SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KRATA NA lato 2021 wg 6ripley

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12145 Napisanych postów 30556 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131122
Paatik
Nie chciałabym "przeżyć" tego treningu.... dobrze,ze sie taki jeszcze nie urodził co by mnie mógł zmusić do tej twojej "kondycji":)
Dobra jesteś.

Dobrze napisane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
ojan
Siniaki na nogach?
Dzisiaj w TV mówili, że takie objawy występują przy zakrzepicy . Usłyszałem to przypadkiem i mimochodem


Akurat często powstające siniaki w różnych dziwnych miejscach nie wiadomo skąd mogą świadczyć o zaburzeniach krzepnięcia krwi tzn. że krew krzepnie za wolno nie grozi to zakrzepicą tylko krwotokami. Najpewniej jest problem wtedy w wątrobie, ale z reguły są to po prostu chwilowe niedobory wit. K1 i D3. Wystarczy dołożyć do miski więcej zielonych warzyw i wyjść na słońce.
Jak ktoś bardzo chce to może wykonać wskaźnik krzepliwości - INR i APTT - te wyniki powiedzą wszystko.
Sińce też powstają w wyniku niedoboru wit. C
Powstają też po biegach z przeszkodami

Bardzo przepraszam za wtrącenie się, ale musiałam
2

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Kolega z biegu dzisiaj przyszedł, powiedział "pa jaką sobie dziarę zrobiłem", pokazał bica a tam taka sinica że te moje to przy tym wstyd nawet siniakami nazwać .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12976 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607862
Ja to się tak zastanawiam... Czy jak przywalicie ręką albo nogą w metalową lub drewnianą belkę to wam siniaki nie wychodzą? Czy to naprawdę takie dziwne że jak ktoś się gdzieś uderzy to ma siniaka? To może zróbcie eksperyment i przywalcie sobie parę razy mocno wałkiem do ciasta w różnych miejscach i zobaczymy kto jest chory, ma zakrzepicę i nie wiadomo co jeszcze. Ciekawa czy chociaż jedna osoba zdrowa bez śladu będzie po takim eksperymencie
Na biegu są emocje i adrenalina, człowiek nawet nie czuje że w coś przywali. Siniaki najczęściej powstają na ściankach, przy czołganiu szczególnie jak jest twardo i z kamieniami, przy upadkach i wielu innych sytuacjach. Zresztą siniki to nic, po biegu jak zejdą emocję to człowiek nagle odkrywa różne mniejsze czy większe rany i dziury i zwykle nie ma pojęcia kiedy to się stało. Krew się czasem mocno leje. I co, to też jakaś choroba?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Normalnym jest, że po takim biegu jest pełno siniaków i raczej nie należy tego łączyć z jakąś chorobą

Moja odpowiedź była tylko i wyłącznie sprostowaniem na temat zakrzepicy i łączenia jej z siniakami.

Co nie zmienia faktu, że wiele osób nawet nie wie, że ma problemy z krzepnięciem krwi no bo przecież nikt normalny tego nie sprawdza podczas badań
2

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Na którejś z ostatnich mi się odcisk zerwał i dopiero zauważyłam jak przybiłam kumpeli pionę i zostawiła ślad .
Ja raczej nie wkręcam sobie bo przez lata różne rzeczy na treningach sobie odbijałam, teraz też co parę dni od słabej techniki mam zegarki od kettli . Ale zdarza się pewnie że niektóre faktyczne objawy mogą się nakładać z czymś oczywistym .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80260
Viki
Ja to się tak zastanawiam... Czy jak przywalicie ręką albo nogą w metalową lub drewnianą belkę to wam siniaki nie wychodzą? Czy to naprawdę takie dziwne że jak ktoś się gdzieś uderzy to ma siniaka? To może zróbcie eksperyment i przywalcie sobie parę razy mocno wałkiem do ciasta w różnych miejscach i zobaczymy kto jest chory, ma zakrzepicę i nie wiadomo co jeszcze. Ciekawa czy chociaż jedna osoba zdrowa bez śladu będzie po takim eksperymencie
Na biegu są emocje i adrenalina, człowiek nawet nie czuje że w coś przywali. Siniaki najczęściej powstają na ściankach, przy czołganiu szczególnie jak jest twardo i z kamieniami, przy upadkach i wielu innych sytuacjach. Zresztą siniki to nic, po biegu jak zejdą emocję to człowiek nagle odkrywa różne mniejsze czy większe rany i dziury i zwykle nie ma pojęcia kiedy to się stało. Krew się czasem mocno leje. I co, to też jakaś choroba?

No hormony jak działają to jest masakra. Ja jak miałem wypadek rowerowy to zaczęło mnie boleć dopiero następnego dnia
1

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12976 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607862
Qitr dokładnie.
Nie mogę wrzucić fotek z telefonu ale zobaczcie tu w ostatnim poście jak wyglądała moja ręka i noga po Runmageddonie w Krakowie w 2018 i walce ze ścianką skośną: https://www.sfd.pl/DT_Viki__przygoda_z_biegami_przez_przeszkody-t1154314-s88.html


Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-05-18 14:01:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1874 Napisanych postów 1950 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 13303
Jak są siniki i rany to znaczy że była dobra zabawa a my daliśmy z siebie wszystko.
5 lat walczyłem na matach w TKD ITF i zawsze wiedziałem że jak coś mnie boli czy gdzieś jestem obity to znaczy że było tak jak być powinno na 150%
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Kurde, to nie było nawet na 100% i teraz mi głupio że mimo tego mam jakieś ślady . Następnym razem będzie mocniej w takim razie szkoda tylko że nie ma kategorii pośredniej między Elite a Open chociaż rozumiem że to byłoby ciężkie do ogarnięcia bo sama nie mam pomysłu jakby to miało wyglądać .

Dzisiaj było grane:

6 rund
A1. Podciąganie nachwytem
4x7,5/4x10/4x10/3x12,5/3x12,5/2x15
A2. Pompki na kółkach gimnastycznych
ccx10

4 rundy
B1. Swing między nogami plus rotacja do wykroku kettlem 16kg
10
B2. Wskok na 70cm skrzynię
6

Mini kondycja 1
3 rundy
21 swingów 16kg kettlem nad głowę
15 scyzoryków
9 podciągnięć

3 rundy
C1. Pompki pseudo planche
8


border="1px">
C2. Wiosło hantlem z rotacją 16kg
10kg

Mini kondycja 2
6 rund
Airbike 15/45s praca/odpoczynek


Dzisiaj grane podciąganie, klasycznie bez ciężaru czuję podobnie co z nim i przebitka na powtórzeniach jest nieznaczna. Aktualnie to mi nie przeszkadza bo potrzebuję tylko 1RM ale za jakiś czas będę chciała popracować nad wytrzymałością i objętością tutaj.
Pompki na kółkach od ósmego już były wyzwaniem ale wcisnęłam dychę w każdej serii. Kolejne ćwiczenia to trochę zabawa, ten ruch z kettlem przy pierwszym często mi nie wychodził bo zbyt mało się pochylałam i nie mogłam go przechwycić a podpatrzyłam je na Instagramie i o dziwo nogi mnie trochę bolały po tym. Wskoki jak to wskoki, troszku wysoko mi było ale dynamika mi nie zaszkodzi. Po tym przerwa na krótki sprincik z grupą z szóstej, zajęło to dosłownie 4,5 minuty i przedramiona dostały ostro, od kiedy nie trenuję tyle z grupą to mocno spadła ich wytrzymałość.
Potem dokończyłam według planu, pompki pseudo planche są u mnie podwójnie pseudo bo te dłonie jeszcze nie są jakoś bardzo blisko środka ciężkości ale i tak walczyłam żeby nie kombinować nogami dlatego zaparłam się o ścianę .
Potem lowelek który znowu mnie prawie zabił po dodaniu 5 sekund pracy jeszcze parę akcesoryjnych rzeczy ale to akurat trochę nieskładne było więc nie rozpisuję bałaganu.


Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z przytyciem

Następny temat

KRATA NA lato 2021 wg Kerad37

WHEY premium