SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gruby Baha i rozmowy studenckie, czyli spampost w C/S

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 306584

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30615 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270769
to zależy co chcesz wiedzieć...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
o wakacyjne odrobienie służby jako student medycyny ( podbno po szkoleniu wojskowym mozna dostać stopień kaprala ).

Miłoby było także jeśli byś coś wiedział o szkoleniu wojskowym dla studentów 5 roku na stopnie oficerskie. Podobno wojsko pomaga potem w dostaniu sie na wybrana specjalizajce w zamian za umowe na prace. Po 15 latach możliwość emerytury oczywście i oficerska renta

Wiesz coś może o tym? Czy tżeba na Wilka albo Baha czekać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11150 Napisanych postów 51585 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panowie, o co wy mnie oskarżacie. Nie pije alkoholu, poważnie mówię.

Co robicie? Graliście w tą grę Juiced?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
taaa.... na bank oliwe extr virgine pijesz pod monopolowym i zakąszasz twarogiem z surówką z marchwii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11150 Napisanych postów 51585 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
NO oczywiście.

A poważnie to piłem, ale tigera. Jako jedyny w towarzystwie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018


jadł ktoś dibencozide? Bo mi sie twaróg nie mieści
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30615 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270769
Kogaion: Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu oraz Ministra Zdrowia w sprawie sposobu przeprowadzania przysposobienia obronnego studentów i studentek (Dz. U. z 2003 r. Nr 174 poz. 1686 oraz Dz. U. z 2005 Nr 4, poz. 18), studiujący - ochotnicy pierwszego semestru drugiego roku studiów wyższych szkół zawodowych (licencjackich) po złożeniu do 31 października wniosku w sprawie odbycia przysposobienia obronnego, rozpoczęli od listopada przysposobienie obronne studentów w systemie samokształcenia, jako nieobowiązkowy przedmiot nauczania i do 31 marca będą musieli złożyć egzamin z tego przedmiotu.
Natomiast studentki i studenci – ochotnicy jednolitych wyższych studiów magisterskich (równorzędnych) wniosek o przysposobienie obronne będą musieli złożyć do 31 marca, zaś realizację PO rozpoczną w drugim semestrze drugiego roku studiów i do 30 września będą zobowiązani złożyć egzamin z tego przedmiotu. W przypadku gdy rok studiów rozpoczyna się w semestrze letnim wnioski w sprawie odbycia przysposobienia obronnego studentki i studenci studiów wyższych zawodowych (licencjackich) składają do 31 marca, natomiast studentki i studenci studiów magisterskich do 31 października, a egzamin zdają odpowiednio - do 30 września i do 31 marca.
Przeszkolenie wojskowe

Studenci studiów zawodowych, którzy zaliczyli przysposobienie obronne oraz zdali egzamin końcowy z tego przedmiotu i chcą następnie odbyć przeszkolenie wojskowe w trakcie studiów, do 30 kwietnia mają ustawowy obowiązek złożenia we właściwych terytorialnie Wojskowych Komendach Uzupełnień stosownych „Wniosków o powołanie do odbycia przeszkolenia wojskowego studentów”, natomiast studenci studiów magisterskich obowiązek ten będą musieli spełnić do 31 października.
Spośród 15,4 tys. studentów szkół wyższych (w tym 2264 studentek), którzy odbyli przysposobienie obronne w macierzystych uczelniach, do wojskowych komend uzupełnień w ustawowym terminie, tj. do dnia 30 kwietnia 2005 r., wnioski o powołanie do odbycia przeszkolenia wojskowego w okresie lipiec – wrzesień br. złożyło 6463 studentów – ochotników, w tym 500 studentek, co stanowi 41,9% liczby studentów szkół wyższych, którzy odbyli przysposobienie obronne.

Student - ochotnik zainteresowany odbyciem przeszkolenia wojskowego w trakcie studiów powinien:

* zgłosić się do WKU, zgodnie z miejscem zameldowania stałego lub czasowego pobytu, pobrać formularz wniosku, wypełnić go, dołączyć wymagane załączniki określone we wzorze wniosku i złożyć go w WKU;
* otrzymać kartę powołania na przeszkolenie, w przypadku pozytywnej decyzji komendanta WKU lub decyzję o negatywnym rozpatrzeniu wniosku;
* zgłosić się do Wyższej Szkoły Oficerskiej lub centrum szkolenia wskazanego w karcie powołania celem odbycia 6 tygodniowego przeszkolenia wojskowego.

Wniosek (załącznik do rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie przeszkolenia wojskowego studentów i absolwentów szkół wyższych - Dz. U. z 2003 r. Nr 103, poz. 956), oprócz danych ewidencyjnych studenta, zawiera informacje o rodzaju i kierunku studiów, zdaniu egzaminu z przysposobienia obronnego, posiadaniu przez niego dodatkowych kwalifikacji, które mogą stanowić o jego przeznaczeniu oraz istotną informację dla WKU o tym, czy będzie kandydatem do zawodowej służby wojskowej.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej, przeszkolenie wojskowe studentów-ochotników w 2006 roku będzie realizowane w dwóch kilkutygodniowych turnusach:

* I turnus od 3 lipca do 11 sierpnia 2006 r.
* II turnus od 16 sierpnia do 22 września 2006 r.

na bazie tych samych wyższych szkół oficerskich i centrów szkolenia podległych dowódcom rodzajów sił zbrojnych, w których odbywało się ono w roku poprzednim.

Kierując się potrzebami Sił Zbrojnych RP w zakresie przeszkolenia wojskowego studentów (według specjalności wojskowych), określono wielkość limitu wynoszącego 2570 studentów – ochotników, biorąc pod uwagę strukturę organizacyjną Sił Zbrojnych RP, jak również analizę stanu uzupełnienia potrzeb mobilizacyjnych jednostek wojskowych oficerami i podoficerami rezerwy. Uwzględniając powyższe, opracowany przez Sztab Generalny WP plan powołania studentów do odbycia przeszkolenia wojskowego w 2005 roku zakładał wcielenie poborowych – studentów z kierunków studiów zbieżnych lub pokrewnych z kierunkami szkolenia wojskowego, i tak: – około 65% z kierunków technicznych, 16% z kierunków medycznych, 13% z kierunków humanistycznych i 6% z pozostałych kierunków.

W kolejnych latach planowane jest zwiększanie liczby studentów powoływanych na ochotnicze przeszkolenie wojskowe tak, żeby od 2008 roku osiągnąć poziom około 6000 przeszkalanych rocznie.
W roku 2006 pierwsi absolwenci szkół wyższych (licencjaci), którzy nie odbyli przysposobienia obronnego lub odbyli to przysposobienie i nie złożyli wniosku o ochotnicze powołanie na kilkutygodniowe przeszkolenie wojskowe będą powoływani na długotrwałe przeszkolenie wojskowe (3-miesięczne) po studiach.
Kobiety w przeszkoleniu wojskowym

W związku z tym, że przeszkolenie wojskowe w trakcie studiów mogą odbywać studenci będący poborowymi (art. 93a ustawy), a obowiązek stawienia się do poboru kobiet został nałożony rozporządzeniem Rady Ministrów (Dz. U. z 2004 r. Nr 86, poz. 802), jedynie na kobiety posiadające kwalifikacje przydatne dla Sił Zbrojnych w specjalnościach średniego personelu medycznego - nie przewiduje się powoływania na to przeszkolenie studentek innych szkół wyższych niż kształcących w zawodach pielęgniarek, położnych i weterynarii. O ich powołaniu jednak decydować będą potrzeby Sił Zbrojnych w zakresie średniego personelu medycznego.
Od magistra do oficera

Jeśli absolwent cywilnej uczelni będzie chciał zostać żołnierzem zawodowym, oficerem Wojska Polskiego – może ubiegać się o przyjęcie do studium oficerskiego. Po okresie rocznego szkolenia oraz pozytywnym złożeniu egzaminów końcowych zostanie mianowany na pierwszy stopień oficerski - podporucznika.
Kandydat ubiegający się o powołanie do studium oficerskiego powinien być osobą niekaraną sądownie, posiadającą wyłącznie obywatelstwo polskie, odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do zawodowej służby wojskowej oraz złożyć pisemne zobowiązanie do pełnienia zawodowej służby wojskowej po ukończeniu szkoły wojskowej.
Absolwent ubiegający się o powołanie do służby kandydackiej składa w terminie do 31 maja każdego roku wniosek bezpośrednio do komendanta szkoły wojskowej dołączając do niego:

* dyplom z tytułem zawodowym magistra albo równorzędnym;
* życiorys (CV);
* odpis skrócony aktu urodzenia;
* zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego.

Po złożeniu wniosku, Wojskowy Komendant Uzupełnień niezwłocznie kieruje absolwenta do :

1. wojskowej komisji lekarskiej - w celu wydania orzeczenia o jego zdolności do pełnienia zawodowej służby wojskowej;
2. wojskowej pracowni psychologicznej - w celu wydania opinii psychologicznej.

Ponadto absolwenci szkół wyższych z tytułem magistra, po odbytym przeszkoleniu wojskowym będą mieli możliwość zostania oficerem rezerwy, po odbyciu kursu oficerskiego w wymiarze do 60 dni.
Szkolenie kandydatów na oficerów rezerwy realizowane będzie w dwóch etapach:

* etap I - do 40 dni w jednostkach szkolnictwa wojskowego. Etap ten kończy się egzaminem oceniającym zakres opanowanej wiedzy;
* etap II - do 20 dni w jednostkach wojskowych o wysokiej intensywności szkolenia na stanowisku przewidzianym do objęcia po zakończeniu kursu.

Kurs oficerski przygotuje kandydatów do objęcia podstawowych i kolejnych stanowisk oficerskich o stopniu etatowym podporucznik - porucznik (np. dowódca plutonu - równorzędny). Kończy się egzaminem na oficera i mianowaniem na pierwszy stopień oficerski podporucznika.
W 2006 r. planuje się rozpoczęcie szkolenia żołnierzy rezerwy w ramach kursów oficerskich. Chętni żołnierze rezerwy powinni zgłosić się do macierzystej wojskowej komendy uzupełnień.
Podstawowym warunkiem skierowania na kurs oficerski w rezerwie jest posiadanie tytułu magistra, odbycie przeszkolenia wojskowego absolwentów szkół wyższych według nowych zasad oraz posiadanie nadanego przydziału mobilizacyjnego do jednostki wojskowej. Na kurs kwalifikuje wojskowy komendant uzupełnień.
Ponadto na kursy oficerskie będą kierowani absolwenci szkół wyższych bez przeszkolenia wojskowego posiadający zawód przydatny dla Sił Zbrojnych (np. lekarz, weterynarz, pilot, prawnik itp.).
Awans oficera w rezerwie

Wyznaczenie oficera rezerwy na wyższe stanowisko służbowe i związane z tym mianowanie na kolejny stopień oficerski, będzie uzależnione od odbycia przez niego kursu doskonalącego lub przekwalifikowania w wymiarze do 60 dni.
Kursy doskonalące mają za zadanie przygotowanie żołnierza rezerwy do objęcia stanowisk o stopniu etatowym kapitana - majora (dowódca kompanii, szef sztabu batalionu, oficer i starszy oficer batalionu).
Kursy przekwalifikowania organizuje się w celu gromadzenia zasobów rezerw oficerskich w deficytowych specjalnościach wojskowych (np. dla potrzeb terenowych organów administracji wojskowej). Mianowanie na kolejny, wyższy stopień oficerski, jednak nie wyższy niż stopień etatowy wynikający z nadanego przydziału mobilizacyjnego, może nastąpić po odbyciu przez oficera rezerwy 30 dni ćwiczeń wojskowych w danym stopniu.
Awansowanie oficerów rezerwy

Zgodnie z Rozporządzeniem MON z dnia 17 czerwca 2004 roku w sprawie mianowania na stopnie wojskowe (Dz. U. Nr 150, poz. 1584), żołnierzy rezerwy mianuje się na wyższe stopnie wojskowe po spełnieniu przez nich poniższych warunków:

1. kandydaci na pierwszy stopień podoficerski - kapral:
* ukończenie szkoły średniej i uzyskanie świadectwa dojrzałości;
* ukończenie kursu podoficerskiego i zdanie egzaminu na podoficera.
2. na kolejne stopnie podoficerskie - do starszego chorążego sztabowego włącznie:
* odbycie co najmniej 14 dni ćwiczeń wojskowych;
* otrzymanie pozytywnych opinii z wykonywania zadań na stanowisku zgodnie z posiadanym przydziałem mobilizacyjnym;
* ukończenie kursu na wyższe stanowisko.
3. kandydaci na pierwszy stopień oficerski - podporucznik:
* posiadanie tytułu magistra lub równorzędnego;
* ukończenie kursu oficerskiego i zdanie egzaminu na oficera.
4. na kolejne stopnie oficerskie - do pułkownika włącznie:
* odbycie co najmniej 30 dni ćwiczeń wojskowych;
* otrzymanie pozytywnych opinii z wykonywania zadań na stanowisku zgodnie z posiadanym przydziałem mobilizacyjnym;
* ukończenie kursu na wyższe stanowisko.

Nowe regulacje prawne

Nowe regulacje prawne dotyczące przeszkolenia wojskowego zostały wprowadzone ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz o zmianie ustawy o służbie zastępczej.
Zniesiony został wymóg zaliczania drugiego roku studiów wyższych zawodowych lub trzeciego roku studiów magisterskich, jako warunek powołania i odbycia przeszkolenia wojskowego w trakcie studiów. Umożliwiono też studentom odbywanie przeszkolenia wojskowego w kolejnych latach studiów.
Wobec studentów, którzy po złożeniu wniosku o powołanie na przeszkolenie wojskowe unikają tego powołania, zniesiono możliwość uregulowania stosunku do służby wojskowej w czasie studiów. Poborowi ci będą zobowiązani spełnić obowiązek wojskowy na zasadach ogólnych.

wszystko ze stronki: http://www.ae.wroc.pl/studia/280/szkolenie_wojskowe_studentow_i_absolwentow.html



PS:Jak chcesz wiedziec coś wiecej od Wilka to lepiej napisz priva do niego,bo on tu jest rzadkim gościem teraz,a na Baha nie masz co czekać bo on za prędko nie wróci...

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2007-10-14 01:11:42

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
ok, dzięki wielkie!

o to mi chodziło

Z tego wynika, że nie musze dupy na 5 roku do Łodzi ruszć n WAM ( jeśli dobrze zrozumiłem ).

Baha już wyleciał?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30615 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270769
nie ma za co.

Tak.Baha wyjechał jakoś pod koniec września.

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2007-10-14 13:45:11

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11150 Napisanych postów 51585 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co tam spamerzy?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Taekwodno w Bytomiu

Następny temat

Kyokushin Kielce

forma lato