SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 530277

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2076 Napisanych postów 49893 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 492546
Oczywiscie ze tak moze czy to poprzez psychike i strach pacjenta czy poprzez przestumulowanie ukladu nerwowego.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 123 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2366
Hmmm... Strach ogólnie ze mogłabym wybić bark od dawna mnie nie dotyczy.Wychodzę z założenia,że nie mam na to wpływu i funkcjonuje na 100% łącznie z dzwiganiem . To uczucie pojawiło się gdy zaczęłam w pełni funkcjonować. Chyba pozostaje to zaakceptować :D .
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 50
Witajcie,
jestem 2 dni po artroskopii barku i muszę się podzielić swoimi wątpliwościami. Mam nadzieję, że te obawy są na wyrost i ktoś doświadczony mnie uspokoi.

Otóż przeprowadzono u mnie (według wypisu ze szpitala) rekonstrukcję obrąbka przy pomocy 2 kotwic. Lekarz, który mnie operował, zalecił... zapakowanie mnie w gips na 2 tygodnie, potem 4 tygodnie w ortezie. Stwierdził, że uszkodzenia jakie miałem były zbyt duże, by stosować od razu ortezę.

Pierwszy raz spotykam się z czymś takim - trochę wcześniej czytałem na temat zabiegu i w kontekście artroskopowego leczenia barku zawsze była mowa o ortezie/temblaku, by można było od razu rozpocząć rehabilitację. Z kolei kwestię poważniejszych uszkodzeń, o ile wiem, rozwiązuje się stosowaniem śruby zamiast szycia tkanek kotwicami.

Nie chcę kwestionować autorytetu mojego chirurga, ale gość nie był zbyt rozmowny - informację o gipsie rzucił podczas krótkiego porannego obchodu, a potem nie udało mi się go już złapać i poprosić o rozwianie wątpliwości.

Co o tym myślicie?


Zmieniony przez - VitTat w dniu 2017-04-07 08:49:11
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 123 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2366
Zmień lekarza to na pewno... Miałam rękę usztywnioną 6 tygodni i skutki tego są do dziś .
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 50
W gipsie miałaś? Z chirurgiem, który mnie operował już się raczej nie zobaczę, gdyż od wizyt kontrolnych są w tym szpitalu inne osoby. Mam nadzieję, że trafię na kogoś kompetentnego, kto zaleci mi w okresie noszenia ortezy jakieś ćwiczenia etc.
...
Napisał(a)
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2076 Napisanych postów 49893 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 492546
Warto byłoby skonsultować się również z innym lekarzem, niestety ale długie unieruchomienie niesie za sobą konsekwencje.
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 123 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2366
Miałam po zwichnieciu 4 Tygodnie opatrunek dessaulta i 2 na temblaku. Naprawa obrabka dopiero mnie czeka ale to w tym roku, i teraz już wiem co znaczy taki błąd z zbyt długim usztywnieniem. U mnie konsekwencje objawiają się, ze mam problem podnieść coś z podłogi na półkę. Ogólnie mam takbym nazwała nie moc. Często co podniose to upuszcze. A jeszcze do tego dochodzi entezopatia prostownikow lokcia. Więc jeśli nie chcesz przechodzić tego co ja, to zmień lekarza i z pewnością dobrze by było iść do dobrego fizjoterapeuty.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 57 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 390
Biorąc pod uwagę, że niektórzy tutaj po kilku dniach już lekko ruszają to 2 tygodnie brzmi długo, ale WYDAJE mi się, że taki czas w gipsie nie jest znowu taki strasznie długi, przecież jeszcze niedawno pod zwichnięciu pakowali delikwenta na 6 tygodni. A gips może trochę ostudzić zapędy do zbytniego ruszania :P Tak sobie gadam, nie przejmuj się, bo wiem, że po operacji zawsze jest sporo obaw.
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 50
Niestety, pojawiły się kolejne obawy. Mam jeszcze jedno pytanie do osób, które mają doświadczenie/wiedzę: czy okazjonalne (np. podczas podróży samochodem czy donośnego śmiechu) lekko słyszalne i odczuwalne "chrupnięcia" (tzn odgłos + uczucie lekkiego przemieszczenia kości) w stawie to coś normalnego? Czy może to wynikać z jakiegoś rodzaju "zastania" unieruchomionej od 1,5 tygodnia ręki, czy też świadczy raczej o niepowodzeniu operacji?


Zmieniony przez - VitTat w dniu 2017-04-16 22:22:33
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 123 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2366
Myślę że lekarz rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości . Tu na forum nikt nie odpowie Ci konkretnie
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

electro
Polecane artykuły