SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WYZWANIE WW 86

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 139243

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 274 Wiek 54 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4075
Hmm pierwsze koty za płoty. Bardzo dużo i super ale jest ale.... Zobaczymy co Tadek powie.
Jak dla mnie super i jest motywacja, jak dla mnie niedopuszczalne przerwy
z przenoszeniem ciężaru ciała na nogi.
Zachęcam do próby WW86 w celu porównania i kamerka pod innym kątem.
Ale i tak mam speeda na 100x.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 129 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 307
Jak otworzą siłownie to spróbuję swoich sił w WW 86, na razie eksperymentuje w pompkach,
Jeśli chodzi o przeniesienie ciężaru na nogi, to ciężko to nazwać niedopuszczalną przerwą bo ręce i tak mdleją im dłużej na górze tym gorzej.
Spróbuję to skorygować.
Ps. Ostatnio brałem udział w pompkach na komendę w szczytnym celu i uwierzcie mi tak restrykcyjne zasady że udało mi się zrobić tylko lub aż 55, a to nie były żadne mistrzostwa. Wszystko zależy od sędziowania, najważniejsze aby wszyscy mieli równe szanse
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 274 Wiek 54 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4075
Ja najbardziej byłem zdegustowany w tamtym roku. Była to Spartakiada wodociągówą w Lublinie i było wyciskanie wielokrotne 50kg w 3min. Gość który wygrał że mną jednym powtórzeniem robił półruchy, aż przykro było patrzeć.
Aha ja pisałem o WW86 w pompkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7304 Napisanych postów 12498 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87777
Ilość imponująca nawet jak na niedoprosty .
Naliczyłem bez zastrzeżeń 34x .
Dobrze wiemy że jeżeli chodzi o pompki w ograniczonym czasie na takim niedoproście zyskuje się sporo czasu.
Ja wiem że my z WW mamy hopla na pełnym wyproście ramion .
Wiem tez że warrior to zawodnik WL z I Ligi i napewno poprawi wynik w sposób nas zadawalający .

Pompki 3min.
1 Trond - 87x (91,2kg)
2 wycwiel - 84x (85,8kg)
3 mkxxx - 68x (98,6kg)
4 warrior - 34x (77kg)

Przypominam też że w dziale +35 odbywa się konkurs "pompek chodzonych" w którym na ten miesiąc wstawiłem film ja i drazekm.
Wykonanie raczej nie ma jakiś mocnych wymogów




Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2020-05-16 21:52:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 129 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 307
34 hahaha, no trudno nie będę się z koniem kopał, Trond też nie ma w większości doprostu i nikt się nie czepia, a Tadeusz masz fajny wyprost ale łuk w lędźwiach to w wielu przypadkach niezaliczone powtórzenie, ale też nikt się nie czepia...ciężko wszystkim dogodzić ale spróbuję się poprawić. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7304 Napisanych postów 12498 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87777
Biorąc udział w tej rywalizacji masz takie samo prawo jak każdy do oceny wykonanych powtórzeń innych uczestników .
Uwagi co do wykonania będą brane pod uwagę przy ustalaniu poszczególnych wyników.
Jeżeli masz zastrzeżenia to śmiało naniesiemy poprawki.
Nie wiem co jest z tym WL jakie powtórzenie jest u Was zaliczane ?
Najwyraźniej najbezpieczniejszą formą rywalizacji ( przynajmniej na odległość ) jest rywalizacja do podkładu komend .
Wszystko widać i łatwo oceniać .


Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2020-05-16 23:50:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 129 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 307
Dobrze że w ogóle coś się dzieje w tym dziwnym okresie, i nie próżnujemy. Zawody odwołane, a trzeba coś robić. Uwielbiam takie rywalizacje. Gratuluję wszystkim uczestnikom podjęcia wyzwania i rekordów życiowych, a co do techniki to z każdym następnym razem będzie lepiej
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7304 Napisanych postów 12498 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87777
Może jednak do pompek 3min. i 5min. wykonywanych we własnym tempie wprowadźmy wymóg wykonywania ruchów pojedynczych z wyraźnym zakończeniem ???
Wydaje mi się że zaoszczędzili bysmy energię traconą na udawadnianiu sobie że białe to białe a czarne to czarne
Na odległość ( filmiki) muszą mieć jakieś wytyczne co do wykonania .Pewnie że lepiej też by było mieć ustalony sposób nagrywania najlepiej widoczną całą sylwetkę tak aby można było ocenić zakres ruchu ( zejście klatki poniżej punktu podparcia dłoni i możliwie pełny wyprost ramion) i pozycję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336284
wycwiel
Biorąc udział w tej rywalizacji masz takie samo prawo jak każdy do oceny wykonanych powtórzeń innych uczestników .
Uwagi co do wykonania będą brane pod uwagę przy ustalaniu poszczególnych wyników.
Jeżeli masz zastrzeżenia to śmiało naniesiemy poprawki.
Nie wiem co jest z tym WL jakie powtórzenie jest u Was zaliczane ?
Najwyraźniej najbezpieczniejszą formą rywalizacji ( przynajmniej na odległość ) jest rywalizacja do podkładu komend .
Wszystko widać i łatwo oceniać .



Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2020-05-16 23:50:13


Tadziu w WL w pewnych federacjach niedoprosty są dopuszczalne jednak.....jeśli zawodnik zaczyna bój na w pełni wyprostowanych ramionach / tak jak warior76 / a kończy bój na ugiętych , to jest to ewidentny i niedopuszczalny błąd
W przypadku wykonania zaprezentowanego przez warior76 , widać że nie ma on niedoprostów anatomicznych ponieważ w części powtórzeń a już wyraźnie podczas przerw można zobaczyć pełny wyprost a nawet lekki negat w łokciach...

warior76
Trond ma lekki niedoprost , ale ruch jest wykonywany cały czas identyczny łącznie z przerwami ...

Takie jest moje zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7304 Napisanych postów 12498 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87777
No zgadza się .
Mi jest łatwiej chłopaków oceniać bo znam ich możliwości wyprostu z zawodów WW na żywo .
Ale wszystkie uwagi są cenne i napewno pomagają .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłaczka - Justyna Kozdryk

Następny temat

Komunikaty dotyczące ME Weteranów i UPE w TSK 2020

WHEY premium