaganie wzdluz tulowia (szeroko) 2s
Tric
-Francuskie wyciskanie 2s
Bicek
-Uginanie mlotkowo 2s

Zmieniony przez - vv w dniu 2008-08-25 10:47:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Ach wiesz, ja sie nie bede wtrcac, mysle, ze chlopaki maja wieksze doswiadczenie w FBW to ci doradza, mozna tez jak ty robisz, jest tyle mozliwosci ile ludzi .
Po prostu zawsze uwazam, ze przy FBW powinno sie upraszczac jak najbardziej, nie myslec kategoriami :"cwiczen na okreslona grupe miesni" i jedno cwiczenie na duze miesnie po 4-5 seri wystarcza, za wszytsko, jak robisz przysiad to cwiczysz wszystkie miesnie nog wiec nie ma potrzeby jeszcze cos tam dodatkowo robic jak MC na prostych, zwlaszcza ze masz MC klasyczne, czyli znow, miedzy innymi, rownez nogi. Wiem, ze lubisz suwnice bo duzo bierzesz, ale jestem zwolenniczka, by nie brac wiecej na nogi niz jest w stanie podniesc krzyz , wiec daj im rownomiernie sie rozwijac przysiadami, w drugi dzien mozesz wykroki robic, albo przysiad sumo dla urozmaicenia.
Wyprosty z opadu to dobre cwiczenie na uzuplenienie przysiadow dla dolnego odcinka plecow i tyle.
Wyciskanie plaski i do tego na zmiane pompki na drazkach i wlasciwie masz rowniez triceps spompowany, plecy sciaganie (to zamiennim podciagania) wioslo z podchwytem i tez masz zalatwione oba dni i tez biceps dostal swoje, barki samo wyciskanie jest cwiczeniem wystarczajacym, rob w dzien z wyciskaniem plaskim. Sam fakt robienia MC juz cwiczy wiekszosc miesni i jest samo w sobie uzupelnieniem wszytskich cwiczen, dodasz do tego na zmiane Power Clean i bedziesz sie wyczolgiwala z silowni.
No to ja zamieszalam , ale rob jak chcesz bedzie dobrze


Aaaa i szkółka ćwiczeń
http://www.aceathlete.com/hatch/video.htm

Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-08-25 12:27:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 3897 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50633
"ak robisz przysiad to cwiczysz wszystkie miesnie nog wiec nie ma potrzeby jeszcze cos tam dodatkowo robic jak MC na prostych, zwlaszcza ze masz MC klasyczne, czyli znow, miedzy innymi, rownez nogi"

Dokładnie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 978 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10175
z 'A' wywalone MC na prostych
suwnica...no musze ja miec narazie zostanie najwyzej sie wywalic pozniej

pompki..odwrotne zrobie, na ziemi tez kilka wycisne, ale na poreczach nie ma szans..za slaba klatka

dorzucic do 'A' to pompowanie na ziemi (do klaty) czy dac sobie spokoj ?

*****************

26.08 PLAN A
Nogi
-Przysiad 3s - 47,5kg x12 / 52,5kg x10 / 55kg x9
Plecy
-Sciaganie drazka do klatki 3s - 5 kafli x12 /5k+2,5kg x10 / 5k+5kg x8
-Wznosy z opadu 2s po 12 powtr bez obciazenia
Klata
-Wyciskanie poziom 3s - 27,5kg x12 / 30kg x10 / 32,5kg x8
Barki
-Wyciskanie sztangi z przodu 21,5kg x12 / 24kg x10 / 26,5kg x9
Tric
-Pompki w podporze tylem 2s 15powt bez obciazenia/ 13 z 10kg
Bic
-Uginanie sztangą 2s (gryf+ 5kg x10 / +7,4kg x10

+ brzuch: drazek,linki, spiecia

Pierwsze wrazenia bardzo pozytywne.Trening dosc szybki i teraz bardziej odczuwalny, bo w calym ciele czuc ze cos sie dzieje.
Ogolnie wszystko ladnie weszlo, tylko z tricepsem w pompkach - zrobilam serie bez obciazenia w obawie ze mi reka znowu zdretwieje, ale naszczescie nic sie nie stalo- i z 10kg talerzem zaczynam nast razem.


Aerobów nie bylo, nie dalo rady sie dopchac na sprzet



Zmieniony przez - vv w dniu 2008-08-26 09:28:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2062 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14122
kurde ostatnią serie w przysiadzie robisz taką jak ja pierwszą :D o kurde muszę już na poważnie się wziąść za siebie wiolka tempa nie zwalnia, :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 978 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10175
Pereziusz no uwazaj bo niedlugo tez bede od tej zaczynac jak nie lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5306 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24415
Wow Perez ja od 50-60kg zazwyczaj zaczynam. No Wiolka ładnie dorzuca do pieca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
e tam przysiad, barki to dopiero...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o poradę - trening na masę w domu,

Następny temat

MASS - Ziomulek

WHEY premium