SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Interwałowy HIIT Upgrade

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 236668

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Jesli masz taki problem z posilkiem to rob na czczo.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3227
Witam wszytkich, trenuje silowo w pn/wt/cz/pt
Czy dobrze by było zarzucic Hiita w dni nie treningowe pod wieczor przed ostatnim posilkiem (sr/sob/nd)? czy moze wcisnac to jakos w dni treningowe? Zalezy mi na spalenie tkanki tluszczowej lecz nie chce doprowadzic do katabolizmu;]
Co sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
HIIT tylko w dni wolne od siłowni, było wałkowane milion razy, wystarczy dokładnie przeczytać pierwszą strone art.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Po co trenujesz 4 razy silowo? Daj 3x tydz ciezkie treningi typu FBW i w nietreningowe aero/hiita.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 118 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2099
1.Witam, ostatnio mam problem podczas wykonywania HIIT-u ponieważ wydalnościowo daje rade ale mięśnie nóg mi wysiadaja pod koniec truchtu i same słabną i zwalniam niepotrzebnie, co mógłbym z tym zrobic moze któtszy sprint i trucht, teraz mam 15-20/35-40

2.Lepiej robic według schematu czy wziąść pulsometr(zegarek) i robić HIIT wg tętna? Sprint az osiagne <90%/MAX potem trucht az osiagne 65%>/MAX nie przejmując się podanym czasem wykonywania truchtu i sprintu??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
1. Wszystko zależy od tego ile czasu już robisz HIIT. jeśli z wydolnością jest ok,a problem jest z nogami, dorzuć poprostu jakiś trening na wzmocnienie nóg.

2. Biegaj wg. schematu. Jak będziesz czekał aż puls spadnie do 65% RHmax to z HIITa zrobia ci sie zwykłe interwały. Mozesz ewentualnie wydłużyć czas odpoczynku nie wydłużając czasu pracy np. 15 sec sprint, 60-80sec odpoczynek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
Cześć. Kompleksy sztangowe można potraktować jako HIIT, dlatego w związku z tym mam pytanie. Zawsze mnie nurtowało jaki ciężar wrzucać na sztangę. Niby 50% jest ok, ale jeśli w treningu ustawiłem sobie, załóżmy mc i push press, gdzie na pierwsze przykładowo biorę 200 kg a na to ostatnie 70 kg, to jaki ciężar będzie bardziej odpowiedni? 100? 35? Coś po środku?

P.S. Już kiedyś próbowałem robić kompleksy i strasznie mi nie podeszły, właśnie przez ten element. Myślę, żeby jeszcze kiedyś do nich powrócić ale najpierw muszę rozwiązać dylemat.

Aha. Jeszcze z ciekawości spytam. Udaje wam się zamykać usta przy zwykłych terenowych interwałach? Bo ja mam z tym ogromny problem i po pierwszym sprincie mam usta całkowicie otwarte. Niestety czasem na drugi dzień z tego powodu miewam bóle gardła :-/

Zmieniony przez - 90packer w dniu 2012-05-14 17:35:05

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
50% dotyczy ćwiczenia do którego używasz najmniejszego ciężaru. Czyli jak w kompleksie sztangowym masz przysiad, wiosłowanie i press push i do tego ostatniego używasz najmniejszego ciężaru to bierzesz ten ciężar pod uwage.
Jak zrobisz 3-4 serie (w 10min) po 20-25 powtórzeń to zobaczysz że ten ciężar wcale sie taki mały nie okaże.

Co do drugiego problemu. Co rozumiesz przez otwarte usta? Biegniesz przez 15sec z całkowicie otwartą paszczą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
Dzięki.

Nie. To wygląda inaczej. Od pierwszego sprintu nie mogę oddychać inaczej niż przez usta i później już tylko ustami. W lato pół biedy. Gorzej na wiosnę czy jesienią. Stąd też pomysł na kompleksy sztangowe, by móc wykonywać HIIT również wtedy, kiedy na zewnątrz nie jest ciepło

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3096
Do 90packer* - przy dużej intensywności treningu biegowego nie da rady oddychać samym nosem - za mała wentylacja!
Większość osób ( i ja także) oddycha przez usta, dlatego w porze jesienno-zimowej polecam jakąś chustę , która ogrzeje powietrze na czas uspokojenia oddechu, jak się uspokoji to nos.pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

regresja progresja

Następny temat

Przysiady 85kg i 1 x 20 razy, Wielkie wyniki

WHEY premium