SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

garpa dziennik jeszcze mniej logiczny.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 160037

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607890
Garp ciekawy ten filmik, a publiczność też tak może?

I wcale źle Ci nie życzę, sama biegnę za tydzień na pustyni. Zresztą zaproponowałam również piwną milę, ten napój powinien wynagrodzić trudy zmagań z piaskiem Nawet męża udało mi się namówić - w końcu jakiś bieg dla niego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Viki
sama biegnę za tydzień na pustyni.


No widziałem. Lisy 10 km? Czyli co tam się będzie działo, lisa będziesz gonić czy robić za lisa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607890
W zeszłym roku żadnego lisa nie było Będzie niekończący się piasek, może jakaś rzeka i łatwe przeszkody - o ile ciągnięcie trylinki po piachu czy pętlę z ogromna beczką można uznać za łatwe. Trochę czołgania, jakaś ścianka, siatki między drzewami.... tak było ostatnio. A czemu Lisy? Nie wiem
https://www.sfd.pl/DT_Viki__przygoda_z_biegami_przez_przeszkody-t1154314-s20.html


Zmieniony przez - Viki w dniu 2018-07-22 19:58:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Viki
- o ile ciągnięcie trylinki po piachu czy pętlę z ogromna beczką można uznać za łatwe.

Co z trylinką to nie doradzę ale o beczce to Fans coś tam wspominał.

Poczytałem o tym nawodnieniu ale czym więcej tym mniej zrozumiałem. Tak daleko zagmatwali że znowu utknąłem na oddychaniu komórkowym. Za dużo do czytania i mało wiarygodne mało porównań. Biologa by trza.
Tak mi się skojarzyło, pieśń mojego ulubionego Czecha.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przyszedłem do siebie na trochą, bo u Fansa już narozrabiałem a przy kompie utknąłem, ze 2 godziny czekam aż się pooblicza, nuda. I co by, tu ten tego powiedzieć?
Dźwiganie moje nikogo nie obchodzi to może coś o bieganiu bym popisał, tyle tu biegaczek i biegaczy. Może by kogo zaciekawiło.
Może na początek wrzucę coś co zrobiło na mnie największe wrażenie, dawno było ale ....przełomowe wydarzenie.
Jakby co to spójrzcie na kąt wahadła - siła biegowa i jeszcze raz siła biegowa.













Zmieniony przez - paawo w dniu 2018-07-23 19:20:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Napisz może coś o nawodnieniu w kontekście biegania, a ja sobie to na rower przełożę
Na 3h pedałowania zużywam ok 600ml wody, a to chyba trochę mało.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30569 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131223
Szajba - jak potrafisz pedałować tyle godzin to nie martw się na zapas!
Z pewnością później też piejesz i sikasz
Za dużo płynów też jest szkodliwe!
Pedałuje 1,5 h i muszę sikać co najmniej raz a przy chodzeniu nawet 3 razy ( jednak dobrze, ze chodzę wśród pól )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_
Napisz może coś o nawodnieniu w kontekście biegania, a ja sobie to na rower przełożę
Na 3h pedałowania zużywam ok 600ml wody, a to chyba trochę mało.

Ale co mam napisać? Z mojego doświadczenia to pić trzeba ale nie od razu, gdzieś po 20-30 min no i w małych porcjach.
A z tych badan co poczytałem to wyszło że przy mniejszym nawodnieniu kortyzol był ociupinkę większy co by nie przeszkadzało a nawet lepiej, ale szokujące jest to że testosteron był znacznie większy a kortyzol w nocy po znacznie mniejszy. ale coś mi tu nie gra.
Ja pozostanę przy tym żeby pić i to wcześniej niż poczujemy pragnienie.
A to jeszcze wrzucę dwa zdjęcia trochę prowokacyjnie, kontynuując wątek siły biegowej.

człowiek robiący siłę biegową -


człowiek robiący aeroby -


Idę zaraz na ten spacer.


Zmieniony przez - paawo w dniu 2018-07-23 19:41:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607890
ojan
Szajba - jak potrafisz pedałować tyle godzin to nie martw się na zapas!
Z pewnością później też piejesz i sikasz
Za dużo płynów też jest szkodliwe!
Pedałuje 1,5 h i muszę sikać co najmniej raz a przy chodzeniu nawet 3 razy ( jednak dobrze, ze chodzę wśród pól )


Sikanie to jeszcze nic, gorzej jak człowiek chwile pobiega i grubsza sprawa sie szykuje

O bieganiu chętnie poczytam. Chociaż z tym bieganiem ostatnio jest lipa. Czerwcowe ME w OCR pokazały, że bieganie tracie znaczenie, na biegach teraz coraz mniej tego bieganie i mniej się liczy, a dodatkowo wprowadzony system opaskowy i coraz trudniejsze przeszkody sprawiają, że bieganie się nie liczy, skoro ktoś ma 30 min. przewagi a później na 1h utknie na przeszkodzie Szczególnie u kobiet. Trochę się czuję jakbym zmarnowała mnóstwo czasu. Zresztą z powodu tego biegania jest dośc zywa dyskusja na fb, dużo osób wyraża niezadowolenie a cieszą się tylko ci, co nie potrafią i nie lubią biegać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30569 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131223
Teraz też nie lubię biegać!
Gdy byłem młodzieńcem to dużo biegałem ale bolały mnie łydki i trzeszczało mi w brzuchu!!
W wojsku biegałem chętnie na zaprawie wokół koszar ale gdy był marszobieg w pełnym oprzyrządowaniu to rezygnowałem w połowie ( nie było przymusu ukończenia )


Zmieniony przez - ojan w dniu 2018-07-23 20:41:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziesiąty wymiar @-)

Następny temat

Jezoo - piętno stalowego kręgu

WHEY premium