SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WYZWANIE WW 86

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 138969

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
wycwiel

drazekm teraz zobaczyłem że Ty kolejny kg straciłeś na wadze te próby muszą Ciebie dużo kosztować ( wysiłku )


To nie było celowe, dopadły mnie dolegliwości żołądkowe temperatura i żeby sobie z tym szybko poradzić zastosowałem głodówkę, potu też się sporo że mnie wylało choć nie wziąłem żadnych leków.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2020-01-18 04:59:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
wycwiel
Z wykonaniem ruchu na komendę down najlepiej poczekać aż się usłyszy "n" a nie "d" wtedy przerwy na dole i górze są równe i nie wygląda to jak by się robiło z lekkim falstartem .

Jestem przeciw w ten sposób właśnie dopiero zacznie się kombinowanie i skracanie czasu w pozycji dolnej, właśnie chodzi o to żeby na dole było dłużej a nie krócej aby zmęczyć wykonującego i wyeliminować ruch ciągły
Najlepsza opcją to wykonywanie na początek komendy nie wcześniej i nie później
Może pokaże na swoim przykładzie ile pomaga takie opóźnianie wykonania komendy tu jestem tyłem do kamery





Zmieniony przez - drazekm w dniu 2020-01-18 05:50:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7299 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
drazekm sam napisałeś ze moje wykonanie nie budzi zastrzeżeń a ja właśnie tak wykonuję rozpoczynam ruch po usłuszeniu "n" w komędzie down . Ale spokojnie komendy ( sygnały ) dźwiękowe powinny nam to uprościć ( mówie o zawodach na żywo ) teraz nic nie chcę zmieniać .Jak ktoś przesadzi z obciążeniem to siłą rzeczy będzie to wyglądało na" nie trafianie " w komędę i ruch stanie się "płynny"bez akcentów. Na filmie to ja widzę brak umiejętności sędziego tempowego wystarczyło zmienić tempo i wymusić reagowanie na komendę ( to zawodnik ma się dostosować do sędziego a nie sędzia do ruchów zawodnika przy pompkach na komendę ).Ze sztangą jest inaczej tempo musi być stałe.Sędzia WW w wypadku wykonania ruchu przed sygnałem nie będzie zaliczał takiego powtórzenia ( zawody ).

No powiem że taka eliminacja odbijania powoduje że trzeba będzie podejść inaczej do treningów nie wystarczy już triceps i umiejętnośc oszczędzania energii.


Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2020-01-18 09:21:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
Komenda powinna być wydawana zdecydowanie ....raz , dwa
Na filmie powyżej sędzia podaje komendę raaz , dwaa , w związku z tym widać że w pewnym momencie że praktycznie wszyscy zaczeli robić bez zatrzymania na dole , tylko gość z prawej strony starał się utrzymać dobre tempo i stop na dole / drążek w zasadzie od samego poczatku bez zatrzymania na dole.

Myślę że sposób podawania komendy poprzez użycie sygnału dźwiękowego , jest bardzo dobry ....




Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2020-01-18 10:59:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
wycwiel
drazekm sam napisałeś ze moje wykonanie nie budzi zastrzeżeń a ja właśnie tak wykonuję rozpoczynam ruch po usłuszeniu "n" w komędzie down .

Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2020-01-18 09:21:44

I nadal tak twierdzę obejrzałem po kilka sekund w zwolnieniu ostatni Twój film i mój i wygląda to tak Ty zaczynasz opuszczac na czwartą literę n a ja na trzecią o
No ale nie wpadajmy w paranoję tu mamy fajnie rywalizować a dzięki temu wyzwaniu do zawodów zdążycie sobie dograć szczegóły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
Na zawodach w pompkach na komendę też wykonywaliśmy ruch po komendzie "góra"/"dół" i wszyscy dawali radę wyczekać, więc to raczej nie kwestia długości komendy, tylko jasnego regulaminu, grunt żeby wszyscy robili tak samo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Jest pewne rozwiązanie
2 down/1 up czyli 2 sekundy na dole i jedna na górze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Tsu84
Na zawodach w pompkach na komendę też wykonywaliśmy ruch po komendzie "góra"/"dół" i wszyscy dawali radę wyczekać, więc to raczej nie kwestia długości komendy, tylko jasnego regulaminu, grunt żeby wszyscy robili tak samo.

Tylko że nadawał tempo pewnie wolniej niż Maksym i dłużej was przytrzymywał w dolnej pozycji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7299 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
Tsu ale nie zapominaj kto we Wrocławiu wydawał te komendy one umarłego by ruszyły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7299 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
drazekm nagram próbke dzisiaj z sygnałem dźwiękowym 1/1 i 2/2 zobaczymy jak to będzie wyglądało .
Ale dlaczego 2/1 a nie równo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłaczka - Justyna Kozdryk

Następny temat

Komunikaty dotyczące ME Weteranów i UPE w TSK 2020

WHEY premium